نماد اعتماد الکترونیکی 2 ستاره

نماد اعتماد الکترونیک دو ستاره

پروانه کسب مجازی

پروانه کسب مجازی

رهگیری سفارش

کد امنیتی

تولید کننده‌ها

با نبودن دکمه هوم در گوشی iPhone X وظایف آن چگونه انجام میگیرد؟

تاریخ انتشار: 97/08/01 سه شنبه
نمایش: 235
(17 رای)

گوشی iPhone X که یک گوشی بسیار زیباست، تقریبا تمام صفحه است. اما یک تغییر بسیار بزرگ در آن نسبت به مدل های قبل به وجود آمده است و آن هم حذف دکمه هوم از گوشی است و این تغییر باعث می شود طرز استفاده از خیلی چیزهایی که روزانه از آن استفاده می کنیم تغییر کند.

در این گوشی جدید بسیاری از حالت های صفحه نمایش تغییر کرده است. برخی چیزها از بالا به پایین آمده و برخی از پایین به بالا رفته است مانند مرکز کنترل یا Control Center که برای باز کردن آن در گذشته از پایین صفحه دست خود را به طرف بالا می کشیدید، اما حالا از سمت راست بالا باید دست خود را پایین بکشید تا به آن دسترسی پیدا کنید. در این مورد در پایین بیشتر توضیح داده ایم.

وقتی که بحث سر عملکرد iPhone X بدون دکمه هوم فیزیکی می شود، متوجه می شوید که چیزهای زیادی وجود دارد که باید آن را یاد بگیرید، که در ادامه درمورد آن ها بحث کرده ایم.

عملکرد قبلی دکمه هوم به دکمه های دیگری منتقل شده است. به خصوص دکمه کناری سمت راست که تاکنون از آن به عنوان دکمه پاور، قفل یا دکمه خاموش/ روشن یاد می شد، اکنون وظایف جدید به آن اضافه شده است.

آیا با این شرایط از خرید این گوشی منصرف شدید؟ ممکن است گوشی iPhone X در روز های اول کمی گیج کننده و غیر معمول به نظر برسد اما با گذشت چند روز و البته آشنایی داشتن با نحوه کار کردن آن قلق گوشی دستتان خواهد آمد.

باز کردن قفل گوشی از طریق Face ID
نبودن دکمه هوم به این معناست که دیگر جیزی به نام Touch ID نیز وجود ندارد. خوشبختانه این ویژگی بسیار خوب کار می کند و التبه سریع نیز می باشد. به صفحه نمایش نگاه کنید تا قفل گوشی باز شود سپس با کشیدن دست خود روی صفحه نمایش به طرف بالا وارد شوید. در گوشی iPhone X کشیدن دست به طرف بالا روی صفحه برای باز کردن تمام کردن فرایند باز کردن قفل نیاز است ولی ترفندی وجود دارد برای افزایش سرعت بیشتر این فرایند و آن هم این است که ابتدا دست خود را روی صفحه نمایش به طرف بالا بکشید تا Face ID نمایان شود و این فرایند را تکمیل کند.

وارد شدن به قسمت خانه "Home" فقط با کشیدن دست روی صفحه به طرف بالا
در گذشته برای وارد شدن قسمت خانه کافی بود که دکمه هوم را فشار دهید ولی با نبود دکمه هوم چه باید کرد؟ و دوباره مانند مورد قبل دست خود را روی صفحه نمایش به طرف بالا بکشید تا به قسمت خانه یا همان جایی که عمده اپلیکیشن ها وجود دارد بروید. در عکس متحرک زیر می توانید این عملکرد را ببینید.

home


مرکز کنترل یا Control Center: از گوشه ی راست بالای صفحه نمایش به طرف پایین بکشید
در گذشته با کشیدن دست خود از پایین به بالا مرکز کنترل نمایان می شد، اما حالا که این عملکرد برای وارد شدن به قسمت خانه است، برای باز کردن مرکز کنترل چه باید کرد؟ باید گفت که به طرز عجیبی این مورد کاملا برعکس شده است و برای باز کردن آن از بالا سمت راست انگشت خود را به طرف پایین بکشید. (همانند عکس زیر)

control


باز کردن مرکز هشدار ها Notification Center: پایین کشیدن انگشت خود از بالا به پایین در هر جای دیگر
برای باز کردن هشدار باید از هرجای دیگربجزسمت راست بالای صفحه، انگشت خود را به طرف پایین بکشیدی تا صفحه هشدار ها باز شود. می توانید برای راحت تر بودن کار از قسمت سمت چپ بالای صفحه استفاده کنید.

پریدن از برنامه ای به برنامه دیگر
در این مورد دو نوع راه کار وجود دارد. در گذشته با زدن دوبار پشت سرهم دکمه هوم به قسمت Multi-Tasking می رفتیم و از آن جایی اپلیکیشن مورد نظر را انتخاب می کردیم و حتی برای بستن برنامه ها از آن ها استفاده می کردیم. اما در ورژن جدید رفتن به این قسمت باید انگشت خود را از پایین تا وسط صفحه بکشید. سپس در این قیمت اپلیکیشن مورد نظرتان را انتخاب کنید و یا اپلیکیشن ها را ببنیدید. برای بستن اپلیکیشن ها در این قسمت و باید روی اپلیکیشن مورد نظر کلیک کرده و نگه دارید تا یک دایره قرمز رنگ با علامت منفی پدیدار شود، سپس روی دایره قرمز کلیک کنید. راه دوم این است که در قسمت نوار هوم که پایین صفحه در جای قبلی دکمه هوم است، انگشت خود را به طرف چپ یا راست بکشید و برنامه ها را عوض کنید. این ویژگی بسیار جالب و کارآمد است که می توان به سرعت بین اپلیکیشن هایی که قبلا استفاده کرده ایم تعویض کنیم.

app

app


استفاده از Siri با گرفتن طولانی دکمه قفل و یا صدا زدن نام او
در گوشی های قبلی iPhone برای فرا خواندن دستیار Siri با گرفتن و نگه داشتن دکمه هوم ممکن بود. اما اکنون با نبود دکمه هوم باید دکمه قفل را برای مدت چند ثانیه نگه دارید و حتی می توانید با فعال کردن قابلیت "Hey Siri" تنها با گفتن این جمله او را فرا بخوانید و استفاده کنید.

برای استفاده از Apple Pay با دوبار زدن پشت سرهم دکمه قفل امکان پذیر است.
این ویژگی در گوشی های جدید مانند Apple Watch است. برای پرداخت خرید خود کافیست دوبار پشت سرهم دکمه قفل را فشار دهید و پس از شناسایی چهره تان توسط Face ID اپلیکیشن Wallet باز خواهد شد و می توانید به راحتی خرید خود را پرداخت کنید.

گرفتن عکس از صفحه نمایش یا اسکرین شات با گرفتن همزمان یکی از دکمه های ولوم و دکمه قفل.
کافیست همانند گذشته برای اسکرین شات گرفتن از صفحه گوشی موبایلتان اقدام کنید، فقط بجای گرفتن دکمه هوم و قفل، این بار دکمه قفل را با یکی از دکمه های ولوم بصورت همزمان نگه دارید.


خاموش کردن گوشی، غیرفعال کردن Face ID و یا فعال کردن SOS با گرفتن همزمان دکمه ولوم پایین و دکمه قفل و نگه داشتن آن ها.
خاموش کردن گوشی نیز تغییر چندانی نکرده است و اکنون کافیست دکمه قفل گوشی و دکمه ولوم پایین را برای چند ثانیه بگیرید تا اینکه نوار خاموش کردن گوشی پدیدار شود. توجه کنید که درصورت کنسل کردن این بخش، FaceID غیر فعال خواهد شد و برای استفاده ی بعدی نیاز است تا گذرواژه خود را وارد کنید. این ویژگی که به Cop Mode معروف است اولین بار در iOS 11 برای خاموش کردن Touch ID طراحی شد و حالا برای FaceID نیز کاربرد دارد. توجه داشته باشید که که این دکمه ها را همچنان نگه ندارید مگر اینکه بخواهید حالت SOS را فعال کنید. این حالت سرویس تماس اضطراری است.

روشن کردن صفحه نمایش با لمس کردن صفحه
مانند بسیاری از گوشی های اندرویدی بالارده، اکنون گوشی iPhone X نیز با لمس کردن صفحه نمایش روشن می شود. این ویژگی در مدل های قبلی iPhone کاربرد ندارد. همچنین بلند کردن گوشی نیز برای روشن کردن صفحه نمایش به کار می رود.

فعال کردن ویژگی Reachability برای استفاده بهتر هنگامی که از یک دست استفاده می کنید

فعال کردن این ویژگی در قسمت Accessibility در تنظیمات، باعث می شود استفاده یک دستی از iPhone X راحت تر باشد که می توانید در عکس زیر آن را مشاهده کنید. شاید این ویژگی برای شما کاربردی نداشته باشد اما اطلاع داشتن از آن ضرری ندارد.

reachability

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*