گلس ضد خش یا محافظ صفحه نمایش گوشی موبایل و کاربرد آن

تاریخ انتشار: 97/09/08 پنج شنبه
نمایش: 78
(7 رای)

فکرش را بکنید که یک گوشی موبایل گران قیمت خریده اید گوشی های رده بالا مانند iPhone 8، iPhone 7، Galaxy S8 یا Galaxy S9 و... یا هر گوشی موبایل دیگر که دارای صفحه نمایش باشد! خب، ظاهرا تمام گوشی های موبایل دارای صفحه نمایش هستند، اصلا مگر یک گوشی موبایل بدون صفحه نمایش کار هم می کند؟!

شما از این موضوع کاملا آگاهید که ممکن است روزانه هر اتفاق غیر منتظره ای بیوفتد، با کسی برخورد کرده و گوشی زمین بخورد، به گردش رفته اید و درحال گرفتن عکس های سلفی ناگهان گوشی از دستتان سر بخورد و یا حتی چیزی که بسیار زیاد شاهد آن هستیم، گوشی موبایل را در جیبیا کیف خود بگذارید و در تماس با کلید باشد. در همه این موارد قطعا صفحه نمایش آسیب می بیند مخصوصا در گوشی های لوکس و هوشمند جدید که علاوه بر صفحه نمایش موبایل، قاب و درب پشت گوشی نیز به صورت شیشه ای ساخته شده است.
به نظر شما چه راه حلی وجود دارد که گوشی موبایل را در برابر بروز چنین خطراتی ایمن کرد؟ نمی توان گفت راهی وجود دارد که بتوان گوشی موبایل را در برابر ضربه و خش 100 درصد مقاوم کرد، حتی گوشی های غول آسای Cat هم این ویژگی را ندارند. ولی قطعا راهی وجود دارد که حداقل 50 درصد خطرات را از گوشی موبایل دور کرد یا حتی آن را در برابر خطو خش تا حد بسیار زیادی مقاوم ساخت.

شما می توانید با پرداخت کمتر از 10 درصد قیمت تاچ ال سی دی اصلی خود این کار را بکنید، تنها با خرید گلس های نشکن و ضد خشی که در بازار موجود است! حتما می دانید که قیمت تاچ وال سی دی گوشی های موبایل از مرز 1 میلیون تومان هم رد شده است و به جرعت می توان گفت که تاچ و ال سی دی 70 درصد قیمت تمام گوشی را در بر می گیرد ولی شما می توانید با خرید یک شیشه یا محافظ صفحه نمایشی ک قیمتی بین 10 تا 200 هزار تومان دارد از یک صفحه نمایش که 2 میلیون تومان قیمت دارد محافظت کند. همانطور که از قبل گفتیم، هیچ محافظی وجود ندارد که بتوانند 100 درصد ضربه را در برابر گوشی موبایل خنثی کند ولی اگر شما باشید برای ایمن تر کردن یک گوشی چند میلیون تومان فقط چند ده هزار تومان هزینه نمی کنید؟ البته می توان گفت که این یک هزینه محسوب نمی شود، بیشتر به یک بیمه شبیه است! بیمه ای که به شما تضمین می دهد در ماه های آینده به هزینه کردن یک یا چند میلیون برای گوشی موبایل خود که می توان گفت مهم ترین وسیله در زندگی روزمزه تان است، مجبور نشوید.

در میان محافظ های صفحه نمایش نیز مانند دیگر محصولات بازار، کیفیت های متفاوت وجود دارد و همچنان برخی از آن ها به دلیل مزایایی که دارد پرفروش تر و بهتر از بقیه است. برخی از این گلس ها که دارای برند های معتبر هستند علاوه بر اینکه صفحه نمایش را از ضربه و خطو خش محافظت می کنند، بسیار نرم هستند و در عملکرد تاچ یا وضوع صفحه نمایش اختلالی ایجاد نمی کنند، اثر انگشت از روی آن ها به راحتی پاک می شود و از همه چی مهمتر این که صفحه نمایش را بصورت کامل می پوشانند.

نوعی از گلس ها وجود دارد که به گلس نانو معروف است. این نوع گلس ها انعطاف پذیر هستند و قابلیت خم شدن دارند همچنین به آن ها گلس ژله ای نیز معروف اند. برخی دیگر از گلس سفت و کاملا شیشه ای هستند و کیفیت بهتری دارند و کاملا روی صفحه نمایش می چسبند.

امکان دارد افرادی را دیده باشید که از این موضوع شکایت می کنند که زمانی که از محافظ صفحه نمایش استفاده می کنند تاچ گوشی موبایلشان به درستی کار نمی کند، رنگ و وضوح صفحه نمایش تغییر کرده است و یا حتی برخی افراد می گویند وقتی که محافظ صفحه نمایش کل صفحه نمایش را به طور کامل نمی پوشاند، پس به چه درد می خورد که برای آن هزینه کنم؟

ممکن است در برخی گوشی های موبایل این امکان وجود نداشته باشد که محافظ صفحه نمایش کل صفحه را بپوشاند ولی به هرحال شما ترجیه می دهید در هنگام ضربه دیدن گوشه موبایلتان بشکند یا کل صفحه نمایش؟ علاوه بر این موضوع زمانی که شما یک محافظ صفحه نمایش با برند معتبر و کیفیت اورجینال خریداری کنید، نه کیفیت صفحه نمایش از بین می رود و نه دیگر مشکلاتی که درمورد این دسته از محصولات در ذهن دارید برای گوشی موبایلتان به وجود می آید. همچنین برخی از گلس ها یا محافظ های صفحه نمایش تکنولوژی ساخت آن ها به صورتی است که مانند شیشه مخفی اتومبیل عمل می کند. این گلس ها را گلس پرایویسی Privacy نام دارد. در این نوع محافظ ها مزیتی هایی که وجود دارد این است که صفحه نمایش  از بغل به صورت مات درمی آید و از اطلاعات موجود در دستگاه از کناره ها قابل رؤیت نیست. یعنی شما می توانید به راحتی در مترو یا مکان های عمومی از گوشی موبایل خود استفاده کنید بدون تر از اینکه کسی در گوشی موبایتان سرک بکشد. مزیت دیگری نیز که دارد این است که چون صفحه نمایش به صورت مات درآمده است، در زیر آفتاب در مقابل نور نیز به راحتی قابل استفاده است و البته عیبی که دارد این است که مانند شیشه های مخفی 10 درصد از نور صفحه را میگیرد، یعنی با قرار دادن این نوع محافظ شما 90 درصد نور صفحه را در اختیار دارید ولی با این حال به نظر می رسد که نسبت به مزایایی که دارد از دست دادن 10 درصد از نور تصویر عدد چندان آزار دهنده ای نیست.
درواقع درسته که شما 10 درصد از وضوح تصویر رو بعد از نصب این گلس از دست میدین اما میتونید با نصب این گلس از حریم شخصی خودتون محافظت کنید.

نمونه های گلس محافظ صفحه نمایش ایفون را میتوانید از سایت ماکروتل تهیه کنید

برای نصب کردن این محافظ ها ابتدا صفحه نمایش گوشی موبایلتان را با استفاده از محتویات موجود در پک کاملا تمیز کنید. سپس اقدام به نصب آن کنید. توجه داشته باشید قبل از نصب گلس هیچگونه گرد و غبار نباید روی ال سی دی باشد. نصب کردن گلس کار چندان سختی نیست اما اگر مطمعن نیستید که بتوانید خودتان بتوانید این کار را انجام دهید می توانید به دفتر مرکزی ماکروتل مراجعه کرده و تیم ماکروتل بصورت رایگان این گلس را روی صفحه نمایش گوشی موبایلتان نصب خواهند کرد.

ما تا کنون اکثر گلس های موجود در بازار را تست کرده و در بین آن ها بهترین و با کیفیت ترین اجناس موجود را انتخاب کرده ایم که می توانید از طریق سایت آن را خریداری کرده و یا به صورت حضوری مراجعه کنید و بصورت رایگان نصب کنید.

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*