نماد اعتماد الکترونیکی 2 ستاره

نماد اعتماد الکترونیک دو ستاره

پروانه کسب مجازی

پروانه کسب مجازی

رهگیری سفارش

کد امنیتی

چگونه باتری گوشی iPhone را کالیبره کنیم؟

تاریخ انتشار: 97/10/17 دوشنبه
نمایش: 377
(6 رای)

گوشی های iPhone از باتری بسیار خوبی برخوردارند. همچنین نرم افزار سیستمی آن نیز به صورتی طراحی شده است که به خوبی می تواند مصرف باتری گوشی را مدیریت کند. به صورتی که برای مثال گوشی iPhone 6s با اینکه باتری با ظرفیت 1715 میلی آمپر و صفحه نمایش 4.7 اینچی دارد، می تواند مصرف یک روز کامل را برای شما تضمین می کند. اما شاید چندین بار دیده باشید که بعد از به روز رسانی iOS به نسخه های بالاتر، باتری با مشکل مواجه می شود. در این صورت پیشنهاد می شود در زمانی که باتری گوشی موبایلتان به درستی شارژ نگه نمی دارد، درصورتی که باتری ورم نکرده است، ابتدا باتری گوشی را کالیبره کنید، اگر با کالبیره کردن گوشی مشکلات باتری حل نشد، سپس اقدام به تعویض باتری گوشی موبایل کنید.
اگر با کالیبره کردن باتری گوشی آشنا نیستید، امروز به طور کامل درمورد این موضوع بحث میکنیم و نحوه کالیبره کردن باتری گوشی را آموزش می دهیم.


کالیبره کردن باتری گوشی چیست و چه زمانی کاربرد دارد؟
به احتمال زیاد شما نیز اصطلاح کالیبره کردن باتری را دوستان شنیده و یا در اینترنت درمورد آن مطالبی خوانده اید. اول از همه چیز باید بدانید کالیبره کردن باتری مشکلات باتری را به صورت کامل از بین نمیبرد. همانطور که می دانید، در گوشی های موبایل آیفون قسمت منوی بالای گوشی نمایشگر میزان شارژ باقی مانده گوشی وجود دارد که به شما درصد عمر باتری را نشان میدهد. این علامت که از طریق نرم افزار سیستمی به باتری گوشی متصل است، ممکن است پس از مدتی خاص یا بعد از نصب نسخه جدید iOS، نرم افزار مربوطه در تخمین میزان شارژ باتری اشتباه کند. بسیاری از کاربران به این فکر میکنند که باید باتری گوشی تعویض شود، اما ابتدا بهتر است کالیبره کردن باتری را که بی خطر و رایگان است امتحان کنید تا بی جهت هزینه اضافی برای تعمیر گوشی پرداخت نکنید.


بنابراین برای جلوگیری از عملکرد اشتباه باتری گوشی بهتر است هر یک ماه یک بار و پس از هر بار به روز رسانی iOS باتری گوشی را کالیبره کنید. با انجام این کار عمر باتری گوشی نیز تا حدودی افزایش می یابد.


چگونه باتری گوشی iPhone را کالیبره کنیم؟
اولین اقدامی که باید انجام دهید این است که باتری گوشی کاملا خالی کنید تا در نهایت گوشی موبایلتان روی شارژ 0 درصد خاموش شود. شما می توانید با استفاده معمولی شارژ گوشی را به 2 درصد برسانید و سپس آن را در همین حالت رها کنید و بخوابید تا زمانی که صبح از خواب بیدار می شوید گوشی 2 درصد شارژ باقی مانده را از دست داده و خاموش شده باشد. یا می توانید فلش گوشی را روشن کرده، روشنایی صفحه نمایش را تا آخر بالا برده و یک فیلم روی گوشی اجرا کنید تا این پروسه زودتر انجام شود.
زمانی که گوشی بر اثر کمبود شارژ خاموش شد، آن را رها کنید تا حدود یک روز یا شب تا صب در همین حالت بماند و آن را به شارژر متصل نکنید. البته اگر این مورد برای شما آزار دهنده است، می توانید از این مرحله صرف نظر کنید. دلیل انجام این مرحله این است که گوشی موبایلتان تا آخرین ذره شارژ را از دست بدهد و باتری کاملا خالی شود. این کار به این دلیل لازم است که گوشی های iPhone برای حفظ امنیت اطلاعات، قبل از اینکه شارژ باتری کاملا خالی شود گوشی خاموش می شود. البته با انجام این مراحل اطلاعات شما از بین نخواهد رفن اما جهت اطمینان یک پشتیبان از اطلاعات خود ذخیره کنید.

قدم بعدی این است که گوشی موبایل را به شارژ متصل کنید، و حتی بعد از اینکه گوشی کاملا شارژ شد، 2 ساعت اضافه منتظر بمانید و گوشی اتصال شارژر را قطع نکنید و در حین شارژ به هیچ عنوان از گوشی موبایلتان استفاده نکنید. همچنین مطمئن شوید که گوشی موبایلتان را با یک شارژر اورجینال iPhone شارژ کنید و اطمینان حاصل کنید که شارژر و کابل کاملا سالم باشد.


پس انجام این روند و اینکه حدود 4 یا 5 ساعت گوشی در شارژ بود، نیاز است که گوشی را هارد ریست کنید( در این مرحله نیز اطلاعات گوشی شما از بین نخواهد رفت). دقت کنید که هنوز نباید شارژر را از گوشی موبایلتان جدا کنید. برای هارد ریست کردن گوشی کلید قفل گوشی و کلید هوم را به صورت همزمان نگه دارید تا زمانی که گوشی خاموش شده و سپس روشن شود تا زمانی که لوگوی اپل را مشاهده کردید. وقتی که گوشی کاملا روشن و در حال اجراست، شارژر را از گوشی جدا کنید.
به همین راحتی شما با انجام چند عمل ساده می توانید باتری گوشی خود را کالیبره کنید. البته ممکن است شما جزو افراد باشید که نمی توانند این پروسه انجام دهند مسلما انجام تمامی مراحل حداقل یک روز زمان میبرد. پیشنهاد ما این است که در زمان کالیبره کردن باتری گوشی iPhone خود، از یک موبایل دوم جهت تلفن های ضروری یا کارهای شخصی استفاده کنید.


در جریان باشید که کالیبره کردن باتری گوشی موبایل، عمر واقعی باتری را افزایش نمی دهد، تنها کاری که کالیبراسیون می کند این است که به نرم افزار گوشی شما کمک میکند که ظرفیت باتری را بهتر بشناسد و به درستی درصد شارژ باتری را تخمین بزند. درصورتی که شما باتری گوشی خود را کالیبره کرده اید ولی باتری همچنان ضعیف عمل می کند، نیاز است که باتری گوشی موبایتان را تعویض کنید.
برای تعویض باتری گوشی iPhone خود بهتر است که به مراکز معتبر مراجعه کنید تا باتری کاملا اورجینال به شما ارائه دهند، درصورت نیاز می توانید به دفتر ماکروتل در تهران مراجعه کرده و در کمتر از یک ساعت، باتری گوشی را تعویض کرده و تحویل بگیرید. باتری های iPhone در دفتر ماکروتل توسط دستگاه تست باتری بررسی شده و همگی اورجینال است.

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*