تعویض باتری گوشی موبایل به دلایل گوناگون

تاریخ انتشار: 98/03/04 شنبه
نمایش: 54
(2 رای)

تعویض باتری گوشی موبایل

قبل از اینکه در مورد تعویض باتری گوشی صحبت کنیم ، باید بدانید تمام ابزارهای الکترونیکی که قابلیت حمل و نقل دارند و نیازی نیست که به برق متصل باشند از باتری بهره می برند. گاهی اوقات برای تمامی این ابزارها مشکلی به وجود می آید که دیگر کارایی مناسبی را ارائه نمی دهند، یکی از این ابزارها گوشی موبایل است. باتری گوشی شما هم، از جمله همان وسیله های به شمار می رود که در صورت بروز مشکل مجبور به تعویض باتری گوشی موبایل می شوید. مشکلاتی که باعث خرابی باتری موبایل می شود که شما را مجبور به تعویض باتری موبایل می نماید چند نوع می باشند که در ادامه بیان می داریم.

تعویض باتری گوشی موبایل به علت باد کردن و تورم :

تعویض باتری گوشی موبایل

شاید برای هر کدام از شما این مشکل به وجود آمده باشد که باتری موبایل شما به طرز عجیبی باد کند و شما به دنبال تعویض باتری گوشی موبایل خود باشید. البته این تورمی که در باتری ها به وجود می آید در بعضی موارد به گونه ای است که خیلی زیاد باد می کند و برآمدگی کاملا مشخصی را در پشت قاب موبایل ایجاد می کند و یا حتی قاب گوشی از بدنه جدا می شود. ولی در بعضی مواقع بسیار اندک است که به راحتی نمی توان آن را تشخیص داد. بنابراین درست است که تورم باتری به شدت های مختلفی نمایان می شود، ولی برای اینکه به سلامت گوشی شما آسیبی نزند، تعویض باتری موبایل بهترین راه حل می باشد.
دلایل مختلفی باعث ورم کردن و یا باد کردن باتری گوشی موبایلمی شود، به همین دلیل نمی توان فقط یک دلیل را برای آن بیان کرد. تعدادی از باتری ها به دلیل مشکل در حین تولید و طراحی باتری باد می کنند. تعدادی دیگر هم به دلیل تمام شدن عمر مفید باتری است که باد می کنند. اما می توان دلیل اصلی و مهم آن را استفاده نادرست کاربران از موبایل دانست ،که در نتیجه مجبور به تعویض باتری موبایل می شوند.
برای آنکه باتری موبایل ورم نکند، باید از شارژرهای اورجینال استفاده کنید و بیش از اندازه، گوشی خود را در شارژ نگه ندارید، زمانی که شارژ گوشی کامل می شود باید آن را از برق بکشید و بیشتر در پریز برق نماند. البته متاسفانه بسیاری از کاربران به این مسائل توجه نمی کنند و گوشی خود را بیش از اندازه در شارژ نگه می دارند به حدی که گوشی داغ می کند و برای آن ضرر دارد. با انجام دادن اقدامات نادرستی که بیان نمودیم در نهایت باتری شما باد می کند و مجبور به تعویض باتری گوشی خود می شوید.

تعویض باتری گوش موبایل به علت ماندن مدت زمان زیاد در شارژ:

تعویض باتری گوشی بدلیل زیاد ماندن در شارژ

این یک امر بدیهی است که گوشی های هوشمند امروزی را به گونه ای طراحی کرده اند که برای مدت زمان طولانی در شارژ باشند. ولی بدین معنا هم نمی باشد که گوشی موبایل خود را از صبح تا شب در شارژ بگذارید. این حرکت باعث می شود که باتری گوشی شما به دلیل جریانی که از شارژر به موبایل در مدت زمان طولانی انتقال داده می شود داغ می شود. توجه داشته باشید که هر چقدر مدت زمان نگه داشتن گوشی در شارژ بیشتر باشد، باتری موبایل شما عمر کمتری خواهد داشت و توان و قدرت آن در نگهداری شارژ در طول روز کمتر خواهد شد.
زمانی که گوشی در مدت زمان طولانی در شارژ بماند گرمای زیادی وارد باتری می شود که این امر برای باتری بسیار ضرر دارد. هم عمر آن را کاهش می دهد و هم توان و قدرت باتری، پس در نتیجه دقت داشته باشید که گوشی خود را در مدت زمان طولانی در شارژ نگذارید تا باتری شما ضعیف نشود که مجبور به تعویض باتری موبایل خود شوید.

تعویض باتری گوشی موبایل به دلیل داغ شدن بیش از حد گوشی:

طبق بیان ها گذشته به این نتیجه رسیدیم که گرما بسیار برای باتری های گوشی ضرر دارد چرا که عمر و توان باتری را کاهش می دهد و شما مجبور به تعویض باتری موبایل خود می گردید. بنابراین اگر قصد دارید که باتری موبایل شما عمر بیشتری داشته باشد همیشه آن را خنک نگه دارید و از داغ شدن بیش از اندازه آن جلوگیری کنید. زمانی باتری گوشی شما داغ می کند که، بازی های سنگین نصب شده در گوشی خود در مدت زمان طولانی انجام دهید و زمانی که گوشی خود را به شارژر و پاوربانک زده اید به صورت هم زمان با آن کار کنید. این کار موجب می شود که عمر باتری شما کاهش پیدا کند. پس در نتیجه هرگز با گوشی خود زمانی که در شارژ است کار نکنید. علاوه بر این که گوشی داغ می کند برای سلامتی شما هم ضرر دارد.

تعویض باتری گوشی موبایل بدلیل داغ کردن

تعویض باتری گوشی موبایل به علت همیشه فعال بودن وای فای و بلوتوث:

شما باید عادت کنید همیشه زمانی هایی که از وای فای و بلوتوث گوشی خود استفاده نمی کنید این دو برنامه را در دستگاه خود غیر فعال کنید. اگر این دو قابلیت در گوشی شما همیشه روشن باشد باتری شما مصرف می شود و از آن انرژی بیهوده ای تلف میکند. شما زمانی که میخواهید بخوابید دقت داشته باشید که این دو قابلیت را اگر روشن گذاشته باشید تا صبح چندین درصد باتری شما مصرف شده است بدون اینکه شما هیچ استفاده ای از آنها داشته باشید. پس در نتیجه آنها را خاموش کنید تا باتری گوشی شما با سرعت کمتری خالی خواهد شد و هم عمر باتری افزایش پیدا میکند. مهم تر از این دو مورد سلامتی شما مطرح می باشد، زمانی که بیهوده وای فای شما روشن باشد بر روی سلامتی شما تاثیر به سزایی دارد.

تعویض باتری گوشی موبایل به علت استفاده بیش از حد از دیتا:

تعویض باتری گوشی موبایل به علت استفاده بیش از حد دیتا و وای فای

همه ما به خوبی می دانیم که گوشی از دو طریق به اینترنت وصل می باشد، یکی از طریق وای فای و دیگری از طریق دیتای گوشی که متصل به سیم کارت می باشد. برای اینکه عمر باتری موبایل شما کاهش پیدا نکند و مجبور به تعویض باتری موبایل خود نشوید، بهترین گزینه برای وصل شدن به اینترنت وای فای است و ضرر کمتری را به گوشی وارد می سازد. اگر هم حتی مجبور هستید که به اینترنت گوشی خود متصل شوید بسیار کوتاه از آن استفاده کنید به دلیل اینکه مصرف انرژی باتری در این حالت اینترنت، چند برابر بیشتر از حالتی میباشد که به وای فای وصل است. پی در نتیجه برای اینکه عمر باتری شما افزایش پیدا کند و به زودی کارتان به تعویض نرسد، بیشتر از قابلیت وای فای استفاده کنید.

تعویض باتری گوشی موبایل به علت همیشه فعال بودن گوشی:

بیشتر افراد عادت دارند گوشی خود را همیشه روشن بگذارند و حتی زمان هایی که هیچ استفاده ای از آن ندارند، مثلا زمانی که می خواهند بخوابند گوشی آنها روشن می باشد. این یکی از اشتباهاتی است که بیشتر شما مرتکب آن می شوید. روش های زیادی وجود دارند که شما اصلا از آن خبر ندارید آنها عمر باتری شما را افزایش می دهند و شما دیگر مجبور به تعویض باتری موبایل خود نمی گردید.
در صورتی که گوشی شما دارای حالت پرواز می باشد چرا پس همیشه باید گوشی خود را روشن نگه دارید. زمانی که این قابلیت گوشی خود را فعال کنید تمام فعالیت های گوشی شما غیر فعال می شود و این کار تاثیر به سزایی در افزایش عمر باتری شما دارد. در بعضی مواقعی که واقعا نیاز است حتما از این حالت گوشی خود استفاده کنید برای مثال زمانی هایی که می خواهید بخوابید، در هواپیما هستید، در جلسه حضور دارید، به منطقه ای میروید که آنتن سیم کارت شما و اینترنت ندارید و ... بهترین زمان هایی می باشد که می توانید حالت هواپیما گوشی خود را روشن کنید تا شارژ شما زودتر تمام نشود.

تعویض باتری گوشی موبایل به علت زیاد روشن ماندن صفحه روشنایی:

یکی از مهم ترین و اصلی ترین قطعات موبایل صفحه نمایش آن می باشد. و همچنین صفحه روشنایی موبایل است که بیشتر از هر چیزی از شارژ شما انرژی می گیرد. هرچه اندازه این صفحه بزرگتر باشد انرژی بیشتری را از عمر باتری شما می گیرد، که امروزه بیشتر گوشی های مدرن دارای این قابلیت هستند. سعی کنید روشنایی این صفحه را بیشتر از حد معمول نکنید چرا که هم برای عمر باتری ضرر دارد و هم برای چشمان شما خطر دارد.
برای اینکه باتری شما بیشتر عمر داشته باشد و کارتان به تعویض باتری موبایل نیفتند، نور گوشی خود را زیاد نکنید. شما می توانید با فعال کردن قابلیت auto-brightness میزان روشنایی گوشی خود را تنظیم کنید. بدین صورت که گوشی به صورت خودکار با پردازنده هایی که دارد به نور محیط اطراف حساس می شود، این قابلیت شرایطی را فراهم می کند که در طول روز که گوشی به نور بیشتری نیاز دارد نور بیشتر می شود و در شب ها که نور زیادی نیاز ندارد به صورت خودکار، نور گوشی کمتر خواهد شد. اگر نمی خواهید مدام گوشی خود را عوض نکنید پس در نتیجه، برای استفاده از گوشی باید دقت زیادی داشته باشد که عمر آن کاهش پیدا نکند.

تعویض باتری گوشی موبایل به دلیل ماندگاری اپلیکیشن ها در پس زمینه:

تعویض باتری گوشی موبایل بدلیل ماندگاری اپلیکیشن ها در پس زمینه

به ذهن هیچ کدام از شما شاید خطور نکند که حذف اپلیکیشن هایی که در پس زمینه فعال هستند بر روی میزان مصرف باتری گوشی تاثیر می گذارند. ولی نصب کردن اپلیکیشن هایی مانند اینستاگرام، فیسبوک، واتساپ و ... بر روی گوشی و نوتیفیکیشن /هایی که مدام بر روی گوشی می آید در کاهش عمر باتری شما موثر است. بیشتر برنامه های دیگری که در گوشی خود دارید و از طریق اینترنت مدام به روز می شوند در کاهش عمر باتری شما تاثیر زیادی می گذارد، بناراین باید بدانید که این برنامه ها از جمله مسائلی هستند که از باتری گوشی شما انرژی می گیرند.

در این قسمت به تشخیص تست سلامت باتری گوشی موبایل میپردازیم

تعویض باتری گوشی موبایل به علت وجود برنامه های غیر ضروری :

بسیاری از گوشی ها با توجه به اینکه چه مدلی هستند دارای برنامه های گوناگونی می باشند. بسیاری از گوشی ها علاوه بر قابلیت های بلوتوث و وای فای دارای قابلیت های ارتباطی دیگری هم هستند که تمامی آنها بر روی مصرف شارژ باتری تاثیر می گذارند. گوشی های آیفون به دلیل اینکه گوشی هایی آمریکایی هستند و در ایران بسیاری از برنامه های آن کارایی ندارد بهتر است یک سری برنامه هایی که استفاده نمیشود را غیر فعال کنید تا انرژی زیادی از گوشی شما نگیرد. همچنین در گوشی های دیگر برنامه های مانند چرخش صفحه، هات اسپات و ... که مصرف چندانی ندارد را غیر فعال سازید . این قابلیت هایی که تاثیر در مصرف شارژ گوشی شما دارند شاید در نظر شما ناچیز باشند ولی به مدت مرور زمان در کاهش عمر باتری شما اثر می گذارند و در نهایت مجبور به تعویض باتری موبایل خود می شوید.

تعویض باتری موبایل به علت استفاده بیش از حد از ویبره :

بسیاری از شما برای نوتیفیکیشن ها حالت ویبره گوشی خود را فعال کرده اید. با غیر فعال کردن ویبره گوشی مصرف باتری گوشی بسیار کاهش پیدا می کند و همچنین ضربه ای به باتری وارد نمی شود.

تعویض باتری موبایل به علت افزایش عمر باتری موبایل:

اگر با تمام دلایل و ترفندهایی که بیان نمودیم و شما انجام دادید، ولی باتری گوشی شما انرژی کمی دارد و زود تمام می شود، این احتمال وجود دارد که عمر باتری شما چندین ساله شده و دیگر قدرت و توان قبل را ندارد. بدین ترتیب تعویض باتری موبایل بهترین گزینه برای شما میباشد.
بسیاری از گوشی های به گونه ای هستند که باتری موبایل از بدنه اصلی آنها به راحتی شدا می شود و شما به راحتی به باتری آنها دسترسی دارید. برای این دسته از گوشی های می توانید باتری اورجینال خریداری کرده و بر روی گوشی خود نصب کنید تا کارایی و انرژی پیشین خود را به دست آورد. اما دسته ای دیگر از گوشی ها وجود دارند که به باتری آنها اینتل گفته می شود و شما باتری آنها را نمی بینید و نمی توانید به راحتی آن را از بدنه جدا کنید. این نوع گوشی ها امروزه در بازار بسیار بیشتر از نوع قبلی میباشد. بدین ترتیب اگر بخواهید باتری اینگونه گوشی ها را تعویض کنید باید، گوشی خود را به دست تعمیرکاری حرفه ای بسپارید تا به بهترین نحو باتری موبایل شما را تعویض کند.

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*