تاریخ انتشار: 96-02-24 10:02:04 یکشنبه
نمایش: (496)

چرا تاچ آیدی بعد از باز کردن یا تعویض  تاچ ال سی دی گوشی آیفون کار نمی کند!

به تازگی، بسیاری از مشتریان شکایت کرده اند که تاچ آیدی(touch ID) گوشی های آیفون 6 یا آیفون 7 شان بعد از باز کردن یا تعویض تاچ ال سی دی دیگر کار نمی کند. در این جا ما چند راه حل ممکن در مورد این که چرا تاچ آیدی گوشی تان کار نمی کند ارائه می کنیم.

حل مشکل کار نکردن تاچ آیدی بعد از تعویض یا باز کردن صفحه نمایش گوشی های آیفون

1-تاچ آی دی شناخته نمی شود

دلیل: بدون خاموش کردن گوشی صفحه نمایش را تعویض یا باز کرده اید

برخی افراد هستند که ممکن است گوشی آیفون خود را بدون خاموش کردن باز کنند، در واقع این دلیل محکمی است که منجر به کار نکردن تاچ آی دی می شود. اگر قبل از باز کردن گوشی آن را خاموش نکنید احتمال وقوع این اتفاق زیاد است.

راه حل: راه حل ثابت آن این است که گوشی آیفون خود را دوباره ریستارت کنید که در این صورت تاچ آی دی دوباره کار می کند.

آیا تاچ آیدی گوشی آیفون شما بعد از تعویض تاچ ال سی دی کار نمی کند؟

2-تاچ آی دی شناخته نمی شود و عملکرد بازگشت نیز صورت نمی گیرد

برخی از مردم هستند که با این مورد بعد از جابه جا کردن یا تعویض تاچ ال سی دی گوشی خود مواجه می شوند و نه تنها تاچ آی دی گوشی شان کار نمی کند بلکه نمی توانند با فشار دادن دکمه «خانه» به منو دسترسی پیدا کنند و اثر انگشت خود را تنظیم کنند.

وقتی این اتفاق افتاد، اولین چیزی که می توانید انجام دهید این است که گوشی آیفون خود را به کامپیوتر وصل کنید و از داده های خود بک آپ بگیرید سپس از طریق iTunes گوشی خود را روت کنید، انجام این کار معمولا این مشکل را حل می کند.

کار نکردن تاچ آی دی آیفون بعد از تعویض تاچ ال سی دی

دلیل احتمالی دیگر برای این وضعیت شاید به خاطر شکسته شدن کابل انعطاف پذیر(flex) دکمه خانه شکسته باشد. اگر گوشی آیفون خود را ری استارت یا روت کرده اید و هنوز هم کار نمی کند آن گاه نیاز است که گوشی خود را باز کرده و چک کنید که آیا کابل فلکس دکمه خانه سالم است یا نه. شکسته شدن یا قطع کابل flex می تواند منجر به چنین مشکلی شود بنابراین موقعی که تاچ ال سی دی گوشی خود را باز یا تعویض می کنید مواظب کابل flex باشید.

حل مشکل کار نکردن تاچ آیدی بعد از تعویض صفحه نمایش

اگر همه ی این کارها را انجام دادید و بازهم دکمه خانه کار نکرد آن گاه شاید دلیلش خود تاچ ال سی دی تعویض شده باشد. البته احتمال آن کم است چرا که تاچ ال سی دی های فروخته شده ماکروتل قبل از فروش به دقت تست شده اند تا از مشکلاتی از این قبیل جلوگیری شود. به هر حال احتمال ممکن است در بین 100 تاچ ال سی دی یکی از آن ها مشکل داشته باشد. 

(1)
  • اميرحسين 1396-03-11

    خيلي خوب توضيح داديد واقعا ممنون

دیدگاه خود را بنویسید
*
*
برچسپ ها