باتری HTC HD2 - BB81100
2/4.5 رای   - 

باتری HTC HD2 - BB81100

  • 3 ماه گارانتی تعویض ماکروتل
نا موجود
64,000 تومان

گوشی HD 2 اچ تی سی دارای باتری جدا شدنی Li-ion با ظرفیت 1230 میلی آمپر ساعت است که باید نمایشگر 4.3 اینچ گوشی را تغذیه کند. این گوشی در سال 2009 عرضه شد و به نظر می رسد ظرفیت باتری آن برای تغذیه ی نمایشگر کوچک گوشی کافی نباشد. برای مثال گوشی آیفون 4 که در سال 2010 عرضه شد دارای نمایشگر 3.5 اینچ و باتری 1420 میلی آمپر ساعت است. گوشی گلکسی SIII mini سامسونگ نیز دارای نمایشگر 4.0 اینچ و باتری 1500 میلی آمپر ساعت می باشد. گوشی HTC HD mini که در سال 2010 عرضه شد نیز دارای نمایشگر 3.2 اینچ و باتری 1200 میلی آمپر ساعت بود. ما تست های رایج باتری را روی این گوشی امتحان کردیم که نتایج زیر ثبت شد.

اگر با این گوشی مکالمه ی 3G انجام دهید، باتری آن حدود 5 ساعت و 30 دقیقه دوام می آورد که زمان کمی است و حدود 1 ساعت و 15 دقیقه کمتر از زمان مکالمه ی 3G با گوشی HTC HD mini می باشد. البته اگر از شبکه ی تلفن 3G استفاده نکنید قادر خواهید بود تا 6 ساعت و 30 دقیقه با این گوشی مکالمه کنید. مثلا این زمان برای باتری گوشی گلکسی S3 mini حدود 7 ساعت و 10 دقیقه است. زمان مکالمه ی 3G گوشی های آیفون 4 و Aspen سونی اریکسون نیز بیشتر از 7 ساعت می باشد. بنابراین زمان مکالمه ی گوشی فوق نسبتا پایین است.

اگر گوشی تان را در حالی که به شبکه ی تلفن 3G وصل است در حالت Standby بگذارید، باتری آن تا 16 روز دوام خواهد آورد که زمان متوسطی است چرا که حدود 5 روز کمتر از این زمان برای گوشی HD mini می باشد. البته اگر گوشی تان را در حالت عادی روی Standby بگذارید به نحوی که به شبکه ی تلفن 3G وصل نباشد آنگاه باتری گوشی تان بیشتر از 20 روز دوام خواهد آورد. برای مقایسه، این زمان برای گوشی آیفون 4 حدود 12 روز است. باتری گوشی موبایل سامسونگ SIII mini نیز حدود 18 روز در حالت Standby دوام می آورد که نسبت به گوشی فوق اندکی بیشتر است.

اگر طرفدار فیلم و ویدئو دیدن هستید باید بگوییم که باتری این گوشی عملکرد نسبتا خوبی دارد و شما می توانید تا 8 ساعت فیلم / ویدئو ببینید. برای مقایسه، شما می توانید تا 10 ساعت و 30 دقیقه با باتری آیفون 5s فیلم یا ویدئو ببینید. در ضمن زمان پخش ویدئوی گوشی HD mini نیز 8 ساعت می باشد ولی نمایشگر آن به مراتب کوچکتر از گوشی فوق است.

اگر اهل موزیک گوش دادن هستید نیز باید بگوییم که با این گوشی می توانید حدود 12 ساعت موسیقی گوش دهید که زمان قابل قبولی نیست. البته با گوشی Aspen سونی اریکسون نیز قادر خواهید بود 12 ساعت موزیک گوش دهید ولی این زمان برای گوشی آیفون 4 حدود 40 ساعت می باشد.

از نظر پایداری کلی نیز باتری گوشی فوق حدود 35 ساعت دوام می آورد که زمان کمی می باشد. در واقع این زمان بدین معناست که اگر شما گوشی تان را یک بار شارژ کنید و روزانه یک ساعت با آن فیلم ببینید، مکالمه انجام دهید و وب گردی کنید و در بقیه ساعات آن را در حالت Standby بگذارید، آنگاه باتری گوشی کمتر از 2 روز دوام خواهد آورد. البته این الگوی مصرف به عنوان الگوی استاندارد شناخته می شود و معمولا گوشی ها کمتر از این زمان دوام می آورند چون کاربران با آنها بیشتر کار می کنند. برای مقایسه، دوام باتری گوشی HD mini بیشتر از 40 ساعت است.

هم چنین ما تست باتری را تحت شرایط دیگر نیز انجام دادیم. در این تست، نور صفحه نمایش گوشی روی 200nits تنظیم می شود که نور کافی برای استفاده از گوشی در خانه می باشد. پس از انجام دادن تست عمر باتری در این شرایط مشاهده کردیم که باتری این گوشی حدود 4 ساعت دوام می آورد که عمر نسبتا کمی به حساب می آید.

در کل باتری این گوشی با توجه به ظرفیت آن و صفحه نمایشی که دارد عملکرد متوسطی ارائه می دهد و انتظار می رود بین 4 تا 12 ساعت دوام بیاورد.

مشخصات باتری

ظرفيت : 1230 ميلي آمپر ساعت (mAh)
مدل : bb81100
نوع باتری : Li-ion لیتیوم یون
ولتاژ : 3.7V
تست زمان استقامت کلی : 390 ساعت در شبکه 3G
زمان مکالمه : 5 ساعت و 40 دقيقه در شبکه 3G
هیچ نظری ارسال نشده