باطری اصلی Sony Xperia M
35/3.5 رای   - 

باتری Sony Xperia M - BA900

  • 30 روز گارانتی تعویض ماکروتل
نا موجود
92,000 تومان

بررسی باتری سونی Sony Xperia M

باطری Sony Xperia M C2005/سونی اکسپریا ام ظرفیت 1750 میلی آمپر ساعت دارد و از نوع لیتیوم یونی می باشد. باطری Sony M توسط خود کاربر قابل تعویض می باشد. با خرید باطری اصلی Xperia M بهترین بهره وری را برای گوشی خود فراهم بیاورید از آن جایی که باتری گوشی یکی از قطعات موبایل است که اصل بودن یا نبودن آن تاثیر چشمگیری روی عملکرد کلی گوشی می گذارد. 

طبق اطلاعات رسمی این باتری در حالت استندبای گوشی در شبکه ی 3g تا 454 ساعت دوام می آورد. به علاوه در مکالمه ی پیوسته در این شبکه نیز تا 9 ساعت می تواند شارژ نگه دارد.

خرید باتری اصل sony m

گوشی sony xperia m پردازنده ی دو هسته ای Krait دارد که در گوشی های سطح پایین نادر می باشد اما بسیارت پرقدرت و کارآمد است. باتری 1750 میلی آمپری برای این کلاس از گوشی ها اندکی بزرگ است. ظرفیت آن هم اندازه ی باطری HTC One mini می باشد.

تامین شارژ مورد نیاز صفحه نمایش کوچک 4 اینچی (این روزها) با FWVGA توسط باتری با این ظرفیت احتمالا کار آسانی است.

مشخصات فنی و تست باتری سونی Xperia M

تست زمان مکالمه

مشخصات باتری sony m

همانطور که ذکر شد طبق اطلاعات رسمی این باتری در مکالمه ی پیوسته تا 9 ساعت دوام می آورد اما در عمل این گوشی اندکی بیشتر و حدود 12 ساعت توانست دوام بیاورد. این نتیجه با گوشی Xperia L که باتری یکسان و چیپ ست تقریبا یکسان دارد برابری می کند. اگرچه گوشی موبایل Nokia Lumia 520 با چیپ ست مشابه و با باطری  270 میلی آمپر ظرفیت بیشتر 1 ساعت جلوتر افتاد. 

توجه داشته باشید که ما در این تست نسخه ی تک سیم Sony M را استفاده کرده ایم.

تست زمان وبگردی

تست زمان وبگردی باتری سونی m

گوشی موبایل Xperia M از چیپ ست MSM8227  و Xperia L از چیپ ست تقریبا مشابه MSM8230 استفاده می کند. خصوصیات اصلی این دو یکسان است اما با تفاوت صفحه نمایش ترکیب می شود و هنگامی که از نظر زمان وبگردی بررسی می شوند متفاوت عمل می کنند. گوشی Sony Xperia M در تست دوم ما بیش از 7 ساعت دوام آورد که نیم ساعت بیشتر از باطری گوشی Xperia L می باشد. باطری این گوشی توانست در محدودی باطری Lumia 520 امتیاز کسب کند که صفحه نمایش 4 اینچی از نوع WVGA دارد و یکی از رقبای شدیدا مطابق با گوشی Xperia M می باشد.

تست زمان پخش فیلم

مشخصات باتری سونی ام و خرید آن

پخش ویدئو عمل پرمصرفی برای باتری Xperia M نبود. درست است که بهترین عملکرد را نداشت اما توانست نتیجه ی خوب 10 ساعت را در پخش فیلم پیوسته کسب کند که این نتیجه آن را در محدوده ی گوشی های 4 اینچی آیفون 5 ، HTC One و Moto X قرار می دهد. ولی گوشی موبایل Xperia L از محدوده ی این گوشی ها نسبتا دور است و در این تست کمتر از یک ساعت از گوشی Xperia M دوام آورده است.

تست زمان استقامت کلی

مشخصات کلی باتری sony m

در نظر داشته باشید که صفحه نمایش Sony Xperia M هنگامی که روی روشنایی 50% تنظیم شده باشد خیلی روشن نیست که باعث شده از نظر صرفه ی انرژی در دو تست آخر ما بهینه باشد. با این حال باطری این گوشی در نهایت توانست رتبه ی استقامت کلی 54 ساعت را برای خود ثبت کند که خیلی بالاتر از نتیجه ی 39 ساعت گوشی Xperia L می باشد. باطری گوشی Sony M تا دو روز می تواند شارژ نگه دارد البته در صورتی که استفاده ی معمولی داشته باشید. اگر استفاده ی زیادی داشته باشید یک روز بیشتر شارژ نگه نمی دارد. 

مشخصات باتری

ظرفيت : 1750 ميلي آمپر ساعت (mAh)
نوع باتری : Li-ion لیتیوم یون
تست زمان استقامت کلی : 450 ساعت در شبکه 3g
زمان مکالمه : 9 ساعت در شبکه 3g
هیچ نظری ارسال نشده