تاچ و ال سی دی Sony Xperia P - LT22i

تاچ و ال سي دي Sony Xperia P - LT22i
  • اصلي (Original)
موجود
130,000 تومان

ارسال با پست پیشتاز
خرید آنلاین از درگاه بانک ملت
کیفیت اصلی و دارای گارانتی
خرید توسط فرایند کارت به کارت

تاچ ال سی دی Sony Xperia P/سونی اکسپریا پی قطر 4 اینچ دارد و ال سی دی آن از نوع LED-backlit خازنی می باشد. رزولوشن صفحه نمایش سونی p معادل 540 x 960 پیکسل می باشد که منجر به ارائه ی تراکم پیکسل 275ppi می گردد. با خرید تاچ ال سی دی اصلی Xperia P هیچ تغییری در ظاهر و کیفیت گوشی خود نخواهید دید و همچون سابقش خواهد شد.

سونی P ال سی دی از نوع TFT  دارد و صفحه نمایش آن Reality است که رزولوشن qHD(540 x 960) دارد و توسط موتور موبایل براویا برای بهبود رندرینگ تصاویر تقویت می شود. برخلاف دیگر صفحه نمایش های Reality که تا کنون دیده ایم این یکی دارای WhiteMagic می باشد که در آن اساسا هر پیکسل شامل زیرپیکسل های معمول قرمز، آبی، سبز به همراه زیرپیکسل سفید خالص می باشد.

این ویژگی حداکثر روشنایی گوشی Xperia P را افزایش می دهد و سونی ادعا می کند که آن تا 935nit می تواند افزایش یابد. ال سی دی های متداول RGB به سختی می توانند آن کار را انجام دهند و انرژی زیادی از آن ها صرف می شود چرا که نوری که از پس زمینه می آید برای ساخت سه رنگ اولیه در زیرپیکسل ها فیلتر می شود.

نرم افزار ویژه بخشی از WhiteMagic می باشد که در دو حالت کار می کند حالت فضای بیرون و حالت فضای داخل. در فضای بیرون از منزل یعنی جایی که نور آن نسبتا زیاد باشد این نرم افزار حالت فضای بیرون(outdoor) را فعال می کند که باعث می شود روشنایی صفحه نمایش تان به 100% برسد. زمانی که نرم افزار تشخیص دهد که محیط پیرامون شما دیگر آن قدر روشن نیست یا این که از آن فضا به محیط تاریک تر حرکت کنید حالت فضای داخل(indoor) فعال می شود که باعث می شود نصف ال ای دی هایی که برای نور پس زمینه روشن هستند خاموش شوند. در حالت فضای داخل روشنایی معمولا در 530nit تنظیم می شود که صفحه نمایش گوشی هنوز هم کاملا روشن است.

حال زمان آن رسیده که ببینیم صفحه نمایش Reality گوشی موبایل Xperia P چگونه در واقعیت عمل می کند. اول از همه رزولوشن qHD برای صفحه نمایش 4 اینچی اش تراکم پیکسلی 257ppi را فراهم می کند که باعث می شود صفحه نمایش آن وضوح بالایی داشته باشد، به طوری که تغییر زیادی بین صفحه نمایش آن و صفحه نمایش گوشی Xperia S نخواهید دید. صفحه نمایش آن کاملا روشن است و اندازه گیری های ما نشان می دهد که روشنایی آن حتی بالاتر از 1000 nits هم می رود.

با این حال، با توجه به قیمت آن، پیکسل های سیاه رنگ آن حتی در روشنایی اتاق هم به طور قابل توجهی قرمز شدگی دارند که این عامل تا حدی به تجربه ی مطلوب کاربر صدمه می زند و کنتراست آن را تا حد زیادی کاهش می دهد.

دوم، اگرچه سونی ادعا می کند که میدان دید فضای بیرون روی رندر رنگ این گوشی اثری نمی گذارد اما ما موقعی که روشنایی صفحه نمایش آن را در 75% یا بیشتر تنظیم کرده ایم شاهد پوستریزاسیون شدیدی بوده ایم. پوستریزاسیون شدید در تنظیمات روشنایی بالا رخ می دهد.

البته سونی اقدام های خوبی برای بهبود زوایای دید گوشی Sony Xperia P انجام داده است. اگرچه هنگامی که به صفحه نمایش سونی P از زاویه نگاه کنید برخی حذف کنتراست های غیرقابل اغماض و اندکی تغییر رنگ در صفحه نمایش آن وجود دارد اما حتی در زوایای شدید از میزان خوانایی صفحه نمایش آن کاسته نمی شود. 

ویژگی های تاچ و ال سی دی

اندازه : 4 اینچ
نوع : خازنی
رزولوشن : 540 × 960
تراکم پیکسلی : 275 پیکسل بر اینچ
تعداد رنگ : 16 میلیون رنگ
قابلیت ها : مجهز به تکنولوژی وایت مجیک سونی (Sony WhiteMagic Technology) و موتور پردازشگر تصویر براویا سونی (Sony Mobile Bravia Engine)
صفحه نمایش لمسی : yes
صفحه نمایش رنگی : yes
تکنولوژی صفحه نمایش : LCD
هیچ نظری ارسال نشده