باطری گوشی nokia lumia 630
17/3.9 رای   - 

باتری Nokia Lumia 630 - BL-5H

  • 3 ماه گارانتی تعویض ماکروتل
موجود
77,500 تومان

گوشی Nokia Lumia 630 اولین گوشی هوشمندی بود که ویندوز 8.1 داشت. هم چنین این گوشی اولین گوشی دو سیم کارت ویندوز فون بود. البته در تست های باتری از نسخه ی تک سیم کارت این گوشی استفاده کردیم.
باتری این گوشی دارای ظرفیت 1830mAh است که شاید خیلی بهینه نباشد ولی پردازنده ی دو هسته ای Cortex-A7 آن بایستی بازدهی انرژی را بهبود بخشد. به هر حال، نوکیا قول داده این گوشی حدود 600 ساعت در حالت Stand-by دوام بیاورد که نتیجه ی جالبی است. هم چنین با یک بار شارژ کردن این باتری می توان تا نصف روز مکالمه ی 3G داشت. البته این نتایج در اوایل عرضه ی این گوشی ثبت شد که با کمی تغییرات در تنظیمات این گوشی نتایج بهتری نیز ثبت شد که در ادامه به آنها می پردازیم.

زمان مکالمه ی 3G

نتایج تست باتری ما نشان داد که این گوشی تا 13 ساعت و 20 دقیقه مکالمه ی 3G را پشتیبانی می کند که زمان نسبتا خوبی است و برای باتری با این ظرفیت مناسب می باشد. البته باید اضافه کنیم که چون این گوشی سنسور مجاورت ندارد باید صفحه نمایش آن را حین مکالمه خاموش کنید تا این نتیجه بدست آید. همان طور که در شکل می بینید زمان مکالمه ی 3G این گوشی هم ردیف باتری گوشی های گلکسی S4 mini، Sony Xperia C و +HTC One X قرار دارد.

زمان وب گردی

اگز با این گوشی وب گردی کنید، باتری آن حدود 10 ساعت و 18 دقیقه دوام می آورد که برای باتری با این ظرفیت بسیار خوب می باشد. همان گونه که می بینید زمان وب گردی این گوشی از زمان وب گردی باتری گوشی های آیفون 5، آیفون 5S و HTC One به مراتب بهتر است.

زمان پخش ویدئو

یکی از پارامترهای اصلی هر گوشی مدت زمان فیلم یا ویدئو دیدن با آن است. البته هر چه اندازه ی صفحه نمایش گوشی ها بزرگ تر می شود این پارامتر مهم تر به نظر می رسد. نتایج تست باتری ما روی این گوشی نشان داد اگر به مدت 10 ساعت با آن فیلم ببینید باتری آن زیر 10 درصد خواهد رسید که برای گوشی با این مشخصات عالی می باشد. زمان پخش ویدئوی گوشی های HTC One و آیفون 5 نیز همین اندازه است که نشان می دهد باتری این گوشی تا چه اندازه خوب است.

زمان پایداری

متاسفانه ما نتوانستیم زمان Stand-by که نوکیا قول داده بود (600 ساعت) را ثبت کنیم و اختلاف ما با این عدد بسیار زیاد بود. ما این تست را سه بار تکرار کردیم که گوشی پس از 220 ساعت خاموش می شد. شاید با آپدیت جدید این گوشی نتایج بهتری در این زمینه بدست آوریم.
زمان پایداری این گوشی نیز حدود 66 ساعت بود که نتیجه ی نسبتا خوبی است. در واقع اگر روزانه یک ساعت با گوشی تان فیلم ببینید، وب گردی کنید و مکالمه انجام دهید و در بقیه ساعات روز گوشی تان در حالت Stand-by باشد، آنگاه باتری این گوشی حدود سه روز دوام می آورد.

مشخصات باتری

ظرفيت : 1830mAh
مدل : BL-5H
نوع باتری : Li-ion لیتیوم یون
ولتاژ : 3.7V
تست زمان استقامت کلی : 16:20 در شبکه 2G و 13:10 در شبکه 3G
زمان مکالمه : 13:20 ساعت
وب گردی : 10:18 ساعت
پخش ویدئو : 10:00 ساعت
پخش موزیک : 58 ساعت

مشخصات کلی محصول

مدل (Model) : Lumia 630
برند (Brand) : Nokia
هیچ نظری ارسال نشده