باتری موبایل Motorola Droid Turbo
18/4.1 رای   - 

باتری Motorola Droid Turbo - EQ40

  • 3 ماه گارانتی تعویض ماکروتل
نا موجود
185,000 تومان

گوشی Motorola Moto DROID Turbo که در سال 2014 عرضه شد دارای باتری جدا نشدنی لیتیوم-پلیمر با ظرفیت خارق العاده ی 3900mAh است. این باتری وظیفه تغذیه ی نمایشگر 5.2 اینچ گوشی فوق را دارد. همزمان با گوشی فوق سامسونگ گلکسی S5 را عرضه کرد که نمایشگر 5.1 اینچ و باتری با ظرفیت 2800 mAh داشت. موتورلا ادعا می کند اگر گوشی فوق را در حالت Standby بگذارید، باتری آن تا 675 ساعت (حدود 28روز) دوام خواهد آورد. ما تست های رایج باتری را روی گوشی فوق انجام دادیم که نتایج زیر بدست آمد.

زمان مکالمه ی 3G با این گوشی حدود 30 ساعت است که فوق العاده عالی است. به عبارتی دیگر شما می توانید بیشتر از یک روز با گوشی تان حرف بزنید که این ویژگی برای کاربران بسیار اهمیت دارد. اگر از کاربرانی هستید که زمان وب گردی با گوشی برای تان اهمیت دارد باید بگوییم که باتری این گوشی حدود 11 ساعت و 31 دقیقه وب گردی را پشتیبانی می کند که زمان خوبی به شمار می رود. این زمان برای گوشی در سال 2014 واقعا خوب است. زمان ویدئو دیدن با این گوشی نیز حدود 13 ساعت و 40 دقیقه است که زمان خوبی به شمار می رود. مثلا این زمان برای گوشی گلکسی S5 حدود 11 ساعت است. در کل نتایج ثبت شده برای باتری این گوشی خوب هستند و انتظارات را برآورده می کند.

زمان پایداری این گوشی نیز 90 ساعت می باشد که زمان فوق العاده عالی است و در مقایسه با گوشی های رقیب عملکرد به مراتب بهتری دارد. در واقع اگر روزانه یک ساعت با گوشی تان فیلم ببینید، وب گردی کنید و مکالمه انجام دهید و در بقیه ساعات روز گوشی تان در حالت Stand-by باشد، آنگاه باتری این گوشی حدود 4 روز دوام می آورد. مثلا این زمان برای گوشی گلکسی S5 حدود 75 ساعت است.

هم چنین ما تست باتری را تحت شرایط دیگر نیز انجام دادیم. در این تست، نور صفحه نمایش گوشی روی 200nits تنظیم می شود که نور کافی برای استفاده از گوشی در خانه می باشد. پس از انجام دادن تست عمر باتری در این شرایط مشاهده کردیم که باتری گوشی فوق حدود 10 ساعت و 42 دقیقه دوام می آورد که عمر عالی به حساب می آید. همان طور که مشاهده می کنید عمر باتری گوشی فوق به مراتب بهتر از باتری گوشی گلکسی S7 و Google Pixel می باشد. عمر باتری گوشی Moto DROID Turbo 2 نیز حدود 3 ساعت کمتر از گوشی فوق است.

یکی دیگر از پارامترهایی که در مورد باتری ها مهم است مدت زمان شارژ شدن آنها می باشد. زمان شارژ شدن باتری این گوشی حدود 130 دقیقه است که خیلی خوب نیست و در مقایسه با گوشی های دیگر دیرتر شارژ می شود. مثلا باتری گوشی DROID Turbo 2 پس از حدود 82 دقیقه فول شارژ می شود.

در کل باتری این گوشی با توجه به ظرفیت آن و صفحه نمایشی که دارد عملکرد خوبی ارائه می دهد ولی هنوز جای پیشرفت دارد. زیاد بودن زمان شارژ شدن این گوشی از جمله معایب آن به شمار می رود که موتورلا این نقص را در گوشی بعدی خود یعنی DROID Turbo 2 برطرف کرده است. باید اشاره کنیم که باتری گوشی فوق یکی از قوی ترین باتری های گوشی های هوشمند است و ظرفیت آن واقعا عالی می باشد.

مشخصات باتری

ظرفيت : 3900mAh
مدل : EQ40
نوع باتری : باتري داخلي لیتیوم یون Li-ion
ولتاژ : 3.8V
تست زمان استقامت کلی : 90 ساعت
زمان مکالمه : 30:09 ساعت
وب گردی : 11:31 ساعت
پخش ویدئو : 13:41 ساعت

مشخصات کلی محصول

مدل (Model) : Droid Turbo
برند (Brand) : Motorola
  • مهیار
    1394-08-12
    لطفا رنگ های دیگه هم موجود کنین
    پاسخ مدیر
    سلام به زودی موجود میشه.موفق باشید.