تاچ و ال سی دی سامسونگ گلکسی Samsung Galaxy S8 Plus
174/3.7 رای   - 

تاچ ال سی دی اصلی اس8 پلاس Samsung Galaxy S8 Plus

  • تعویض تاچ و ال سی دی سامسونگ گلکسی اس 8 پلاس Samsung Galaxy S8 Plus در دفتر تعمیرات موبایل ماکروتل در تهران کمتر از 2 ساعت انجام می‌شود. قیمت تاچ ال سی دی اصلی سامسونگ S8 Plus به همراه هزینه تعویض است.
  • توجه: تاچ و ال سی دی Samsung Galaxy S8 Plus به همراه فریم است.
  • ...
  • مشکي - Black
  • طلایی - Gold
  • با فریم
  • 7 روز مهلت تست
موجود برای تعویض در دفتر ماکروتل
2,650,000 تومان

تاچ ال سی دی اصلی سامسونگ گلکسی اس8 پلاس Samsung Galaxy S8 Plus

صفحه نمایش گوشی گلکسی S7 edge لبه های منحنی داشت، گوشی G6 گوشه‌های گرد داشت. اما تاچ ال سی دی گوشی Samsung Galaxy S8 Plus همانند گلکسی S8 هر دو ویژگی را با هم دارد. صفحه نمایشگر Super AMOLED گوشی گلکسی اس8 پلاس نسبت به مدل قبل بزرگ تر و 6.2 اینچ است. رزولوشن 1440x2960 پیکسل آن به مراتب بهتر از مدل‌های قبلی سامسونگ است. الگوی قرار گیری پیکسل‌ها روی پنل این گوشی نیز ماتریس شناخته شده‌ی Diamond Pentile است که مخصوص صفحه نمایش‌های سامسونگ می‌باشد، ولی با مشاهده‌ی این پیکسل‌ها در زیر میکروسکوپ شاهد تفاوت اندکی در شکل زیر پیکسل‌ها هستیم. همان گونه که در شکل زیر می‌بینید در این الگو پیکسل‌های سبز رنگ دو برابر پیکسل‌های دیگر در روی صفحه نمایش قرار گرفته‌اند. در ضمن اندازه‌ی پیکسل‌های آبی رنگ بزرگ تر از پیکسل‌های قرمز و سبز رنگ می‌باشد. هم چنین شکل پیکسل‌های آبی و قرمز شبیه الماس بوده در حای که پیکسل‌های سبز رنگ لوزی شکل و بین دو پیکسل دیگر قرار دارند تا کیفیت نمایش صفحه نمایش بهتر شود. تراکم پیکسلی 529ppi گوشی گلکسی اس8 پلاس نیز در مقایسه با گوشی‌های پرچم دار دیگر قابل توجه است. البته تراکم پیکسلی این گوشی نسبت به گلکسی S8 کمتر است ولی باید دقت داشته باشید که نمایشگر گوشی فوق به مراتب بزرگ‌تر است که این تراکم پیکسلی برای نمایشگر به این بزرگی بسیار خوب می باشد.

گوشی شما ضربه خورده و نمیدانید کدامیک از قطعات تاچ و ال سی دی آن آسیب دیده؟ برای اطلاعات بیشتر درباره قطعات شکسته موبایل خود به مقاله چیز هایی که درباره تعویض قطعات تاچ و ال سی دی شکسته گوشی خود باید بدانید مراجعه کنید

مشخصات صفحه نمایش سامسونگ گلکسی Samsung Galaxy S8 Plus

یکی دیگر از ویژگی های خوب این نمایشگر نمایش زنده و شاد رنگ ها است که آنها را تا حدودی اشباع نمایش می دهد. در ضمن متوسط deltaE رنگ ها در این نمایشگر حدود 3 و ماکزیمم آن 5.6 است که نسبت به نمایشگر های دارای پنل sRGB به مراتب بهتر است ولی باز هم نسبت به گوشی گلکسی S7 اندکی ضعیف تر می باشد.

این گوشی دارای چهار حالت مختلف برای نمایشگر است که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. این حالت ها شامل AMOLED cinema، AMOLED photo، Basic Screen و Adaptive Display هستند. در واقع وجود حالت های مختلف تنظیم صفحه نمایش به کاربران اجازه می دهد تا وضوح و شدت رنگ ها را تغییر دهند تا تصاویر را آنگونه که دوست دارند مشاهده کنند.

وضوح رنگ تاچ و ال سی دی سامسونگ گلکسی اس 8 پلاس

خوش بختانه ماکزیمم نور صفحه نمایش این گوشی نیز بسیار بالا و حدود 647nits است که یکی از بهترین نمایشگر ها در این حالت می باشد. البته اگر حالت دستی آن را فعال کنید این عدد تا 870nits نیز می رسد. ماکزیمم نور نمایشگر این گوشی مشابه گوشی گلکسی S8 می باشد. بنابراین برای کار با این گوشی در زیر نور خورشید یا محیط های روشن مشکلی نخواهید داشت.

مینیمم نور نمایشگر این گوشی نیز حدود 1.8nits بوده که برای کار در شب و محیط های تاریک مناسب می باشد و چشم را اذیت نخواهد کرد. مینیمم نور این گوشی نسبت به گوشی S7 اندکی بهتر است.

مانند همه ی صفحه نمایش های سامسونگ این گوشی نیز نسبت Contrast بی نهایت دارد. به عبارتی دیگر نمایشگر این گوشی قادر است رنگ تیره را به راحتی و با خاموش کردن پیکسل های دیگر نشان دهد. پنل های AMOLED تنها بخشی از نمایشگر که رنگی به جز تیره دارند را روشن می کنند.
از لحاظ خوانا بودن زیر نور خورشید نیز این گوشی عملکرد خارق العاده ای دارد و نسبت کنتراست آن در این حالت حدود 4.65 می باشد که حتی از تاچ و ال سی دی گوشی گلکسی +S6 edge و S7 edge نیز بهتر است. بنابراین برای کار با این گوشی در محیط بیرون یا زیر نور خورشید مشکلی نخواهید داشت.

ماکزیمم نور صفحه نمایش گلکسی s8 plus

یکی دیگر از پارامترهایی که در مورد صفحه نمایش گوشی ها اندازه گیری می شود دمای رنگ است که توازن بین رنگ های قرمز و آبی را در صفحه نمایش نشان می دهد. دمای ایده آل برای نمایشگر گوشی ها 6500 کلوین در نظر گرفته شده است. این عدد برای نمایشگر فوق حدود 6936 کلوین است که دمای عالی بوده و نشان از کیفیت بالای آن در نمایش رنگ ها است. مقدار گامای ثبت شده برای این صفحه نمایش نیز 2.14 است که خیلی خوب بوده و نشان از روشنایی کافی آن حین نمایش رنگ ها و سایه ها می باشد. مقدار گامای ایده آل 2.2 می باشد که بین گوشی های سری S سامسونگ گلکسی S9 بهترین عملکرد را دارد و گامای آن حدود 2.12 می باشد.

پارامتر دیگر deltaE یا متوسط عدم تطابق رنگ ها (قرمز، سبز، آبی و فیروزه ای، ارغوانی، زرد) در صفحه نمایش است که برای گوشی فوق عدد 5.06 ثبت شده است که نتیجه ی متوسطی است. این پارامتر بیشتر جنبه ی مقایسه ای دارد و اعداد کمتر از 2.0 به عنوان ایده آل در نظر گرفته می شوند. برای مقایسه این عدد برای تاچ و ال سی دی گلکسی S9 و +S10 به ترتیب 2.38 و 3.26 می باشد. اگر این پارامتر را برای رنگ خاکستری بررسی کنیم و عدم تطابق پرده های متفاوت خاکستری رنگ را اندازه گیری کنیم آنگاه deltaE بدست آمده در این حالت حدود 4.91 خواهد بود که نتیجه ی متوسطی است. در واقع یکی از نقاط ضعف نمایشگر این گوشی متوسط بودن این دو پارامتر در مقایسه با سایر گوشی های سامسونگ است که این مشکل در گوشی های سری جدید تا حدودی برطرف شده است.

چارت وضوح رنگ ها بر روی نمایشگر این گوشی را در شکل زیر مشاهده می کنید. این چارت نشان می دهد که نمایشگر گوشی تا چه اندازه رنگ ها را طبیعی نشان می دهد. ردیف پایین رنگ های مرجع یا هدف را نشان می دهند در حالی که ردیف بالا رنگ های اندازه گیری شده یا واقعی را نشان می دهند. همان طور که می بینید رنگ های اندازه گیری شده توسط این نمایشگر بسیار به حالت واقعی نزدیک هستند.

Samsung Galaxy S8 Plus LCD Display Touch Screen

مشخصات تاچ ال سی دی

محافظت : Corning Gorilla Glass 5
اندازه : 6.2 اینچ
نوع : خازنی از نوع Super AMOLED
رزولوشن : 1440x2960
تراکم پیکسلی : 529ppi
تعداد رنگ : 16 میلیون رنگ
قابلیت ها : صفحه نمایش مالتی تاچ با قابلیت دریافت چندین لمس همزمان
صفحه نمایش رنگی :
صفحه نمایش لمسی :
مولتی تاچ :
هیچ نظری ارسال نشده