باطری گوشی  LG Optimus L9
9/4.0 رای   - 

باتری LG Optimus L9 - P760

  • 30 روز گارانتی تعویض ماکروتل
نا موجود
57,000 تومان

توضیحات و بررسی تخصصی باتری گوشی موبایل LG Optimus L9

گوشی Optimus L9 P760 ال جی دارای باتری جدا شدنی Li-ion با ظرفیت 2150mAh است که باید نمایشگر 4.7 اینچ گوشی را تغذیه کند. این گوشی در سال 2012 عرضه شد و به نظر می رسد ظرفیت باتری آن برای تغذیه ی نمایشگر گوشی کافی باشد. در واقع ظرفیت باتری این گوشی 450mAh بیشتر از باتری گوشی Optimus L7 P700 است. همزمان با این گوشی سامسونگ از پرچمدار خود یعنی گلکسی SIII رونمایی کرد که نمایشگر 4.8 اینچ و باتری 2100mAh داشت. هم چنین اپل از گوشی آیفون 5 خود رونمایی کرد که نمایشگر 4.0 اینچ و باتری 1440mAh داشت. ما تست های رایج باتری را روی این گوشی امتحان کردیم که نتایج زیر ثبت شد.

اگر با این گوشی مکالمه ی 3G انجام دهید، باتری آن نزدیک به 11 ساعت و 40 دقیقه دوام می آورد که زمان خوبی است. البته اگر از شبکه ی تلفن 2G استفاده کنید این زمان به 12 ساعت خواهد رسید. مثلا این زمان برای باتری گوشی گلکسی SIII سامسونگ حدود 12 ساعت است. زمان مکالمه ی 3G باتری گوشی آیفون 5 نیز حدود 8 ساعت می باشد. این نکته را نیز باید مد نظر قرار دهید که زمان مکالمه ی 3G گوشی Optimus L7 P700 فقط 6 ساعت است که گوشی فوق عملکرد به مراتب بهتری نسبت به آن دارد. بنابراین زمان مکالمه ی 3G این گوشی هم ردیف گوشی های پرچمدار سامسونگ و آیفون در این سال است.

اگر گوشی تان را در حالت Standby بگذارید، باتری آن بیشتر از 33 روز دوام خواهد آورد که زمان خیلی خوبی است. در ضمن این زمان در حالت استفاده از شبکه ی تلفن 3G ثبت شده است و اگر شبکه ی مورد استفاده 2G شود به حدود 35 روز نیز می رسد. این زمان حدود 10 روز بیشتر از زمان Standby باتری گوشی Optimus L7 است. برای مقایسه، این زمان برای باتری گوشی آیفون 5 حدود 8 است. باتری گوشی گلکسی S3 نیز حدود 33 روز در حالت Standby دوام می آورد. گوشی های سامسونگ معمولا بهتر از گوشی های دیگر در حالت Standby دوام می آورند ولی همان طور که می بینید زمان Standby باتری گوشی فوق نیز هم اندازه ی گوشی گلکسی SIII است. این نکته را در نظر داشته باشید که متوسط زمان Standby 3G حدود 19 روز در نظر گرفته می شود. بنابراین گوشی فوق در این زمینه عملکرد عالی دارد.

اگر از کاربرانی هستید که با گوشی زیاد فیلم / ویدئو می بینید باید بدانید که باتری گوشی فوق در این زمینه حدود 7 ساعت و 40 دقیقه دوام خواهد آورد که زمان متوسطی است. برای مقایسه، این زمان برای گوشی گلکسی SIII حدود 10 ساعت می باشد.

از نظر پایداری کلی نیز باتری گوشی فوق حدود 56 ساعت دوام می آورد که زمان نسبتا خوبی می باشد. در واقع این زمان بدین معناست که اگر شما گوشی تان را یک بار شارژ کنید و روزانه یک ساعت با آن فیلم ببینید، مکالمه انجام دهید و وب گردی کنید و در بقیه ساعات آن را در حالت Standby بگذارید، آنگاه باتری گوشی بیشتر از 2 روز دوام خواهد آورد. البته این الگوی مصرف به عنوان الگوی استاندارد شناخته می شود و معمولا گوشی ها کمتر از این زمان دوام می آورند چون کاربران با آنها بیشتر کار می کنند. در مورد این گوشی نیز معمولا باید هر روز آن را شارژ کنید. برای مثال دوام باتری گوشی های گلکسی SIII و باتری آیفون 5s به ترتیب حدود 43 و 54 ساعت است.

هم چنین ما تست باتری را تحت شرایط دیگر نیز انجام دادیم. در این تست، نور صفحه نمایش گوشی روی 200nits تنظیم می شود که نور کافی برای استفاده از گوشی در خانه می باشد. پس از انجام دادن تست عمر باتری در این شرایط مشاهده کردیم که باتری این گوشی حدود 6 ساعت و 10 دقیقه دوام می آورد که عمر متوسطی به حساب می آید. برای مقایسه، باتری گوشی گلکسی S3 تحت این شرایط حدود 6 ساعت دوام می آورد. این زمان برای باتری گوشی Optimus L7 نیز کمتر از 6 ساعت است.

یکی دیگر از تست هایی که بر روی باتری گوشی ها انجام می شود مدت زمان فول شارژ شدن آنها است که خوش بختانه باتری گوشی فوق عملکرد نسبتا خوبی در این زمینه دارد و در کمتر از 100 دقیقه فول شارژ می شود.

در کل باتری این گوشی با توجه به ظرفیت آن و صفحه نمایشی که دارد عملکرد نسبتا خوبی ارائه می دهد و انتظارات را برآورده می کند. در ضمن عملکرد باتری این گوشی نسبت به باتری گوشی Optimus L7 به مراتب بهتر است.

مشخصات باتری

ظرفيت : 2150 میلی امپر ساعت
مدل : BL 53QH
نوع باتری : Li-ion لیتیوم یون
ولتاژ : 3.8V
تست زمان استقامت کلی : 798 ساعت در شبکه 3G
زمان مکالمه : 11 ساعت و 40 دقیقه 3G
هیچ نظری ارسال نشده