برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

آموزش تعویض تاچ ال سی دی آیفون 5 اس

نوشته شده در تاریخ1396-11-22 1599
دوست داشتن0

در این مقاله با تعویض تاچ ال سی دی شکسته یا ترک خورده آیفون 5 اس iphone 5s آشنا می شوید. این مقاله به شما در جدا کردن اسکرین و دکمه خانه برای انتقال به قطعه جدید کمک می کند و شامل جدا کردن دوربین و کابل سنسور یا اسپیکر نمی باشد. تاچ و ال سی دی که خریداری می کنید باید دارای این قطعات باشد وگرنه مجبور هستید همراه با دکمه هوم آن ها را نیز از تاچ و ال سی دی قدیمی تان به تاچ و ال سی دی جدید آیفون 5 اس منتقل کنید.

در هر صورت، باید دکمه هوم اصلی را به تاچ و ال سی دی جدید منتقل کنید تا تاچ آیدی(اسکن اثر انگشت) گوشی آیفون 5 اس شما کار کند.

مرحله 1: چسب زدن گلس صفحه نمایش

اگر گلس صفحه نمایش شما شکسته است، روی صفحه گوشی تان را با نوارچسب بپوشانید تا از شکستگی های بیشتر و آسیب بدنی در حین تعمیر جلوگیری کنید. نوارچسب ها را طوری روی صفحه بچسبانید که روی هم بیفتند و کل صفحه کامل پوشیده شود. این کار شیشه های شکسته را احاطه می کند و هنگام باز کردن و بلند کردنT صفحه نمایش ساختار یکپارچه تری خواهد داشت.

عینک ایمنی بزنید تا چشم های خود را در برابر پرتاپ شدن شیشه در حین تعمیر محافظت کنید.

آموزش تعویض تاچ ال سی دی آیفون 5 اس

مرحله 2: باز کردن پیچ های ستاره ای

قبل از ادامه کار، ابتدا شارژ آیفون 5s خود را به زیر 25% برسانید. باتری لیتیوم یونی پرشارژ ممکن است در صورت اتفاقی صدمه دیدن موجب آتش سوزی یا انفجار شوند.

آیفون خود را قبل از شروع باز کردن خاموش کنید. دو پیچ ستاره ای 3.9 میلی متری دو طرف کانکتور شارژ را باز کنید.

آموزش کامل تعویض تاچ و ال سی دی آیفون 5s

مرحله 3: چطور از ابزار iSclack استفاده کنم؟

در مراحل زیر شما باید تاچ و ال سی دی آیفون 5s را از بدنه گوشی جدا کنید. تاچ و ال سی دی iphone 5s از یک صفحه شیشه ای و حاشیه پلاستیکی با گیره های فلزی تشکیل شده است. صرف نظر از ابزاری که استفاده می کنید، باید کل صفحه نمایش را جدا کنید. اگر گلس(صفحه شیشه ای) همانطور که در اولین تصویر می بینید داشت از حاشیه پلاستیکی جدا می شد، یک ابزار بازکننده بین فریم پلاستیکی و بدنه فلزی گوشی بیندازید تا گیره های فلزی را از قاب پشت رها کنید.

آموزش تعویض تاچ ال سی دی شکسته iphone 5s

اگر در حال باز کردن گوشی با حاشیه صفحه نمایش جدا شده هستید می توانید یک نوار چسب باریک بین حاشیه پلاستیکی و گلس بچسبانید تا گوشی را بسته و اجزای تاچ و ال سی دی را یکپارچه نگه دارید.

مرحله 4: پروسه باز کردن گوشی با ابزار iSclack

دو مرحله بعدی استفاده از iSclack را نشان می دهد که ابزار مناسبی برای ایمن باز کردن آیفون است که اگر بیش از یک بار کار تعمیر موبایل انجام می دهید پیشنهاد می کنیم حتما آن را تهیه کنید.

اگر ابزار iSclack را ندارید دو مرحله بعدی را نادیده بگیرید و مستقیما به سراغ مرحله 6 بروید.

آموزش کامل تعویض تاچ ال سی دی آیفون 5 اس

دسته iSclack را ببندید تا فک های گیره های کاپ مکنده باز شوند. لبه پایین گوشی آیفون خود را بین کاپ مکنده ، در برابر عمق سنج پلاستیکی قرار دهید.  کاپ مکنده بالایی باید درست در بالای دکمه هوم قرار بگیرد. دسته های iSclack را باز کنید تا گیره های آن روی صفحه گوشی قفل شود. کاپ های مکنده را به سمت هم نزدیک کنید و محکم روی بالا و پایین آیفون فشار دهید.

مرحله 5: اتمام مرحله باز کردن گوشی با iSclack

گوشی آیفون 5s خود را محکم در دست نگهدارید و دسته های iSclack را ببندید تا کاپ های مکنده را از هم جدا و پنل جلوی گوشی را از روی درب پشت بلند کنید.

ابزار iSclack برای باز کردن ایمن گوشی آیفون شما طراحی شده است و نیروی آن به حدی است که می تواند قطعات را جدا کند اما آنقدر هم زیاد نیست که باعث صدمه دیدن کابل دکمه هوم شود. دو کاپ مکنده را از روی آیفون 5s جدا کنید.

آموزش تعویض تاچ و ال سی دی گوشی آیفون 5 اس

سه مرحله بعدی را نادیده بگیرید و مستقیما به سراغ مرحله 9 بروید.

مرحله 6: مراحل باز کردن دستی آیفون 5 اس

اگر ابزار iSclack را در دسترس ندارید، از یک کاپ مکنده برای بلند کردن پنل جلوی گوشی استفاده کنید. کاپ مکنده را درست در بالای دکمه هوم فشار دهید. مطمئن شوید که کاپ مکنده کاملا محکم روی صفحه چسبیده است و با دکمه خانه هم پوشانی ندارد.

آموزش تعویض تاچ ال سی دی آیفون 5s

مرحله 7: شروع جدا کردن تاچ و ال سی دی آیفون 5 اس

تاچ و ال سی دی یا همان پنل جلوی گوشی توسط گیره هایی به قاب پشت متصل شده است و چندین کابل روبانی وجود دارند که آن را به بقیه گوشی متصل کرده اند. هدف شما در این جا باز کردن گیره ها و نیز باز کردن گوشی به اندازه ای که بتوانید اتصال کابل ها را قطع کنید می باشد. با حوصله و با دقت جلو بروید تا از صدمات جلوگیری کنید.

اطمینان حاصل کنید که کاپ مکنده محکم به پانل جلوی گوشی در نزدیکی دکمه خانه چسبیده است. درحالی که با یک دست آیفون را پایین نگه داشته اید، کاپ مکنده را اندکی بکشید تا لبه پایین گوشی را از بدنه عقب گوشی جدا کنید.

با یک ابزار بازکننده پلاستیکی، در حین این که با یک دست کاپ مکنده را به سمت بالا می کشید به آرامی لبه های قاب پشت را پایین و دور از پانل جلوی گوشی ببرید.

اندکی زمان صرف کنید و نیروی محکم و یکنواخت اعمال کنید. مونتاژ پانل جلوی گوشی 5S بسیار محکم تر از بسیاری از گوشی های دیگر است.

آموزش تعویض تاچ ال سی دی آیفون 5 اس

مرحله 8:

سعی نکنید که پانل جلوی گوشی را به طور کامل از قاب پشت جدا کنید چون چندین کابل روبانی ظریف هنوز به آن ها متصل است. برآمدگی پلاستیکی را بکشید تا خلاء ایجاد شده بین کاپ مکنده و صفحه را آزاد کنید. سپس کاپ مکنده را از روی تاچ و ال سی دی جدا کنید.

آموزش کامل تعویض تاچ و ال سی دی iphone 5s

مرحله 9: جدا کردن براکت کابل تاچ آیدی

گوشی را تا حدی باز کنید تا براکت فلزی که کابل دکمه هوم را می پوشاند معلوم شود.

گوشی آیفون 5 اس را زیادی باز نکنید وگرنه خطر صدمه دیدن کابل دکمه home یا سوکت متصل به آن می رود.کابل را شل نگهدارید، به هیچ وجه نباید این کابل محکم کشیده شود.  

تنها دکمه هوم اصلی گوشی قادر به استفاده از قابلیت Touch ID خواهد بود. اگر کابل را پاره کنید، دکمه خانه صرفا عملیات مربوط به دکمه خانه را انجام می دهد و نه قابلیت های تاچ آیدی.

از نوک ابزار اسپاجر برای رها کردن براکت استفاده کنید و آن را با پنس بردارید.

دو مرحله بعدی مربوط به زمان سرهم کردن قطعات می شود. از این ها عبور کنید و به سراغ مرحله 12 بروید تا مجددا در هنگام سرهم بندی قطعات بعد از نصب تاچ و ال سی دی جدید به این مرحله برسید.

مراحل کامل آموزش تعویض تاچ ال سی دی آیفون 5s

مرحله 10

در حین سرهم بندی قطعات، باید براکت کابل Touch ID را مجددا نصب کنید. بالای براکت باید بین باتری و کانکتور کابل تاچ آیدی حرکت کند و پایین آن روی کانکتور چفت شود. بالای براکت را روی کانکتور کابل تاچ آیدی از چپ به راست حرکت دهید.

آموزش تعویض تاچ ال سی دی آیفون 5s

مرحله 11

از انتهای صاف اسپاجر برای چفت کردن قسمت پایین براکت کابل تاچ آیدی بر روی کانکتور کابل استفاده کنید. اگر براکت کابل چفت نشد و تراز نبود، باید براکت را بردارید و دوباره آن را روی کانکتور کابل حرکت دهید تا بهتر جا بخورد.

آموزش تعویض تاچ ال سی دی iphone 5s

مرحله 12

قطع اتصال کانکتور کابل دکمه خانه

از نوک ابزار اسپاجر برای قطع اتصال کانکتور کابل دکمه هوم از روی سوکتش استفاده کنید. حواس تان باشد که فقط کانکتور کابل را از روی سوکتش جدا کنید نه این که کانکتور کابل را به همراه سوکتش به طور کامل بلند کنید. سوکت روی کابل چسب خورده خود قرار دارد که در صورت دقت نکردن ممکن است آن را جدا کنید.

آموزش کامل تعویض تاچ ال سی دی iphone 5s

مرحله 13: مراحل باز کردن گوشی

زمانی که اتصال کانکتور آزاد شد، با استفاده از لبه بالای گوشی به عنوان لولا، انتهای دکمه خانه را بکشید تا از روی بدنه پشت گوشی جدا شود.

صفحه نمایش را فقط در زاویه حدود 90 باز کنید و آن را به چیزی تکیه دهید تا هنگامی که روی گوشی کار می کنید محکم سرجایش بایستد.

یک کش پلاستیکی به دور گوشی ببندید تا تاچ و ال سی دی در حین کار کردن کاملا محکم بماند. این از وارد شدن فشار بیش از حد به کابل های صفحه نمایش جلوگیری می کند. چنانچه در مضیقه بودید و ابزار کافی نداشتید از یک قوطی رانی باز نشده هم می توانید به عنوان تکیه گاه تاچ و ال سی دی آیفون 5 اس استفاده کنید.

آموزش تعویض تاچ ال سی دی آیفون 5s

مرحله 14

دو پیچ 1.6 میلی متری فیلیپس که براکت فلزی کانکتور باتری را روی برد منطقی محکم نگهداشته اند باز کنید.

آموزش کامل تعویض تاچ و ال سی دی iphone 5s

مرحله 15

براکت فلزی کانکتور باتری را از روی گوشی آیفون جدا کنید.

آموزش تعویض تاچ ال سی دی آیفون 5s

مرحله 16

از قسمت صاف ابزار اسپاجر استفاده کنید تا به آرامی اتصال کانکتور باتری از سوکتش بر روی برد منطقی را جدا کنید. حواس تان باشد که فقط خود کانکتور باتری را جدا کنید و نه سوکت آن را. اگر سوکت روی برد منطقی را جدا کنید، ممکن است کانکتور را به طور کامل خراب کنید.

آموزش تعویض تاچ ال سی دی آیفون 5s

مرحله 17

پیچ های زیر را که براکت کابل پنل جلوی گوشی را روی برد منطقی محکم نگهداشته اند باز کنید:

یک پیچ فیلیپس 1.7 میلی متری #000

یک پیچ فیلیپس 1.2 میلی متری #000

یک پیچ فیلیپس 1.3 میلی متری #000

یک پیچ دیگر 1.7 میلی متری فیلیپس #000

این پیچ 1.7 میلی متری برای این که با آن یکی متفاوت باشد به پیچ گوشتی مغناطیسی جذب نمی شود. مراقب باشید که آن را هنگام کار گم نکنید.

در این جا بسیار مهم است که جای پیچ ها را برای مرحله سرهم بندی حفظ کنید. اگر به طور اتفاقی از پیچ 1.3 میلی متر یا یکی از پیچ های 1.7 میلی متر در سوراخ پایین و سمت راست استفاده کنید ممکن است منجر به آسیب جدی برد منطقی شود و دیگر گوشی تان به درستی بوت(راه اندازی) نشود.

آموزش مرحله به مرحله تعویض تاچ ال سی دی آیفون 5s

حواس تان باشد که پیچ ها را بیش از حد نبندید و نیروی زیاد به آن ها وارد نکنید. اگر زمانی که آن ها را محکم نگهداشته اید به آسانی جا نخوردند پس حتما پیچ با سایز اشتباه را برداشته اید.

مرحله 18

براکت کابل پانل جلوی گوشی را از روی برد منطقی جدا کنید.

آموزش تعویض تاچ و ال سی دی ایفون 5s

مرحله 19

از اسپاجر یا انگشتان خود برای قطع اتصال کابل سنسور و دوربین جلو استفاده کنید.

آموزش تعویض تاچ و ال سی دی آیفون 5s

مرحله 20

قبل از قطع و یا وصل کردن کابل در این مرحله اطمینان حاصل کنید که اتصال باتری قطع است. اتصال کانکتور کابل ال سی دی را قطع کنید.

در حین سرهم بندی قطعات ممکن است کابل ال سی دی از روی کانکتور خود رها شود و این باعث می شود که در هنگام روشن شدن گوشی، خطوط سفید یا صفحه نمایش خالی مشاهده کنید.

اگر این اتفاق افتاد، به سادگی فقط نیاز است که کابل را دوباره جا بزنید و گوشی را روشن کنید. بهترین روش برای روشن کردن گوشی در حین تعمیر، اتصال و قطع اتصال باتری است.

آموزش تعویض تاچ ال سی دی آیفون 5s

مرحله 21

در نهایت، کانکتور کابل دیجیتایزر را نیز قطع کنید.

آموزش مرحله به مرحله تعویض تاچ آیفون 5 اس

مرحله 22

اکنون می توانید تاچ و ال سی دی آیفون 5 اس را به طور کامل از روی بدنه گوشی جدا کنید.

آموزش کامل تعویض تاچ ال سی دی آیفون 5 اس

مرحله 23: جدا کردن دکمه هوم

تنها پیچ فیلیپس #000 که کابل دکمه خانه را نگه داشته است باز کنید. این پیچ به همراه یک تکیه گاه اتصال فنری به دکمه هوم متصل شده است.

در حین سرهم بندی قطعات، مطمئن شوید که اتصال در جهت درست یعنی کنار پیچ و نزدیک ترین قسمت به ال سی دی قرار داشته باشد.

اگر تاچ و ال سی دی جدید شما این پیچ و پایه فنری مشکی آن را ندارد باید این ها را به روی کابل هوم تاچ و ال سی دی جدید منتقل کنید.

آموزش کامل تعویض تاچ ال سی دی iphone 5s

مرحله 24:

کابل دکمه هوم را به سمت پایین به دور از مسیر براکت دکمه خانه تا کنید.

آموزش کامل تعویض تاچ و ال سی دی آیفون 5s

مرحله 25:

دو پیچ فیلیپس 1.4 میلی متری #000 را از روی براکت دکمه خانه بردارید.

آموزش تعویض تاچ و ال سی دی آیفون 5s

مرحله 26:

براکت دکمه خانه را از روی تاچ و ال سی دی آیفون 5 اس جدا کنید.

راهنمای کامل تعویض تاچ ال سی دی آیفون 5s

مرحله 27:

نوک ابزار اسپاجر را به زیر کابل دکمه هوم ببرید. این کابل با چسب ملایمی محکم شده است. به آرامی اسپاجر را به زیر کابل ببرید تا کابل دکمه هوم را از روی تاچ و ال سی دی iphone 5s جدا کنید.

با این حال هنوز هم نمی توانید دکمه خانه را کاملا جدا کنید چون هنوز به تاچ و ال سی دی متصل است.

آموزش تعویض تاچ ال سی دی آیفون 5s

مرحله 28:

در صورت نیاز، می توانید نوارچسب هایی روی دکمه خانه را در قسمت جلوی پانل ترک خورده گوشی جدا کنید.

به آرامی گوشه بالا و چپ دکمه خانه را از سمت جلوی پانل هل بدهید. سعی نکنید که کل دکمه خانه را از همه طرف هل بدهید، شما باید ابتدا یک گوشه را آزاد کنید تا بتوانید با وارد کردن اسپاجر کل آن را آزاد کنید.

این قطعه بسیار نازک و حساس است. اگر احساس کردید که دارید دکمه خانه را پاره می کنید دست نگهدارید و آن را گرم کنید و مجددا کار را تکرار کنید.

آموزش تعویض تاچ ال سی دی iphone 5s

مرحله 29:

با استفاده از اسپاجر به آرامی باقی قسمت های دکمه خانه را نیز از روی تاچ و ال سی دی آزاد کنید.

آموزش تعویض تاچ ال سی دی آیفون 5s

مرحله 30:

دکمه خانه را از روی تاچ و ال سی دی آیفون 5s گوشی جدا کنید.

آموزش تعویض تاچ ال سی دی آیفون 5s

مرحله 31: سرهم بندی تاچ و ال سی دی جدید روی آیفون 5s

اگر دیدید که تاچ و ال سی دی جدید شما فاقد برخی اجزایی است که ما در این جا بررسی کردیم آن ها را نیز به این قطعه جدید انتقال دهید.

اگر تاچ و ال سی دی جدید هر گونه ورقه پلاستیکی محافظ داشت که شما در تاچ و ال سی دی اصلی نداشتید، قبل از شروع سرهم بندی قطعات ابتدا آن ها را بکنید.

آموزش تعویض تاچ ال سی دی ایفون 5s

1 نظر
  • go********

    go******** 1398-07-28

    سپاس

ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

فهرست

حساب کاربری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم