برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

صفحه گوشی آیفون تان شکسته؟ نمی دانید چه کار کنید؟

نوشته شده در تاریخ1396-11-23 5090
دوست داشتن0

صفحه شکسته آیفون آزاردهنده و ناخوشایند است و می تواند زیبایی و عملکرد گوشی شیک آیفون شما را تحت تاثیر قرار دهد و یا  به طور بالقوه باعث خرابی آن شود.

دلایل شکستن صفحه نمایش آیفون

راه های زیادی باعث شکسته شدن صفحه آیفون می شوند. برخی از رایج ترین روش ها افتادن آیفون روی آسفالت یا سطح سخت است، نشستن در حالی که گوشی آیفون در جیب پشت شلوارتان است یا قرار دادن گوشی در ته کیف دستی تان می باشد.

این جا در ماکروتل ما همه نوع شکستن را به چشم دیده ایم؛ از جمله کودکانی که گوشی های پدر یا مادر خود را از پله های پایین انداخته بودند، فرد سردرگمی که گوشی اش را روی ماشینش جا گذاشته بود و نیز تصادفاتی که منجر به آسیب افراد و گوشی آن ها شده بود.

با صفحه تاچ شکسته آیفون چکار کنیم؟

نگران نباشید؛ راهکارهای مناسبی وجود دارد که ماکروتل از طریق آن ها به شناسایی عمق مشکل شما کمک می کند و راه حلی متناسب بودجه شما ارائه داده و زحمت شما را کم تر می کند.

آیا ارزش دارد که صفحه شکسته آیفون خود را تعمیر کنید؟

این درست است که حدود یک سوم از دارندگان گوشی های آیفون با صفحه شکسته آن سر می کنند و از تعمیر آن سرباز می زنند.

با آیفون که صفحه تاچ ال سی دی آن شکسته چکار کنیم؟

اگرچه ممکن است آیفون صفحه شکسته از نظر عملکردی مشکلی نداشته باشد اما شایان ذکر است که یک آیفون صفحه شکسته به اندازه آیفون با صفحه نمایش سالم عمر نمی کند.

1-حفظ ارزش فروش گوشی آیفون تان مهم است

اولا؛ اگر قصد دارید زمانی آیفون تان را بفروشید و هنگام فروش از حداکثر ارزش فروش آن بهره ببرید، باید آن را سالم و تمیز نگهدارید.

اگر سایت هایی مثل دیوار و شیپور را بررسی کنید می بینید که آیفون مشابه با گوشی شما در چه رنج قیمتی فروش می رود. حتی می توانید تفاوت قیمت گوشی های کارکرده و کارنکرده را مشاهده کنید. اگر صفحه گوشی شما شکسته باشد به عنوان صفحه شکسته دسته بندی می شود که افراد برای خرید آن پول کمی پرداخت می کنند یا حتی شاید موفق نشوید آن را به این زودی ها به فروش برسانید.

با تعمیر گوشی آیفون تان هنگام فروش فقط در لیست گوشی های کارکرده قرار می گیرد و می توانید از ارزش فروش بیشتر آن بهره مند شوید.

صفحه گوشی آیفون تان شکسته؟ نمی دانید چه کار کنید؟

برای مثال، اگر آیفون 5s خود را به عنوان گوشی صفحه شکسته بفروشید شاید فقط بتوانید 380 هزارتومن به دست بیاورید. اما اگر فرضا تاچ اسکرین گوشی خود را با هزینه 150-200 تومن تعویض کنید آن وقت می توانید گوشی خود را تا 900 تومن هم بفروشید که در واقع اگر هزینه تعویض را کسر کنیم شما 700 تومن به دست آورید و نسبت به حالت قبل 320 تومن سود کرده اید.

ماکروتل هم اکنون در تهران برای سهولت و رضایت هر چه بیشتر مشتریان با استفاده از تعمیرکاران حرفه ای موبایل، امکان تعویض قطعات موبایل از جمله تاچ و ال سی دی، گلس و... را فراهم آورده و می توانید با کمترین هزینه و سریع ترین زمان گوشی تعمیر شده خود را تحویل بگیرید.

اگر صفحه گوشی آیفون تان شکست این کارها را انجام دهید

این محاسبات سرانگشتی نشان می دهد که ارزش دارد صفحه نمایش شکسته آیفون خود را تعمیر کنید تا در هنگام فروش و یا معاوضه با گوشی دیگر از ارزش فروش بالایی برخوردار باشد و به نوعی شما سود کرده باشید.

2-هزینه و زمان تعمیر صفحه نمایش در ماکروتل بهتر از آن چیزی است که تصور می کنید

قطعا مهم ترین درخواستی که هر کاربر پس از شکست تاچ و ال سی دی گوشی موبایلش دارد، این است که بتواند با هزینه ای مناسب و در زمانی سریع، تاچ و ال سی دی گوشی را تعویض کند. ممکن است در بسیاری از مراکز تعمیر موبایل برای تعویض تاچ و ال سی دی گوشی هزینه ای بالا از شما درخواست کرده باشند و قول تعمیر گوشی را برای چند روز آینده داده باشند. در دفتر ماکروتل تاچ و ال سی دی گوشی های موبایل در زمان بسیار کمی انجام می شود. برای مثال تعویض تاچ و ال سی دی گوشی iPhone 6 در حدود 20 دقیقه تا 30 دقیقه تعویض می شود. بدین صورت شما می توانید در دفتر منتظر بمانید و گوشی خود را تحویل بگیرید. مدت زمان تعویض برای کابرانی که از شهرستان ها یا شهر های بغیر از تهران گوشی خود را جهت تعویض تاچ و ال سی دی ارسال می کنند بین 3 تا 7 روزه گوشی موبایل را می توانند تحویل بگیرند. هزینه تعویض تاچ و ال سی دی گوشی های موبایل در وبسایت به همراه قیمت تاچ و ال سی دی ذکر شده است و نسبت به قیمت درج شده روی سایت، لازم نیست هزینه اضافه ای پرداخت کنید.

3-تعمیر نکردن صفحه شکسته آیفون زمینه آسیب های دیگر را فراهم می آورد

اگر آی فون صفحه شکسته را تعمیر نکنید و هفته ها با آن سر کنید گوشی شما برای صدمات بعدی آسیب پذیرتر می شود.

به علاوه صفحه نمایش شکسته آیفون بدین معناست که دیگر گوشی شما در برابر آب مقاوم نیست و هر لحظه ممکن است آب یا دیگر مایعات به داخل آن نفوذ کند. اگر آب یا مقادیر زیادی بخار آب از طریق شکستگی ها به داخل صفحه نمایش آیفون شما نفوذ کند احتمال این که گوشی شما اتصال کوتاه کند وجود دارد که در این صورت دیگر امکان تعمیر آن وجود ندارد.

با گوشی آیفون صفحه شکسته چه کار کنیم؟

ماکروتل همیشه تعویض صفحه نمایش آیفون را بهترین راه برای حفظ ارزش گوشی تان و نیز افزایش عمر آن توصیه می کند.

اگر صفحه نمایش آیفون تان شکست اولین اقدامی که باید انجام دهید چیست؟

اگر صفحه گوشی آیفون تان به شدت خرد شده، ما همیشه توصیه می کنیم که هنگام کار با گوشی به شدت احتیاط کنید چون خرده های شیشه ممکن است انگشت تان را زخم کند یا از آن بدتر زمانی که آیفون تان را نزدیک گوش تان برای مکالمه گرفته اید خورده شیشه ها داخل گوش تان بیفتند.

1-صفحه گوشی ایفون از چه اجزایی تشکیل شده است؟

تعمیر صفحه گوشی آیفون فقط شامل تعمیر گلس روی گوشی نمی باشد و در واقع بسیاری از اشکالات رفع نمی شود. این به خاطر آن است که صفحه آیفون تنها از گلس تشکیل نشده بلکه در واقع متشکل از 4 جزء محکم به چسبیده است از جمله گلس که اگر بیفتد یا در اثر ضربه بشکند می تواند بر تمام عملکرد گوشی و صفحه نمایش آن تاثیر بگذارد.

همانطور که گفتیم صفحه نمایش آیفون از 4 جزء تشکیل شده است که پانل جلوی گوشی را ایجاد می کنند.

طرح کلی زیر 4 قطعه اصلی صفحه نمایش آیفون را نشان می دهد

صفحه نمایش آیفون از چه اجزائی تشکیل شده است؟

برای این که صحبت های ما برای شما گویا تر باشد یکی از صفحه نمایش های آسیب دیده را از هم باز کرده ایم تا نشان دهیم صفحه جلوی گوشی آیفون شما از چه اجزایی تشکیل شده است. کاملا بدیهی است که یک صفحه نمایش جدید چنین شکلی ندارد. بلکه تمام قطعات به هم چسبیده هستند.

1-گلس

گلس یا شیشه جلوی گوشی لایه محافظی بر روی لایه های ال سی دی و دیجیتایزر می کشد.  

2-فریم نگهدارنده صفحه نمایش

این فریم، دیجیتازیر، ال سی دی و گلس را با هم می دارد.

3-لایه دیجیتایزر

دیجیتایزر عناصر لمسی آیفون شما و تاچ اسکرین را کنترل می کند.

4-ال سی دی(صفحه نمایش کریستال مایع)

این نمایشگر تصویری اصلی است که عکس ها را به نمایش درمی آورد.

کارشناسان می گویند که شما نمی توانید فقط یکی از این اجزا را تعویض کنید. اگر فرضا تنها گلس صفحه نمایش آیفون شما شکسته شده باشد صفحه نمایش یک قطعه ترکیبی است که از 4 جزء تشکیل شده است و جدا کردن آن ها از هم بسیار سخت است.

برخی از تعمیرکاران غیر معتبر ادعا می کنند که آن ها می توانند در حین تعمیر فقط گلس را تعویض کنند تا هزینه کلی کاهش یابد. ما این را توصیه نمی کنیم. در این موارد تکنیسین موبایل فقط گلس را از روی دیگر قطعات جدا می کند و این در دراز مدت یک تعمیر موثر، کافی و بی اشکال به حساب نمی آید.

با آیفون صفحه شکسته چه کار کنیم؟

2-بعد از افتادن گوشی آیفون از کجا بفهمیم که کدام جزء خراب شده است؟

گام بعدی این است که تعیین کنید چه چیزی بعد از افتادن و خورد شدن گوشی تان دچار مشکل شده است.

برای مثال قبل از تعمیر ما تعداد زیادی سوال در مورد صفحه شکسته آیفون می پرسیم.

A.آیا گلس جلوی  گوشی آیفون شما شکسته یا ترک برداشته است؟

B.آیا شما صفحه نمایش ال سی دی شکسته یا خراب دارید؟ این را می توان با پرسیدن سوال های زیر تشخیص داد:

آیا گوشی شما هنوز روشن است؟

آیا صفحه گوشی شما سفید شده است؟

آیا تغییر رنگی روی صفحه گوشی وجود دارد یا حضور خطوط قرمز یا رنگی یا تکه های رنگ را روی صفحه مشاهده می کنید؟

صفحه تاچ آیفون تان شکسته؟ نمی دانید چه کار کنید؟

C.مشکلات مربوط به لمس تاچ مربوط به دیجیتایزر می شود. این را با پرسیدن سوال های زیر می توان تشخیص داد؟

آیا تاچ اسکرین شما واکنش نشان می دهد؟

آیا کشیدن انگشت روی آن کار می کند؟

آیا اپلیکیشن های شما خودشان را راه اندازی می کنند؟

اولین اقدام بعد از شکستن صفحه تاچ آیفون چیست؟

تعمیر صفحه نمایش آیفون تمام مشکلات بالا را حل می کند. ماکروتل همیشه کل صفحه جلوی آیفون را تعویض می کند که شامل گلس، دیجیتایزر تاچ اسکرین و ال سی دی و البته فریم می شود.

چه گزینه هایی برای تعمیر در دسترس شماست؟

معمولا دو گزینه بیشتر پیش رو ندارید یا خودتان تعمیر کنید یا به فرد دیگری بسپارید. ماکروتل همیشه توصیه می کند که تعمیر صفحه شکسته آیفون خود را به تکنیسین های خبره بسپارید تا از نتیجه کار مطمئن باشید و گوشی تعمیر شده با ضمانت تحویل بگیرید.

آیا می توانم خودم صفحه شکسته گوشی آیفون را تعمیر کنم؟

کیت های تعمیر موبایل زیادی هستند که می توانید خریداری کنید و خودتان تعمیر موبایل تان را انجام دهید. از جمله این کیت ها می توان به پیچ گوشتی کامل Yaxun YX6028 اشاره کرد که در آن انواع سرپیچ ها، قاب باز کن، کاپ مکنده و غیره وجود دارد. اما توصیه می کنیم همیشه جوانب احتیاط را رعایت کنید و با دقت و حوصله کار کنید وگرنه در صورت هر گونه اشتباه خطر این که گوشی تان را به کل از دست بدهید و دیگر امکان تعمیر آن نباشد وجود دارد.

اگر تصمیم گرفتید که خودتان تعمیر گوشی تان را انجام دهید بهتر است از اورجینال بودن قطعات تعویضی اطمینان حاصل کنید. ماکروتل از ابتدای امر در راستای احترام به مشتری تمرکز خود را بر اصالت و کیفیت کالاها قرار داده است و شما می توانید تاچ و ال سی دی و قطعات مورد نیاز خود را با کیفیت اورجینال و در قیمت مناسب از ماکروتل تهیه کنید.

توجه داشته باشید که در صورت خرید قطعات اورجینال هم، از زمان و حوصله ای که باید برای تعمیر گوشی آیفون خود صرف کنید چیزی کم نمی شود. برای مثال اگر یکی از پیچ ها را گم کنید باید همه چیز را از اول شروع کنید و اگر اشتباهی کنید ممکن است آیفون خود را برای همیشه خراب کنید طوری که دیگر قابل تعمیر نباشد.

همیشه مطمئن باشید که قطعه ای که برای تعمیر صفحه نمایش آیفون می خرید کامل باشد و شامل گلس، دیجیتایزر و ال سی دی باشد. فقط گلس خالی نخرید. با خرید گلس تنها یا اجزای دیگر، گوشی شما به طور موفقیت آمیز تعمیر نمی شود. تعویض گلس به تنهایی ممکن است منجر به تایپ یا گزینش اشتباه شود که در بسیاری از مواقع باعث می شود تاچ اسکرین شما پاسخ ندهد یا اشتباه واکنش دهد.

بعد از شکستن تاچ یا ال سی دی آیفون چه کار باید بکنید؟

هنگام خرید تاچ و ال سی دی، باید مطمئن شوید که کیت تعمیر مناسب خریداری می کنید و تمام اجزای مورد نیاز برای تعمیر را شامل می شود.

اگر قصد داشتید خودتان تعمیر صفحه شکسته آیفون را انجام دهید توصیه می کنیم چندین ویدئو از یوتیوب یا آپارات که تمام جزئیات را کامل ذکر کرده ست ببینید تا مطمئن شوید که می دانید کدام پیچ ها را باید باز کنید چطور گلس شکسته گوشی را به درستی جدا کنید و چگونه کابل ها و فلت ها را جدا و متصل کنید.

اگر قطعه ای اشتباه نصب کنید ممکن است اتصال کوتاه ایجاد شود و تمام داده ها ار دست بدهید و گوشی خود را بلااستفاده کنید.

توجه داشته باشید که در تعویض صفحه گوشی آیفون 5 تعداد 13 پیچ وجود دارد و در تعویض صفحه نمایش ایفون 5s تعداد 14 پیچ وجود دارد و نصب این پیچ ها در انواع و سایزهای مختلف هستند، بنابراین اگر پیچی را در جای اشتباه ببندید ممکن است برای همیشه گوشی تان را از دست بدهید.

تعمیر گوشی آیفون را خودتان می توانید انجام دهید اما از نظر متخصصان این کار ارزش ریسک کردن ندارد. ممکن است فکر کنید که شما با تعمیر خودتان در هزینه صرفه جویی کرده اید اما اولین بار که سعی کنید آیفون را تعمیر کنید حداقل 3-4 ساعت زمان می برد و مهمتر از آن که ممکن است اشتباهی انجام دهید و به جای تعمیر گوشی تان را به کل خراب کنید.

با خدمات تعویض ماکروتل هم اکنون می توانید گوشی خود را با مناسب ترین هزینه ودر اسرع وقت به صورت تعمیر شده تحویل بگیرید. ما تکنیسین های متخصص و با تجربه ای برای تعمیرات داریم که تعمیرات را بی عیب و نقص و در کمترین زمان ممکن انجام می دهند.

در این مرکز شما می توانید طیف گسترده ای از گوشی های آیفون از جمله گوشی های زیر را تعمیر کنید:

آیفون 6

آیفون 6 پلاس

آیفون 5 اس

آیفون 5c

آیفون 5

آیفون 4 اس

آیفون 4

و ...سایر گوشی های آیفون  

12 نظر
 • نا********

  نا******** 1398-11-28

  سلام
  ال سي دي گوشي آيفون ١٠ را تعمير ميكنيد حدود هزينه اش را ميخواستم بدونم؟

 • ni**

  ni** 1398-04-14

  سلام
  تعویض ال سی دی و تاچ چقدر زمان میبره و مهم تر اینکه اطلاعات گوشی پاک میشه؟
  و هزینه ال سی دی و تاچ ایفون 6 اس هم لطفا بفرمایید

  • 1398-04-14

   سلام وقت بخیر
   خیر ما با اطلاعات کاری نداریم و سرجاش میمونه و فقط سخت افزاری کارمون رو انجام میدیم. از لینک زیر میتونید قیمت تاچ و ال سی دی ایفون 6 رو که به همراه هزینه تعویض وارد شده ببینید. تعویض در دفتر ماکروتل 20 دقیقه زمان میبره


   تاچ ال سی دی ایفون 6


 • با************

  با************ 1398-03-14

  گوشیم افتاد وو گلسش شکست دادم تعویضش کردند وولی هر از گاهی به طور ناگهانی هنگ می کنه و خطوط نور سفید رنگ مربعی رنگی به سمت بالا به راه میفته و دیگه تاچش عکس العملی نداره تا خاموشی کامل هیچ کاری نمیشه با هاش انجام داد

  • 1398-03-14

   درود وقت بخیر
   تاچ و ال سی دی خراب هست باید تعویض بشه
   موفق باشید

 • Om**

  Om** 1397-05-22

  سلام من گوشيم از دستم افتاد...الان تاچش خوب كار ميكنه ولي چند خط نور افتاده روي صفحه گوشي كه وقتي باهاش كار ميكنم هي بيشتر ميشه تا اينك جلو تاچ رو ميگيره...اين مشكلش از كجاس؟؟يه سوال ديگه هم داشتم.....ايفون٦ تاچ و ال سي دي جداس يا بايد جفتشو با هم بگيرم در صورته تعويض

  • 1397-05-22

   سلام
   بدلیل خراب بودن ال سی دی گوشی که داغ میشه باعث میشه خرابی ال سی دی خودش رو نشون بده به همین دلیل سیاهی بیشتر میشه
   و گوشی ایفون 6 تاچ ال سی دی روی هم پرس هست و به صورت جدا نمیشه تهیه کرد
   موفق باشید

 • سه******

  سه****** 1397-03-17

  تو تبريز نمايندگي دارين؟
  و اگه ببريم اونجا گوشي رو با همين شرايطي كه تو متن توضيح داده شده تعمير و كيفيت شو هم تضمين ميكنن؟

  • 1397-03-17

   سلام نمایندگی نداریم.پایین سایت ادرس درج شده میتونید گوشی رو ارسال کنید براتون تعویض میشه.

 • رض**** **********

  رض**** ********** 1397-03-10

  ايا ال سي دي تبلت اير قابل تعويض است؟

  • 1397-03-10

   سلام بله قطعاتش موجود داریم.

ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

فهرست

حساب کاربری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم