برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

آموزش تعویض تاچ ال سی دی آیفون X

نوشته شده در تاریخ1396-11-26 1971
دوست داشتن0

آموزش تعویض تاچ ال سی دی آیفون X؛ صفحه تاچ گوشی آیفون تان خرد شده؟ تاچ آیفون تان عمل نمی کند؟ صفحه نمایش OLED گوشی تان مثل قبل کار نمی کند؟ در این مقاله یاد می گیرید که چطور با خرید تاچ و ال سی دی آیفون X  جدیدکیفیت صفحه نمایش آن را به حالت اولیه اش بازگردانید.

مجموعه یکپارچه سنسور و اسپیکر گوشی به پشت صفحه نمایش آیفون تان از زمان ساخت در کارخانه متصل شده است، بنابراین در طول هر تعویض صفحه نمایش، باید آن را از روی تاچ ال سی دی قدیمی خود جدا کرده و روی تاچ و ال سی دی جدید خریداری شده نصب کنید.

این شامل روشن کننده سیال که قسمتی از قابلیت امنیتی بیومتریک فیس آی دی Face ID می باشد هست. اگر این قسمت صدمه ببیند یا تعویض شود، فیس آیدی از کار می افتد، بنابراین نهایت دقت خود را بکنید تا در طول تعمیر به قطعات این قسمت آسیب نزنید. اگر به این قطعه آسیب رساندید، فقط اپل است که می تواند این قابلیت را بازیابی کند که این امکان در ایران فراهم نیست.

آموزش تعویض تاچ ال سی دی آیفون x

درجه دشواری: متوسط

تعداد مراحل: 29

زمان مورد نیاز: 1-2 ساعت

تعداد بخش ها: 4 

 • پیچ های ستاره ای 
 • مراحل باز کردن
 • جدا کردن تاچ و ال سی دی 
 • جدا کردن سنسور و اسپیکر

ابزارهای مورد نیاز: 

 • پیچ گوشتی P2 ستاره ای فیلیپس
 • ابزار iOpener
 • کاپ مکنده 
 • ابزار iSclack
 • اسپاجر
 • پنس
 • پیچ گوشتی مثلثی Y000

مرحله 1: باز کردن پیچ های ستاره ای

قبل از این که شروع کنید، شارژ باتری آیفون خود را به زیر 25% برسانید. چون باتری های لیتیوم یونی زمانی که پرشارژ باشند در صورت صدمه دیدن تصادفی ممکن است منجر به آتش سوزی یا انفجار شوند.

گوشی آیفون خود را قبل از شروع تعمیر خاموش کنید.

باز کردن گوشی آیفون باعث از بین رفتن چسب های ضد آب اطراف صفحه نمایش آن می شود. پس قبل از شروع تعمیر نوارچسب های جایگزین آن را تهیه کنید یا می توانید بدون این نوارچسب ها کارتان را ادامه دهید اما بعد از این باید از آیفون تان بیشتر مراقبت کنید چون بدون این چسب ها دیگر ضد آب نیست.

دو پیچ ستاره ای 6.9 میلی متری لبه پایین آیفون را باز کنید.

آموزش تعویض تاچ ال سی دی آیفون x

مرحله 2: مراحل مربوط به باز کردن گوشی آیفون X

گرما دادن لبه پایین آیفون به شل کردن چسب هایی که صفحه نمایش را محکم نگهداشته است کمک می کند و فرآیند باز کردن گوشی را ساده تر می کند.

از سشوار صنعتی یا iOpener برای گرم کردن آیفون تان استفاده کنید بدین صورت که آن را روی لبه پایین آیفون به مدت 1 دقیقه قرار دهید تا چسب های زیر این ناحیه شل شوند.

گرما دادن لبه آیفون

مرحله 3

دو مرحله بعدی استفاده از ابزار iSclack را نشان می دهد و در صورتی که بیش از یک بار تعمیر موبایل انجام می دهید توصیه می شود آن را تهیه کنید. اگر از ابزار iSclack استفاده نمی کنید، از دو مرحله بعد عبور کنید و به سراغ روش جایگزین آن که استفاده از کاپ مکنده است بروید.

اگر سنسور عمق پلاستیکی در وسط ابزار iSclack متصل شده آن را جدا کنید، چون وجود آن برای گوشی های بزرگی مانند آیفون X نیازی نیست.

کاپ های مکنده ابزار iSclack را نزدیک لبه پایین(یکی در بالا و یکی در پایین گوشی) قرار دهید.

هر دو کاپ مکنده را محکم در سرجایشان فشار دهید.

اگر صفحه گوشی یا گلس آن خورد شده است، پوشاندن آن با نوارچسب های شیشه ای باعث می شود که کاپ مکنده روی آن بچسبد.

جدا کردن تاچ و ال سی دی آیفون x

مرحله 4

آیفون X خود را محکم در دست نگهدارید و دسته های ابزار iSclack را ببندید تا به آرامی صفحه نمایش را از روی بدنه گوشی جدا کنید. سعی نکنید که صفحه نمایش(تاچ و ال سی دی) را به طور کامل جدا کنید، ایجاد یک درز کوچک در لبه پایین آیفون تمام چیزی است که نیاز دارید.

یک ابزار بازکننده را در داخل شکاف داخل کنید.

اگر از ابزار iSclack استفاده کنید از دو مرحله بعد گذر کنید.

حدا کردن تاچ ال سی دی آیفون x

مرحله 5

اگر برای باز کردن گوشی فقط کاپ مکنده در دسترس تان است، آن را در لبه پایین آیفون بچسبانید و حواس تان باشد که روی لبه های انحنادار گلس گوشی نرود چون محکم نمی چسبند.

اگر صفحه نمایش آیفون تان شدیدا شکسته است، با لایه ای از نوارچسب های شیشه ای روی آن را بپوشانید تا کاپ مکنده راحت تر بچسبد.

به عنوان راه جایگزین، از نوار چسب قوی هم می توانید به جای کاپ مکنده استفاده کنید. اگر هیچ کدام از روش ها کارآمد نبود می توانید کاپ مکنده را با چسب قوی به صفحه شکسته آیفون تان بچسبانید.

جداکردن تاچ ال سی دی آیفون X

مرحله 6

کاپ مکنده را با فشار یکنواخت و محکم بکشید تا شکاف کوچکی بین پانل جلو و عقب گوشی ایجاد شود.

ابزار بازکننده را داخل این شکاف ببرید.

چسب ضد آبی که صفحه نمایش را محکم در سرجایش نگه می دارد بسیار قوی است بنابراین ایجاد چنین شکاف اولیه ای ممکن است نیاز به زور قابل توجهی داشته باشد. اگر احساس کردید که باز کردن این شکاف برای شما سخت است، گرمای بیشتری به این ناحیه بدهید و با کاپ مکنده به آرامی تاچ و ال سی دی آیفون X را بالا و پایین ببرید تا چسب های آن کم کم شل شود و شکافی ایجاد شود که برای وارد کردن قاب باز کن به اندازه کافی بزرگ باشد.

جداکردن تاچ ال سی دی آیفون X

مرحله 7

قاب باز کن را از اطراف گوشه چپ و پایین آیفون داخل کنید و روی سمت چپ آیفون به طرف بالا بلغزانید تا چسب هایی که در این ناحیه صفحه نمایش را محکم کرده اند شل شوند. قاب باز کن را زیادی داخل نکنید وگرنه ممکن است به اجزای داخلی گوشی صدمه بزنید.

آموزش تعویض تاچ شکسته آیفون X

مرحله 8

همین که به نزدیک لبه بالای آیفون رسیدید توقف کنید، قاب باز کن را بردارید و این بار از گوشه پایین و راست آیفون داخل کنید و در سمت راست به طرف بالای گوشی هدایت کنید تا چسب های این ناحیه را نیز شل کنید.

سعی نکنید که قاب باز کن را زیادی داخل کنید زیرا با این کار ممکن است به کابل های صفحه نمایش که در امتداد لبه راست آیفون قرار دارند صدمه بزنید. تنها چند میلی متر یا به اندازه حاشیه صفحه نمایش وارد کنید کافی است.

تعویض ال سی دی شکسته آیفون X

مرحله 9

قاب بازکن پلاستیکی را زیر صفحه نمایش در امتداد لبه بالای آیفون بلغزانید تا باقی مانده چسب ها نیز شل شوند. حواس تان باشد که در این جا هم قاب بازکن را بیشتر از حاشیه گوشی داخل نکنید وگرنه احتمال دارد به مجموعه سنسورهای تاچ ال سی دی گوشی آیفون X صدمه بزنید.

جدا کردن لبه بالای آیفون ممکن است سخت باشد برای همین شاید نیاز باشد تا چند بار قاب بازکن را زیر آن حرکت دهید و صفحه نمایش را اندکی این ور و آن ور کنید تا چسب های این ناحیه نیز جدا شود.

آموزش تمام مراحل تعویض تاچ و ال سی دی آیفون X

مرحله 10

برآمدگی کوچک کاپ مکنده را بکشید تا آن را از روی پانل جلوی گوشی جدا کنید. اگر هم از ابزار iSclack استفاده کردید در این مرحله باید آن را از روی گوشی جدا کنید.

آموزش تعویض تاچ ال سی دی آیفون X

مرحله 11

با چرخاندن صفحه نمایش آیفون X از سمت چپ، آن را همانند جلد یک کتاب باز کنید. سعی نکنید که تاچ و ال سی دی آیفون X را در این مرحله به طور کامل جدا کنید چون هنوز چندین کابل روبانی شکننده وجود دارد که آن را به برد منطقی آیفون متصل کرده است. 

جدا کردن کامل تاچ ال سی دی آیفون X

مرحله 12: جدا کردن تاچ و ال سی دی آیفون X

5 پیچ Y000 که براکت کانکتور برد منطقی را محکم نگه داشته اند باز کنید:

سه پیچ 1.1 میلی متری

1 پیچ 3.1 میلی متری

1 پیچ 3.7 میلی متری

در طول این تعمیر، جای هر پیچ را به خاطر بسپارید و اطمینان یابید که دقیقا در همان جایی که آن ها را باز کردید دوباره می بندید تا از آسیب رساندن به آیفون خود جلوگیری کنید.

آموزش تمام مراحل تعویض ال سی دی آیفون X

مرحله 13:

براکت را جدا کنید.

این براکت ممکن است در سرجایش با چسب ضعیفی چسبیده باشد. پس با دقت اما با نیروی نسبتا محکم تر آن را بالا بیاورید.

در طول سرهم بندی قطعات، وقتی به این جا رسیدید بهترین مرحله است که اتصال باتری آیفون تان را برقرار کرده و گوشی تان را روشن کنید تا قبل از این که صفحه نمایش را محکم در سرجایش ببندید تمام عملکردهای آن را تست و بررسی کنید. بعد از این که تست کردید و همه چیز درست بود قبل از ادامه کار دوباره اتصال باتری را قطع کنید تا به گوشی جریان برق نفرستد.

جدا کردن براکت iphone x

مرحله 14

از نوک ابزار اسپاجر یا انگشتان تمیز خود برای قطع اتصال کانکتور باتری از سوکتش بر روی برد منطقی استفاده کنید.

سعی نکنید که به چسب های سیلیکونی سیاه رنگ اطراف این قطعه و دیگر اتصالات برد آسیب بزنید. این چسب ها حفاظت مضاعفی در برابر نفوذ آب و گرد و غبار ایجاد می کنند.

کانکتور باتری را اندکی دور از برد منطقی خم کنید تا مطمئن شوید که در حین کار به صورت اتفاقی با سوکت خود متصل نمی شود که باعث شود در حین تعمیر جریان برق به گوشی ارسال شود.  

آموزش تمام مراحل تعویض تاچ ال سی دی آیفون 10=آیفون X

مرحله 15

از نوک ابزار اسپاجر یا ناخن های خود برای قطع اتصال کانکتور مجموعه سنسور جلوی گوشی استفاده کنید.

آموزش تعویض تاچ ال سی دی آیفون X

مرحله 16

با استفاده از نوک اسپاجر یا ناخن خود اتصال کانکتور کابل پنل OLED آیفون X را قطع کنید.

برای مجدد جا زدن کانکتورهای پرسی مانند این، ابتدا یک سمت آن را با دقت تراز کنید و جا بزنید سپس همین کار را برای طرف دیگر تکرار کنید. سعی نکنید که با فشار به وسط کانکتور آن را جا بزنید. چون اگر فقط اندکی این کانکتور اشتباه جا بخورد ممکن است منجر به آسیب دائمی گوشی شود.

آموزش تعویض تاچ و ال سی دی آیفون X

مرحله 17

با استفاده از اسپاجر اتصال کانکتور کابل دیجیتایزر را از روی سوکتش جدا کنید. موقعیت مکانی این کانکتور طوری است که جا زدن آن را کمی سخت می کند. برای همین اندکی وقت بگذارید و آن را با دقت تراز کنید، سپس با ناخن خود ابتدا یک سمت آن را و سپس سمت دیگر را فشار دهید تا هر کدام به نوبت جا بخورند. باید مطمئن شوید که به درستی در سرجای خود قرار گرفته اند.

اگر هر بخش از صفحه نمایش بعد از تعمیر به تاچ عکس العمل نشان نداد، اتصال باتری گوشی را قطع کنید و سپس دوباره همین کانکتور را جا بزنید و مطمئن شوید که به درستی در سرجایش قرار گرفته و هیچ گرد و غبار یا هر چیز مسدود کننده دیگر در سوکت آن نرفته است.

آموزش تعویض تاچ ال سی دی آیفون X

مرحله 18

کابل فلت مجموعه سنسور پانل جلوی گوشی با چسب ضعیفی در سرجای خود نگه داشته شده است. به آرامی کابل فلت را بالا بیاورید تا چسب های آن جدا شود.

آموزش تعویض تاچ ال سی دی آیفون X با تمام مراحل

مرحله 19:

اکنون که اتصال تمام کابل ها را قطع کرده اید می توانید به طور کامل تاچ ال سی دی آیفون X را بردارید. در حین سرهم کردن قطعات، اگر خواستید چسب های دور صفحه نمایش آیفون تان را تعویض کنید در این مرحله توقف کنید و مطابق با آموزش این جا چسب های ضد آب را به لبه های صفحه نمایش بچسبانید.

آموزش کامل تعویض تاچ و ال سی دی شکسته آیفون ایکس X

مرحله 20: جدا کردن مجموعه سنسور و اسپیکر جلوی گوشی

پیچ 1.2 میلی متری Y000 پشت تاچ و ال سی دی و نزدیک پورت دوربین مادون قرمز را باز کنید.

آموزش مرحله به مرحله تعویض تاچ و ال سی دی آیفون X

مرحله 21

زیر این پیچ که تازه برداشتید، یک پایه گرد فلزی کوچک قرار دارد. اگر همراه با پیچ بیرون نیامده بود اکنون باید آن را جدا کنید. در هنگام سرهم بندی قطعات، این پایه فلزی را در همان جهتی که در عکس نشان داده شده است قرار دهید. سپس در حالی که پایه فلزی را در موقعیت درست آن نگهداشته اید پیچ را بگذارید و سفت کنید.

آموزش تعویض تاچ ال سی دی آیفون X

مرحله 22:

دو پیچ Y000 که مجموعه قطعات سنسور و اسپیکر را نگهداشته است باز کنید.

1 پیچ 1.6 میلی متری

1 پیچ 1.3 میلی متری    

راهنمای کامل تعویض تاچ ال سی دی آیفون X

مرحله 23

اسپیکر با چسب ضعیفی در جایش قرار گرفته است. بنابراین با استفاده از اسپاجر، به آرامی زیر لبه بالای اسپیکر اهرم کنید و آن را به سمت پایین و دور از لبه بالای صفحه نمایش آیفون X بچرخانید.

حواس تان باشد که در این جا اسپیکر به صورت کامل جدا نمی شود و از طریق چند فلت باریک هنوز به صفحه نمایش متصل است. مراقبت باشید این کابل ها را نکشید و به آن ها صدمه نزنید.

آموزش تعویض تاچ و ال سی دی آیفون X

مرحله 24

سشوار یا ابزار iOpener را آماده کنید و برای حدودا یک دقیقه روی قسمت بالا و جلوی صفحه نمایش آیفون X قرار دهید تا چسب هایی که سنسورها را روی تاچ و ال سی دی آیفون X محکم نگهداشته اند شل شوند.

آموزش تعویض ال سی دی شکسته آیفون X

مرحله 25

به دقت قسمت مسطح اسپاجر را زیر کابل فلت قرار گرفته در زیر میکروفون ببرید. سپس به آرامی اسپاجر را بچرخانید تا میکروفون را جدا کنید و در همین حین دقت کنید که کابل فلت کشیده نشده و صدمه ای نبیند.

در صورت نیاز، از نوک اسپاجر برای کامل جدا کردن میکروفون از شکافش بر روی تاچ ال سی دی گوشی استفاده کنید.

آموزش مراحل کامل تعویض تاچ ال سی دی آیفون X

مرحله 26

از سمت چپ به راست شروع کنید و قاب باز کن را زیر کابل فلت و زیر سنسور مجاورت+ واحد روشن کننده سیال ببرید. روشن کننده سیال(illuminator module) را به آرامی تکان دهید و از روی شکافش بر روی تاچ و ال سی دی جدا کنید.

برای دسترسی راحت تر، بهتر است اسپیکر را بلند کرده و در خارج از مسیر قرار دهید. حواس تان باشد که هنگام کار روی کابل فلت نازک فشاری وارد نشود.

آموزش تعویض تاچ ال سی دی آیفون X

مرحله 27

با استفاده از پنسT سنسور نور محیط را تکان دهید و از روی شکافش بر روی صفحه نمایش جدا کنید. این سنسور از طریق یک کابل فلت نازک به باقی مجموعه سنسور متصل است. حواس تان باشد که این کابل فلت تحت فشار قرار نگیرد و آسیب نبیند.

آموزش تعویض تاچ ال سی دی آیفون X

مرحله 28

اگر با موفقیت توانستید کل سنسور نور محیط را همان طور که در عکس اول مشاهده می کنید جدا کنید، پس مرحله بعدی را ادامه دهید.

اگر همانند تصویر دوم نوار سفید پخش کننده سنسور جدا شد و روی باقی صفحه نمایش آیفون X جا ماند باید با دقت با استفاده از یک تیغ نازک یا هر ابزار ریز دیگر از سمت لبه بالای آیفون زیر آن اهرم کنید. گرما دادن مجدد به این ناحیه این کار را اندکی آسان تر می کند.

در حین سرهم بندی قطعات، ابتدا نوار پخش کننده را روی صفحه نمایش نصب کنید و مطمئن شوید که روی آن در جهت درستی قرار گرفته است(جهت قرار گرفتن جلو یا روی آن را می توانید در تصویر اول ببینید و جهت قرارگیری سمت عقب یا پشت آن نیز در سومین عکس قابل مشاهده است ).

سپس، سنسور نور محیط را بالای پخش کننده قرار دهید. هنگام نصب کردن پیچ هایی که مجموعه قطعات سنسور و اسپیکر را محکم می کنند باید سنسور را در موقعیتش ثابت نگهدارید. زمانی که پیچ ها سفت شدند، سنسور در موقعیتش قرار گرفته و به درستی کار می کند.

آموزش تعویض تاچ ال سی دی آیفون X

مرحله 29:

مجموعه اسپیکر و سنسور جلوی گوشی را اکنون می توانید به طور کامل جدا کنید.

در حین سرهم بندی کردن، موقعیت قرارگیری این واحد پلاستیکی سیاه را که شامل این قطعات می شود بررسی کنید:

 • سنسور مجاورت
 • روشن کننده سیال

این واحد باید در موقعیتی قرار گیرد که این قطعات برای هیچ کدام از چسب ها مانعی ایجاد نکنند.

آموزش تعویض تاچ ال سی دی آیفون X

ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

فهرست

حساب کاربری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم