برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

آموزش کار با هندزفری ایرپاد اپل

نوشته شده در تاریخ1397-02-23 272577
دوست داشتن1

اگر یک جفت هندزفری وایرلس AirPods دارید و با تمام قابلیت های آن آشنا نیستید از راهنمای زیر استفاده کنید تا با نحوه ی کار با آن و ترفندهای استفاده از این هندزفری آشنا شوید. همان طور که می دانید این هندزفری ها با هر دستگاه بلوتوث دار کار می کنند ولی کارآیی کامل آن شامل وصل شدن به Siri تنها روی گوشی های آیفون و آیپدهای دارای iOS 10.2 یا بالاتر و Mac های دارای نسخه ی OS X Sierra وجود دارد.

جفت شدن با دستگاه های دارای سیستم عامل iOS 10.2 یا بالاتر

برای این کار ابتدا قفل گوشی آیفون یا آیپدتان را باز کنید. برای این کار دکمه ی Home را فشار دهید (استفاده از قابلیت Touch ID) یا پسورد دستگاه تان را وارد کنید. سپس دکمه ی home را فشار دهید تا به صفحه ی اصلی بروید. در مرحله ی بعد، جعبه ی ایرپاد را نزدیک گوشی آیفون یا آیپدتان بگیرید (دقت داشته باشید که هندزفری ها درون جعبه باشند). سپس در جعبه را باز کنید که با این کار یک صفحه مانند شکل زیر نمایان خواهد شد.گزینه ی Connect را بزنید تا پروسه ی جفت شدن هندزفری شروع شود.

پس از جفت شدن هندزفری ها، گزینه ی Done را بزنید.

اگر قبلا وارد iCloud شده اید، ایرپادها بصورت خودکار با هر دستگاه دیگری که iOS 10.2 یا بالاتر دارد یا Mac دارای نسخه ی OS Sierra جفت خواهد شد.

جفت شدن با دیگر آیفون ها

جعبه ی ایرپادها را بغل آیفون تان بگذارید. سپس درب جعبه را باز کنید و دکمه ی Setup را فشار دهید و بگیرید. این دکمه که به شکل یک دکمه ی گرد و کوچک است در پشت جعبه ی هندزفری ها قرار دارد. این دکمه را نگه دارید تا وقتی که لامپ وضعیت آن چشمک سفید بزند.

در مرحله ی بعد، وارد تنظیمات گوشی آیفون شوید و گزینه ی Bluetooth را از منوی آن انتخاب کنید. سپس بلوتوث دستگاه را روشن کنید و از قسمت Other Devices این منو، گزینه ی AirPods را بزنید تا به گوشی آیفون وصل شود. پس از جفت شدن ایرپادها، آنها را در بخش My Devices منوی بلوتوث خواهید دید.

جفت شدن با Mac

روی منوی اپل کلیک کنید. همان طور که می بینید این آیکون در گوشه ی چپ-بالای صفحه قرار دارد.

از این منو گزینه ی System Preferences… را انتخاب کنید. سپس روی آیکون Bluetooth کلیک کنید و گزینه ی Turn Bluetooth On را بزنید.

جعبه ی ایرپاد را نزدیک Mac نگه دارید. دقت داشته باشید که هندزفری ها داخل جعبه باشند و درب جعبه بسته باشد. سپس درب جعبه را باز کنید و دکمه ی Setup را فشار دهید و بگیرید. این دکمه که به شکل یک دکمه ی گرد و کوچک است در پشت جعبه ی هندزفری ها قرار دارد. این دکمه را نگه دارید تا وقتی که لامپ وضعیت آن چشمک سفید بزند.
ایرپادها در قسمت Devices منوی بلوتوث Mac شما نمایان خواهند شد. روی AirPods کلیک کنید و سپس گزینه ی Pair را بزنید تا به Mac وصل شوند.

گوش دادن با ایرپادها

ایرپادها را از جعبه بیرون آورید. به محض بیرون آوردن این هندزفری ها می توان از آنها استفاده کرد. دکمه ی On/Off روی این هندزفری ها وجود ندارد.
هندزفری ها را داخل گوش هایتان بگذارید. به محض قرار دادن هندزفری ها، بصورت اتوماتیک به صدای خروجی از دستگاه جفت شده وصل می شوند و نیازی نیست کاری انجام دهید. سپس یک آهنگ یا ویدئو پخش کنید تا با هندزفری به آن گوش دهید. ایرپادها قابلیت اتصال همزمان به گوشی آیفون و اپل واچ را دارند. به عبارتی شما می توانید صدا را از هر دو این دستگاه ها بشنوید بدون اینکه مجددا آنها را جفت یا سوئیچ کنید.
با دو بار زدن ایرپاد Siri فعال می شود، تماس قطع می شود، به تماس تلفنی جواب می دهید یا به مکالمه ی دیگر سوئیچ می کنید. ایرپادها به نحوی طراحی شده اند که با Siri کنترل شوند. دستورهایی چون " لیست موسیقی مرا پخش کن"، " آهنگ را رد کن"، "صدا را زیاد کن" و ... توسط این برنامه اجرا می شوند.

برای تغییر قابلیت های Double-Tap ( دو بار زدن بر روی هندزفری) به شکلی که یک موزیک را پخش یا متوقف کند کافیست تنظیمات را باز کنید و از بخش Double-tap بر روی ایرپادها این قابلیت را به آن اضافه کنید.
یکی از قابلیت های جالب این هندزفری ها اینست که با برداشتن یکی از آنها از روی گوش، صدای پخش شده بر روی دستگاه جفت شده متوقف می شود. اگر هر دو هندزفری را از گوش تان بردارید نیز صدا قطع می شود.

نحوه شارژ کردن ایرپادها

برای این کار هندزفری ها را داخل جعبه ی آن بگذارید. ایرپادها زمانی که داخل جعبه قرار بگیرند خاموش می شوند. سپس درب جعبه را ببندید. جعبه ی ایرپاد حکم شارژر آن را دارد و هندزفری ها را شارژمی کند. در مرحله ی بعد کابل شارژ ایرپاد را بردارید و یک طرف آن را به آداپتور AC یا پورت کامپیوتر بزنید و طرف دیگر کابل را به سوکت روی جعبه بزنید.

در ادامه چند ترفند ساده در مورد نحوه ی کار با این هندزفری ها را بیان می کنیم.

اگر باتری هندزفری تان خیلی کم است، هر دفعه از یکی از آنها استفاده کنید.

برای افزایش عمر باتری هندزفری تان بهتر است یکی از آنها را در جعبه اش بگذارید و هندزفری دیگر را در گوش تان بگذارید. این هندزفری ها به گونه ای طراحی شده اند که اگر از یکی از آنها استفاده کنید و هندزفری دیگر در جعبه اش باشد باز هم صدای معادل جفت آنها را خواهید شنید.

نام ایرپاد را تغییر دهید.

برای این کار وارد تنظیمات گوشی آیفون خود شوید و از منوی آن وارد قسمت بلوتوث شوید و آیکون بغل AirPods را بزنید. در این قسمت شما می توانید نام ایرپاد خود را تغییر دهید. این کار باعث می شود زمانی که هندزفری را از طریق بلوتوث به گوشی آیفون، آیپد، Mac، اپل واچ یا اپل تی وی جفت می کنید آنها را راحت تر پیدا کنید.

بدون نگاه کردن به گوشی آیفون تان بفهمید چه کسی به شما زنگ می زند.

وارد تنظیمات گوشی شوید و از قسمت Phone آن قابلیت Announce Calls را فعال کنید. اگر آن را به حالت Always تغییر دهید، گوشی آیفون تان به شما خواهد گفت چه کسی تماس می گیرد حتی زمانی که هندزفری ها را در گوشتان نگذاشته باشید. اگر آن را روی Headphone & Car بگذارید، زمانی که داخل ماشین هستید یا هندزفری تان در گوشتان است گوشی آیفون تان به شما خواهد گفت چه کسی تماس می گیرد. اگر آن را روی Headphone Only قرار دهید، زمانی که هندزفری ها داخل گوش تان باشد و به شما زنگ بزنند گوشی آیفون تان به شما اطلاع می دهد چه کسی تماس می گیرد.

چک کردن عمر باتری ایرپاد بر روی گوشی آیفون

وضعیت شارژ ایرپادها و جعبه ی آن را با ویجت باتری روی گوشی تان بررسی کنید. برای این کار کافیست صفحه ی اصلی گوشی را به طرف بالا بکشید تا قسمت نوتیفیکیشن آن را ببینید. به خاطر داشته باشید که اگر اخیرا از ایرپادها و جعبه ی ایرپاد استفاده کرده باشید وضعیت آنها در پنل باتری ها نمایان می شود. در ضمن شما می توانید درب جعبه ی ایرپاد را نزدیک گوشی تان باز کنید که با این کار صفحه ای روی گوشی تان بالا می آید که عمر باتری ایرپادها و جعبه ی آن را نشان می دهد.

اگر اپل واچ دارید، در حالیکه از هندزفری ها استفاده می کنید Control Center را باز کنید. سپس آیکون باتری را بزنید تا وضعیت شارژ هندزفری ها را ببینید. برای فهمیدن درصد شارژ این هندزفری بر روی Mac نیز کافیست جعبه ی ایرپاد را نزدیک آن باز کنید. سپس دکمه ی صدا را روی نوار منوی بالای صفحه بزنید. در قسمت Output Device این منو می توانید درصد شارژ هندزفری ها و جعبه ی آن را مشاهده کنید.

صرفه جویی در وقت حین گوش دادن به موسیقی

اگر برنامه ی Siri را از طریق قابلیت Double-tap ایرپاد فعال کرده اید آنگاه شما می توانید زمانی که اتصال اینترنتی دارید، موزیک پخش شده را بدون استفاده از دست کنترل کنید. برای این کار کافیست دو بار به بغل هندزفری خود بزنید و دستورهایی چون "Play music"، "Skip to the next song"، "Raise volume 50%" و غیره را به ایرپاد بدهید تا در وقت صرفه جویی کنید.

انتخاب هندزفری چپ یا راست به عنوان میکروفون پیش فرض

همان طور که می دانید ایرپادها از شتاب سنج حرکتی برای تشخیص هندزفری ها و استفاده از ایرپاد چپ یا راست (یا هر دو ایرپاد) بهره می برند. میکروفون ساخته شده در ایرپادها بصورت اتوماتیک به هندزفری که بهترین ورودی را دارد سوئیچ می شود. اگر دوست دارید حین قرار دادن یک هندزفری در گوشتان کارهای چندگانه انجام دهید می توانید به راحتی یکی از هندزفری ها را به عنوان میکروفون پیش فرض انتخاب کنید. کافیست وارد تنظیمات ایرپادها شوید (همان طور که در بخش های قبل توضیح داده شد) و گزینه ی Microphone را بزنید.

محصولات مرتبط
650,000 تومان
هندزفری اپل ایفون 7 با رابط لایتنینگ مناسب برای دستگاه های اپل آیفون 7 تا آیفون XS Max. این هندزفری با گوشی ایفون 7 و 7 پلاس به بازار آمده و مدل آن A1748 است که برای اتصال به دستگاه های اپل باید در سوکت...
54 نظر
 • نوید 1398-12-02

  ایا وقتی که ایرپادها شارژ دارن می توان داخل کیس گذاشت مشکلی برای باطری ایرپاد ها پیش میاد؟ یا حتما باید شارژ ایرپادها خالی بشه بعد داخل کیس قرار داد

  • 1398-12-02

   سلام
   خیر مشکلی نیست میتونید بذارید داخل کیس

 • F 1398-12-01

  سلام من چند روزی میشه که خریدمش و اطلاعاتی زیادی درباره اش ندارم میشه بگید این دکمه ی پشت مال چیه ؟

  • 1398-12-01

   سلام
   برای ریست کردن و پیدا کردن گوشی ها استفاده میشه
   موفق باشید

 • reza 1398-11-29

  سلام من دورزه ایرپاد خریدم وگوشیم اندرویده
  ومیخوام راهنماییم کنید چطوری دوتاهدفون کارکنن وقتی فیلم یا موسیقی گوش بدم

  ممنون

  • 1398-11-29

   سلام
   ایرپاد اگه اورجینال باشه هردوتاش روی اندروید کار میکنه نیازی به تنظیمات خاصی نداره

 • عارف 1398-11-27

  سلام وقتى شارژ ايرپاد خالى ميشه چه تايمى بايد تو شارژ بايد زده بشه ازكجا بايد فهميد شارژش پر شده ؟

  • 1398-11-27

   سلام
   درصد شارژ خود گوشی هارو میتونید توی آیفونتون چک کنید و خود کیس هم معمولا 2 ساعته شارژش تکمیل میشه

 • علی 1398-11-18

  سلام آیا ایرپادها همون کیفیت هدفون های سیمی رو میدهد؟

  • 1398-11-18

   سلام
   خیر به اندازه هندزفری ها با کیفیت نیست ولی به دلیل سهولت در استفاده کاربرد زیادی داره 
   البته کیفیتش راضی کننده هست و سری های جدید بهتر هم شده 

 • Yaser Mohammdi 1398-11-17

  سلام تازه ایرپاد گرفتم گوش سمت چپ صداش ضعیف تره نسبت ب راست...نحوی شارژ کیس نمیدونم چرا شارژ نمیشه یا چراغش روشن نمیشه لطفا راهنمایی کنید

  • 1398-11-17

   سلام
   به همون مرکزی که خرید کردید مراجعه کنید که براتون تعویضش کنن

 • Amir 1398-11-10

  برای من سمت راستش روشن نمیشه
  چرااا

  • 1398-11-10

   سلام
   احتمالا خرابه، اگه گارانتی داره به مرکزی که ازش خرید کردید مراجعه کنید
   در غیر این صورت میتونید به صورت تکی گوش راست رو تهیه کنید

 • سایمان 1398-11-10

  سلام من یک ایرپاد i11خریدم بلد نیستم خاموشش کنم لطفا به من یاد بدین

  • 1398-11-10

   سلام
   متاسفانه در مورد این برند اطلاعاتی نداریم

 • Baran 1398-11-08

  سلام چقدر باید شارژ بشه چند ساعت ؟بعد دکمه رو کیس تغییری میکنه یا نه ؟

  • 1398-11-08

   سلام
   معمولا 2 ساعته شارژ میشه کامل و رنگ LED سبز رنگ میشه

 • اسماعیل 1398-10-27

  سلام
  من یکی از ایر پدها رو با باکسش گم کردم و حالا نمی‌دونم چطور این یکی رو شارژ کنم لطفا راهنمایی کنید

  • 1398-10-27

   سلام


   باید یه کیس جدید بخرید و شارژ کنید


   راه دیگه ای نداره

 • یاشار 1398-10-27

  سلام
  ایرپادپرو در حاالیکه تو گوشمه میتونم کیسشو بزارم شارژ بشه؟
  یا حتما لازمه ایرپادا تو جاشون باشه؟

  • 1398-10-27

   سلام


   نیازی نیست، بدون هندزفری ها هم میتونید شارژ کنید


   موفق باشید

 • Pegah 1398-10-25

  سلام
  ببخشيد ايرپاده من زماني كه تو گوشمه يا تو كيس هستش نور چشمك زن ميزنه چطور ميشه غيرفعالش كرد؟؟

  • 1398-10-25

   سلام


   احتمالا مشکل نرم افزاری هست، ایرپاد رو ریست کنید یا ببرید به یه نرم افزار کار نشون بدید


   موفق باشید

 • Hadi 1398-10-18

  چطور میشه صداشو زیاد کرد

  • 1398-10-18

   سلام


   فقط از طریق خود گوشی میشه و یا اینکه از Siri بخوایید براتون زیاد کنه صداش رو


   موفق باشید

 • Mehrnaz 1398-10-08

  ایرپاد من i9sهستش و گوشیم اندرویده ..هرکاری میکنم به گوشیم وصل نمیشه...با گوشیای دیگه هم امتحان کردم پیدا نکردن همچنین گوشیمم خاموش کردم ..ممکنه یه راهکار بهم بدین؟..
  مچکر

  • 1398-10-08

   سلام


   متاسفانه درمورد این مدلی که گفتین اطلاعی ندارم ولی به مرکزی که خرید کردید مراجعه کنید بهتر راهنماییتون میکنن


   موفق باشید

 • احمد 1398-10-04

  سلام من دو روزه ایر‌پاد گرفتم قابلیت double-top کار نمیکنه میگه بگید مشکلش چیه؟؟

  • 1398-10-04

   سلام


   ممکنه ایرپادی که گرفتین اصلی نباشه یا مشکل داشته باشه


   به مرکزی که ایرپاد رو خرید کردید مراجعه کنید


   موفق باشید

 • گُنجا شفيعي 1398-10-03

  سلام وقتتون بخير من يه هفته اس ايرپاد دو رو خريدم امروز همراه خودم كيس رو نبردم و در محل كارم گوشي سمت راستم با دو ضربه عملكرد خودشو از دست داده بود وقتي برگشتم داخل كيس گذاشتم ريست كردم و بعد از استفاده متوجه شدم گوشي سمت چپ كار نميكنه و يه علامت تعجب كنارش نشون ميده كلا چندين بار هي ريست كردم و فورگاتو زدم گوشي چپي گاهي موزيك پخش ميشد وگاهي كلا صدا نداشت از گوشمم خارج ميكردم صدا قطع نميشد و پس از تلاش بسيار حالا باز گوشي سمت راست همين مشكلو داره و قبليه درسته كنار گوشيمم در كيسو باز ميكنم رو صفحم نشون نميده ولي توو بلوتوث ميزنه كانكت ، حالا من بايد چيكار كنم خيلي ازين بابت ناراحتم چون اينجا هم گارانتي نداره

  • 1398-10-03

   سلام


   از بخش تنظیمات گوشی Reset All Settings رو بزنید اگه درست نشد مشکل از خود ایرپاده و درست نمیشه


 • امیر 1398-09-28

  سلام واسه شارژ کردن ایرپادپورو از چه آدابتوری استفاده کنم

  • 1398-09-28

   سلام


   باید با شارژر مخصوص خودش که به همراهش بوده شارژ کنید


   موفق باشید

 • davod 1398-09-28

  سلام
  من هرکاری میکنم گوشیم ایرپادم شناسایی نمیکنه قبلا کار میکرد ولی یکبار کل بلوتوثام فرگت کردم حالا میخوام دوباره وصل شم وصل نمیشه چیکار کنم

  • 1398-09-28

   سلام


   از تنظیمات گوشی Reset All Settings رو بزنید و ایرپاد رو هم ریست کنید احتمالا وصل بشه


   موفق باشید

 • ارش 1398-09-27

  سلام ببخشید میخواستم بدونم چطوری میشه زبان شو تغیر داد دستم خورده الان ژاپنی شده قبلاً انگلیسی بود باتشکر

  • 1398-09-27

   سلام


   احتمالا از داخل گوشی بتونید تغییرش بدید اگه نشد به یک مرکز تعمیرات نرم افزاری مراجعه کنید براتون ریست میکنه درست میشه


   موفق باشید

 • fahimeh 1398-09-11

  سلام به محض وصل شدن ایر پاد ایتونز گوشی اتوماتیک وصل میشه چطور میشه قطعش کرد ممنون

  • 1398-09-11

   سلام


   احتملا بشه از تنظیمات غیر فعال کرد 


   با مراکز نرم افزاری تماس بگیرید راهنماییتون کنن

 • سامان ترکاشوند 1398-09-08

  سلام..آیا دو هندزفری ها جفتش باهم میکروفن دارن یا فقط یکی شون داره....من میخوام صحبت کنم فقط از یکی شون صدا میره...اون یکی صدا نمیره

  • 1398-09-08

   سلام


   هردو هندزفری میکروفون دارن و با هرکدوم بخوایید میتونید صحبت کنید


   شاید میکروفون یکی از هندزفری های شما خرابه یا دست کانکت نشده

 • Nushin 1398-09-06

  سلام . موقع شارژ شدن ایرپاد باید هندفیری ها هم داخلش باشه

  • سعید 1398-11-10

   سلام ببخشید مزاحم میشم تو شارژ چراغش چه رنکی میشه وقتی کامل شد چی من نمیتونم با یکیشون کار کنم هر دوتاشون کار میکنه و چیکار کنم پاورش شارژ شه

   • 1398-11-10

    سلام
    موقعی که کیس رو به شارژ بزنید اول شارژ گوش ها تکمیل میشه و بعد خودش شروع میکنه به شارژ شدن و زمانی که شارژش تکمیل شد رنگ LED سبز میشه

  • 1398-09-06

   سلام


   خیر نیازی نیست ولی اگه هندزفری ها داخل کیس باشه اول هندزفری ها شارژ میشه و بعد خود کیس

 • محمد 1398-08-12

  سلام من جفن گوشي صداي بوق نمياد ازش اهنگ ميشه گوش كرد يه روزه اينطوري شده ريستم كردم نشد

 • Amin 1398-08-09

  ایرپاد من سمت راستش یهو قطع میشه چیکار کنم

 • مريم 1398-08-01

  موقع گوش دادن ب موزيك فقط يكي از هندزفريا ميخونه
  چيكار كنم؟

  • 1398-08-01

   هندزفری مشکل داره باید بررسی بشه


 • حامدرسولی 1398-07-22

  من با ارپاد نمیتونم وصل بشم به سیری چرا

  • 1398-07-22

   توی تنظیمات ایرپادتون درستش کنید

 • عزیزی 1398-05-25

  چند مدته باهاش کار میکنم وعالی هستش

 • فهد 1398-03-29

  ممنون ازتوضيحاتتون
  عالي بود

ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

فهرست

حساب کاربری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم