مرکز تخصصی تعمیرات موبایل ماکروتل در تهران

تاریخ انتشار: 97/04/12 سه شنبه
نمایش: 2394
(147 رای)

گوشی های هوشمند نیز مانند دیگر قطعات الکترونیک ممکن است فرسوده شود یا به دلیل اتصالات آسیب ببیند و نیاز به تعمیر داشته باشد.  در دنیای پرمشغله امروز و همچنین تنوع فراوان مدل های گوشی هوشمند، قطعا برای هر فرد اصالت کالا و همچنین سرعت در فرایند تعمیر گوشی موبایل، از هر چیزی مهم تر است. چیزی که به ما امید و انرژی می دهد این است که اطمینان حاصل کنیم مشتریان با رضایت کامل از دفتر تعمیرات موبایل ماکروتل خارج می شوند. از این رو شرکت ماکروتل تمام وقت خود را صرف جلب رضایت مشتری چه از نظر قیمت و چه از نظر سرعت در تعمیرات و تحویل گوشی کرده است.


همانطور که می دانید تمامی لوازم الکترونیک بعد از مدتی پیر شده و حتی اگر آسیبی به آن ها نرسد این امکان وجود دارد که  به دلیل فرسودگی نیاز به تعمیرات داشته باشند و گوشی های هوشمند نیز از این قائده مستثنی نیست. می توان گفت که گوشی های موبایل امروزه  مهم ترین وسیله ای است که مردم در اختیار دارند. اگر حتی یک روز گوشی موبایل شما خراب باشد ممکن است خیلی از کارهای روزمره را نتوانید به درستی انجام دهید. بنابراین برای اینکه چنین مشکلی را هرچه سریع تر رفع کنید باید ابتدا درمورد تعمیرات گوشی موبایل و شرایط آن اطلاعاتی داشته باشید. تعویض قطعات موبایل از جمله باتری، تاچ و ال سی دی و دیگر قطعاتی که تعویضی هستند جزو بخش تعمیرات گوشی محسوب نمی شوند که می توانید شرایط و هزینه تعویض قطعات را با کلیک روی لینک مشاهده کنید. تعمیرات گوشی به قسمت هایی گفته می شود که تعمیرکار به صورت مستقیم روی برد گوشی کار کرده و یا گوشی موبایل را سرویس می کند. این قسمت ها شامل تعمیر آی سی شارژ، تعمیر یا سرویس سوکت شارژ، سرویس اسپیکر گوشی و ... می باشد. در ادامه درمورد هر یک از قطعاتی که در دفتر ماکروتل تعمیر می شوند توضیح خواهیم داد.


1. تعمیر و تعویض آی سی های گوشی های iPhone

کلمه آی سی یا IC کوتاه شده کلمه integrated circuit به معنی مدار مجتمع و وظیفه آن مدیریت قسمتی است که مسئولیت آن را به عهده دارد. به عنوان مثال وظیفه آی سی شارژ این است که نوسانات بار الکتریکی که از طرف سیم شارژر و فلت شارژ به آن منتقل می شود را اداره کند و به میزان مورد نیاز که برای آن تعریف شده است تبدیل کند. این عمل باعث می شود در صورتی که شدت جریانی که وارد آی سی شارژ می شود اگر از حد تعریف شده کمتر یا بیشتر باشد، آی سی شارژ خود را فدا کرده تا به دیگر قطعات آسیب نرسد. دلیل آسیب دیدن آی سی شارژ همین موضوع است. بنابراین استفاده از پاور بانک، فندکی ماشین و یا شارژ بیش از حد گوشی باعث آسیب دیدگی در آی سی شارژ می شود. درمورد آی سی های دیگر مانند آی سی تاچ، آی سی لایت یا همان نور تصویر، آی سی هارد و...، وظیفه آن ها مدیریت عملکرد بخش مربوطه است. آی سی لایت تصویر باعث می شود نور صفحه نمایش از حدی معین بیشتر یا کمتر نشود، آی سی تاچ حساسیت بازخورد لمسی را تنظیم می کند و عملکرد دیگر آی سی ها به همین صورت است.  به طور کلی همه این آی سی ها دستورات خود را از طریق CPU گوشی که در واقع مغز گوشی موبایل محسوب می شود دریافت می کنند.
تعمیر این آی سی ها بسیار حساس و لازم است که روی برد گوشی کار شود، بنابراین برای گوشی های iPhone با توجه به مدل گوشی و آی سی مورد نظر از 4 ساعت تا 3 روز زمان لازم است.

2. تعمیر گوشی های خاموش iPhone


گاهی اوقات ممکن است  گوشی موبایل شما روشن نشود و اولین چیزی که به ذهنتان می رسد مشکل باتری موبایل است. در برخی موارد ممکن است که برد گوشی موبایل خاموش شده باشد و برای تشخیص اینکه مشکل از باتری یا برد گوشیاست، گوشی موبایل خود را به شارژر وصل کنید، درصورتی که علامت شارژ روی صفحه نمایش گوشی نشان داده نشد، برد گوشی موبایل شما خاموش شده و ممکن است یکی از آی سی های روی برد آسیب دیده باشد و باید به صورت دقیق تمام آی سی های روی برد بررسی شود.
عوامل زیادی در آسیب دیدگی آی سی های برد و خاموشی گوشی موبایل تاثیر دارند. می توان مهم ترین و رایج ترین آن ها را آب خوردگی یا ضربه دیدن گوشی موبایل دانست. در صورت آب خوردگی گوشی موبایل اتصالی در آی سی ها به وجود آمده و موجب آسیب دیدن آن ها می شود و درصورتی که گوشی موبایل ضربه ببیند، حتی اگر برد کج نشود یا نشکند ممکن است یکی از آی سی ها آسیب دیده و موجب خاموشی برد شود. که در این صورت می توانید به دفتر ماکروتل مراجعه کرده تا همکاران ما گوشی موبایلتان را تعمیر کنند.
ممکن است تعمیرکار نا وارد روی برد کار کرده و در هنگام کار دمای زیادی روی برد گرفته و این حرارت موجب آسیب دیدن آی سی ها شود. حتی این امکان هم وجود دارد که به دلیل الکتریسیته موجود در دست تعمیرکار موجب شوک وارد شدن به برد و خاموشی آن شده باشد. البته احتمال بروز چنین اتفاقی بسیار کم است.

3. تعمیر و سرویس گوشی های آب خورده

خطر این مشکل همیشه برای کاربران گوشی های موبایل وجود دارد، هر اتفاقی ممکن است باعث آب خوردگی گوشی شود . فرقی نمی کند گوشی در استخر بیوفتد یا عرق دستتان موجب آب خوردگی پورت شارژ شود. هر مقدار که آب خوردگی در گوشی شما باشد ممکن است باعث ایجاد رسانایی در گوشی شده و کم ضرر ترین آسیبی که می تواند به گوشی شما برسد، ایجاد عدم توازن در شارژ گوشی و در نتیجه ورم کردن باتری گوشی شود. تمام این مشکلات احتمالی فقط با سرویس کردن گوشی موبایل برطرف می شود.
نکته ای که لازم است پس از آب خوردگی گوشی به آن توجه کنید: آن را به هیچ وجه روشن نکنید تا آسیب دیدگی گوشی بیشتر از آن چیزی که هست نشود. سپس سریعا به تعمیرکار مراجعه کنید تا گوشی را سرویس کند.

4. حل مشکل شارژ نشدن گوشی موبایل

عواملی که در عدم شارژ شدن گوشی تاثیر دارند در مرحله اول شارژر و کابل شارژ است. اگر شارژر را روی گوشی موبایل دیگری امتحان کرده و باز هم مشکل شارژ دارید، ممکن است فلت شارژ، آی سی شارژ، آی سی تغذیه گوشی یا باتری گوشی مشکل داشته باشد. بنابراین باید گوشی موبایل به صورت دقیق بررسی شود تا بتوان جواب قطعی در این مورد داد. تعویض باتری، فلت شارژ و آی سی شارژ (در گوشی های iPhone) به راحتی و در حداقل زمان در دفتر ماکروتل انجام می گیرد اما آی سی تغذیه ممکن است اول از همه خاموشی غیر قابل برگشت برد را به همراه داشته باشد و حتی اگر هم برد گوشی خاموش نشود ممکن است پس از مدتی این مشکل دوباره پدیدار شود. به همین دلیل آی سی تغذیه در دفتر ماکروتل تعمیر نمی شود.

5. حل مشکل آنتن دهی گوشی موبایل

زمانی که مشکل آنتن دهی در گوشی موبایل وجود دارد، چه آنتن وای فای باشد و چه آنتن شبکه تلفن همراه، ابتدا گوشی خود را ریستارت یا راه اندازی مجدد کنید. در صورت حل نشدن مشکل اگر گوشی موبایلتان اندروید است، به دلیل اینکه سیستم عامل اندروید قابلیت پیر شدن دارد و این امکان وجود دارد که باگ های نرم افزاری مشکل آنتن دهی را ایجاد کرده باشد، ابتدا گوشی موبایلتان را فلش کنید. دلیل دیگر پیش آمدن این مشکل مربوط به سخت افزار و بخش فلت های داخلی است ( فلت آنتن وای فای و فلت آنتن شبکه تفلن همراه). حتی این امکان وجود دارد که مشکل از طرف آی سی DF یا RF یا بیس باند (Base Band) باشد. در این مورد هم آی سی بیس باند ریسک بازگشت مشکل و خاموشی غیر قابل بازگشت دستگاه وجود دارد.

6. حل مشکل صدا در گوشی های موبایل

مشکلات صدا ممکن است به دلیل  خرابی  آی سی های مربوطه، خرابی خود قطعه و یا کثیف بودن اسپیکر ها ایجاد شود. در برخی موارد این مشکل با فلش کردن گوشی موبایل حل می شود. با این حال درصورتی که صدای گوشی ضعیف است یا مشکل دارد تعمیرکار ابتدا اسپیکر های گوشی را سرویس کرده و امتحان می کند، درصورتی که مشکل حل نشد اسپیکر یا آی سی ها را مورد بررسی قرار می دهد.

7. مشکل هارد گوشی های iPhone و بالا نیامدن گوشی موبایل

مهم ترین عاملی که موجب آسیب دیدگی هارد گوشی موبایل می شود، ضربه دیدن گوشی است. البته در برخی گوشی های موبایل پس از گذشت چند سال به دلیل پیر شدن سخت افزار، هارد گوشی آسیب می بیند. به هرحال خرابی هارد گوشی خود را به این صورت نشان می دهد که گوشی به صورت پیاپی ریستارت و یا در هنگام روشن کردن روی آرم برند گوشی گیر کرده و ریستارت شود. تعمیر هارد گوشی های iPhone در دفتر ماکروتل توسط تعمیرکاران متخصص انجام می گیرد بنابراین در صورتی که با چنین مشکلی روبرو هستید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر ماکروتل تماس بگیرید.

8. کار نکردن یا سفت کار کردن دکمه های ولوم و پاور و هوم گوشی های موبایل


درصورتی که دکمه های ولوم و پاور و هوم گوشی سفت کار می کند، این امکان وجود دارد که با سرویس کردن دکمه های گوشی حل می شود اما در صورتی که این دکمه ها درست کار نمی کند یا کلا از کار افتاده، نیاز است فلت آن ها تعویض شود. توجه داشته باشید که در گوشی های iPhone از مدل iPhone 7 به بعد حتی در صورت تعویض فلت هوم، سنسور Touch ID و دکمه هوم درست نخواهد شد و فقط در صورتی که دکمه هوم شکسته و ظاهر آن برایتان اهمیت دارد اقدام به تعویض آن کنید.


9. حل مشکل داغ کردن گوشی های موبایل

گرم شدن وسایل الکترونیک به خصوص زمانی که عملیاتی سنگین درحال انجام است، امری طبیعیست. اما درصورتی که گوشی داغ می کند و گرمای آن از حد طبیعی خارج شده، این امکان وجود دارد مشکل نرم افزاری یا سخت افزاری باشد. درمورد گوشی های اندروید به خصوص گوشی های Samsung داغ کردن گوشی به دلیل مشکل نرم افزار، بسیار رایج است. بنابراین سعی کنید گوشی موبایلتان را هر 6 ماه یک بار فلش کنید تا تمامی باگ های نرم افزاری از بین رفته و مشکلاتی از این قبیل را حل کند. درصورتی که با فلش کردن این مشکل حل نشد گوشی موبایل خود را به تعمیرکار سپرده تا برد گوشی و باتری را بررسی و درصورت وجود مشکل آن را تعمیر کند.

در صورتی که هر یک از مشکلات فوق برای گوشی موبایل شما پیش آمده، می توانید به دفتر مرکزی ماکروتل در تهران مراجعه کرده تا تعمیرکاران متخصص ما به بررسی آن بپردازند، اما توجه داشته باشید اگر تعمیر کار دیگری از قبل روی برد گوشی شما کار کرده باشد، شرکت ماکروتل درمورد مشکلات احتمالی که ممکن است پس از تعمیر برای گوشی موبایلتان پیش بیاید هیچ مسئولیتی ندارد.
همچنین این نکته را به یاد داشته باشید که در گوشی های هوشمند به دلیل حساس بودن آن ها اولین کسی که گوشی موبایل را باز می کند سرنوشت گوشی را تعیین می کند. بنابراین در انتخاب تعمیرکار گوشی خود دقت کنید.

شرایط و نحوه ارسال و دریافت گوشی موبایل جهت تعمیر و تعویض قطعات

یکی از مهمترین مسائلی که افراد برای تعمیر گوشی موبایل خود با آن روبرو هستند پیدا کردن منابع و تعمیرگاه معتبر است. از این رو شرکت ماکروتل با تاسیس دفتر خود در تهران راه کاری برای کاربران گوشی های هوشمند ایجاد کرده که مردم بتوانند به راحتی و در کمترین زمان ممکن گوشی موبایل خود را تعمیر کنند. 

تاچ و ال سی دی های موجود در دفتر ماکروتل و آی سی شارژ گوشی های آیفون به صورت اختصاصی برای تعویض در دفتر موجود و امکان ارسال چنین قطعاتی مقدور نیست. همچنین امروزه طراحی بسیاری از گوشی های هوشمند به گونه ای می باشد که امکان تعویض باتری توسط کاربر وجود ندارد و نیاز است یک تعمیرکار متخصص اقدام به تعویض آن کند. بنابراین جهت تعمیر دستگاه خود ابتدا با تلفن های دفتر ماکروتل (02188394572 --- 02188394581) جهت مشاوره تماس گرفته تا درصورتی که امکان تعمیر گوشی شما در دفتر ماکروتل وجود دارد مطلع شوید. 

پس از دریافت مشاوره در صورتی که با شرایط موافق بودید می توانید به دفتر مراجعه کرده و تعمیرکاران متخصص ما اقدام تعمیر گوشی موبایلتان می کنند. درصورتی که امکان مراجعه حضوری برای شما وجود ندارد، اگر در شهر تهران سکونت دارید می توانید گوشی خود را از طریق پیک موتوری ارسال کنید و پس از اتمام تعمیر گوشی که زمان آن با توجه به مشکل گوشی متفاوت است، برای شما فاکتور صادر می شود و پس از پرداخت هزینه گوشی از طریق پیک برای شما ارسال خواهد شد. 

در صورتی که در شهرستان یا شهر های دیگر سکونت دارید روند کاری به همین صورت است فقط با این تفاوت که شما با پست گوشی خود را ارسال می کنید و پس از اتمام فرایند تعمیر و پرداخت، گوشی موبایل از طریق پست پیشتاز برای شما ارسال خواهد شد.

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*