نماد اعتماد الکترونیکی 2 ستاره

نماد اعتماد الکترونیک دو ستاره

پروانه کسب مجازی

پروانه کسب مجازی

رهگیری سفارش

کد امنیتی

تولید کننده‌ها

تعمیرات موبایل در تهران | ماکروتل |

تاریخ انتشار: 97/04/12 سه شنبه
نمایش: 6829
(266 رای)

تعمیرات تلفن همراه

همانطور که می دانید تمامی لوازم الکترونیک بعد از مدتی پیر شده و حتی اگر آسیبی به آن ها نرسد این امکان وجود دارد که به دلیل فرسودگی نیاز به تعمیر داشته باشند و گوشی های هوشمند نیز از این قائده مستثنی نیست. می توان گفت که گوشی های موبایل امروزه مهم ترین وسیله ای است که مردم در اختیار دارند. اگر حتی یک روز گوشی موبایل شما خراب باشد ممکن است خیلی از کارهای روزمره را نتوانید به درستی انجام دهید. بنابراین برای اینکه چنین مشکلی را هرچه سریع تر رفع کنید باید ابتدا درمورد تعمیرات موبایل و شرایط آن اطلاعاتی داشته باشید. تعویض قطعات موبایل از جمله تعویض باتری، تعویض تاچ و ال سی دی و دیگر قطعاتی که تعویضی هستند جزو بخش تعمیرات گوشی محسوب نمی شوند که می توانید شرایط و هزینه تعویض قطعات را با کلیک روی لینک مشاهده کنید. تعمیر تلفن همراه به قسمت هایی گفته می شود که تعمیرکار به صورت مستقیم روی برد گوشی کار کرده و یا گوشی موبایل را سرویس می کند. این قسمت ها شامل تعمیر آی سی موبایل، تعمیر هارد موبایل، تعمیر یا سرویس سوکت شارژ، سرویس اسپیکر گوشی و ... می باشد. در ادامه درمورد هر یک از قطعاتی که در دفتر ماکروتل تعمیر می شوند توضیح خواهیم داد.


- تعمیر برد گوشی های موبایل

Mobile MotherBoard


 گوشی های موبایل دارای آی سی های دیگری نیز هستند که به طور کلی همه این آی سی ها دستورات خود را از طریق CPU گوشی که در واقع مغز گوشی موبایل محسوب می شود دریافت می کنند.
تعمیر این آی سی ها بسیار حساس و لازم است که روی برد گوشی کار شود و به همین دلیل هزینه، مدت زمان تعویض و تعمیر آن ها زیاد است.

- تعمیر گوشی های خاموش

Off Mobile

گاهی اوقات ممکن است گوشی موبایل شما روشن نشود و اولین چیزی که به ذهنتان برسد مشکل باتری موبایل است. در برخی موارد ممکن است که برد گوشی موبایل خاموش شده باشد و برای تشخیص اینکه مشکل از باتری یا برد گوشی است، گوشی موبایل خود را به شارژر وصل کنید، درصورتی که علامت شارژ روی صفحه نمایش گوشی نشان داده نشد، برد گوشی موبایل شما خاموش شده و ممکن است یکی از آی سی های روی برد آسیب دیده باشد و باید به صورت دقیق تمام آی سی های روی برد بررسی شود.
عوامل زیادی در آسیب دیدگی آی سی های برد و خاموشی گوشی موبایل تاثیر دارند. می توان مهم ترین و رایج ترین آن ها را آب خوردگی یا ضربه دیدن گوشی موبایل دانست. در صورت آب خوردگی گوشی موبایل اتصالی در آی سی ها به وجود آمده و موجب آسیب دیدن آن ها می شود و درصورتی که گوشی موبایل ضربه ببیند، حتی اگر برد کج نشود یا نشکند ممکن است یکی از آی سی ها آسیب دیده و موجب خاموشی برد شود. که در این صورت می توانید به دفتر تعمیرات موبایل ماکروتل مراجعه کرده تا همکاران ما گوشی موبایلتان را  بررسی و تعمیر کنند.
ممکن است تعمیرکار نا وارد روی برد کار کرده و در هنگام کار دمای زیادی روی برد گرفته و این حرارت موجب آسیب دیدن آی سی ها شود.حتی این امکان هم وجود دارد که به دلیل الکتریسیته موجود در دست تعمیرکار موجب شوک وارد شدن به برد و خاموشی آن شده باشد. البته احتمال بروز چنین اتفاقی بسیار کم است.

- حل مشکل عدم آنتن دهی گوشی موبایل

No Service

زمانی که مشکل آنتن دهی در گوشی موبایل وجود دارد، چه آنتن وای فای باشد و چه آنتن شبکه تلفن همراه، ابتدا گوشی خود را ریستارت یا راه اندازی مجدد کنید. در صورت حل نشدن مشکل اگر گوشی موبایلتان اندروید است، به دلیل اینکه سیستم عامل اندروید قابلیت پیر شدن دارد و این امکان وجود دارد که باگ های نرم افزاری مشکل آنتن دهی را ایجاد کرده باشد، ابتدا گوشی موبایلتان را فلش کنید. البته دقت کنید که فلش کردن گوشی را به نرم افزار کار ماهر بسپارید. در برخی موارد مانند زمانی که بلوتوث گوشی موبایل از کار افتاده، در صورت فلش کردن گوشی احتمال خاموشی برد زیاد است.

دلیل دیگر پیش آمدن این مشکل مربوط به سخت افزار و بخش فلت های داخلی است ( فلت آنتن وای فای و فلت آنتن شبکه تفلن همراه). حتی این امکان وجود دارد که مشکل از طرف آی سی DF یا RF یا بیس باند (Base Band) باشد. در این مورد هم آی سی بیس باند ریسک بازگشت مشکل و خاموشی غیر قابل بازگشت دستگاه وجود دارد.

مشکل هارد و بالا نیامدن گوشی موبایل

Hard

مهم ترین عاملی که موجب آسیب دیدگی هارد گوشی موبایل می شود، ضربه دیدن گوشی است. البته در برخی گوشی های موبایل پس از گذشت چند سال به دلیل پیر شدن سخت افزار، هارد گوشی آسیب می بیند. به هرحال خرابی هارد گوشی خود را به این صورت نشان می دهد که گوشی به صورت پیاپی ریستارت و یا در هنگام روشن کردن روی آرم برند گوشی گیر کرده و ریستارت شود. حتی این امکان وجود دارد که هاد گوشی شما مشکلی نداشته باشد ولی به دلیل حافظه کم آن، نیاز داشته باشید هارد گوشی موبایلتان را ارتقا دهید. تعمیر و تعویض هارد گوشی های موبایل در دفتر تعمیرات تلفن همراه ماکروتل توسط تعمیرکاران متخصص انجام می گیرد بنابراین در صورتی که با چنین مشکلاتی روبرو هستید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر ماکروتل تماس بگیرید. 

-سرویس گوشی های موبایل

Service

خطر آب خوردگی همیشه برای کاربران گوشی های موبایل وجود دارد، هر اتفاقی ممکن است باعث آب خوردگی گوشی شود . فرقی نمی کند گوشی در استخر بیوفتد یا عرق دستتان موجب آب خوردگی پورت شارژ شود. هر مقدار که آب خوردگی در گوشی شما باشد می تواند باعث ایجاد رسانایی در گوشی شده و کم ضرر ترین آسیبی که می تواند به گوشی شما برسد، ایجاد عدم توازن در شارژ گوشی و در نتیجه ورم کردن باتری گوشی شود. همچنین در صورتی که در مناظقی سکونت دارید که گرد و غبار زیاد است، ورود گرد و غبار به پورت شارژ، پورت هندزفری یا اسپیکرهای گوشی باعث ایجاد اختلال در عملکرد آن ها می شود. تمام این مشکلات فقط با سرویس کردن گوشی موبایل برطرف می شود.

نکته ای که لازم است پس از آب خوردگی گوشی به آن توجه کنید: آن را به هیچ وجه روشن نکنید تا آسیب دیدگی گوشی بیشتر از آن چیزی که هست نشود. سپس سریعا به تعمیرکار مراجعه کنید تا گوشی را سرویس کند.

-حل مشکل صدا در گوشی های موبایل

Speaker

مشکلات صدا ممکن است به دلیل خرابی آی سی های مربوطه، خرابی خود قطعه و یا کثیف بودن اسپیکر ها ایجاد شود. در برخی موارد نیز مشکلات نرم افزاری باعث ایجاد اختلال در عملکرد آن ها می شوند که با فلش کردن گوشی موبایل رعف می شود. با این حال درصورتی که صدای گوشی ضعیف است یا مشکل دارد تعمیرکار ابتدا اسپیکر های گوشی را سرویس کرده و امتحان می کند، درصورتی که مشکل حل نشد اسپیکر یا آی سی ها را مورد بررسی قرار می دهد.

-کار نکردن یا سفت کار کردن دکمه های ولوم و پاور و هوم گوشی های موبایل

home Button

درصورتی که دکمه های ولوم و پاور و هوم گوشی سفت کار می کند، این امکان وجود دارد که با سرویس کردن دکمه های گوشی آن ها را تعمیر کرد، اما در صورتی که این دکمه ها درست کار نمی کند یا کلا از کار افتاده، نیاز است فلت آن ها تعویض شود. توجه داشته باشید که در گوشی های iPhone از مدل iPhone 7 به بعد حتی در صورت تعویض فلت هوم، سنسور Touch ID و دکمه هوم درست نخواهد شد و فقط در صورتی که دکمه هوم شکسته و ظاهر آن برایتان اهمیت دارد اقدام به تعویض آن کنید.

-حل مشکل شارژ نشدن گوشی موبایل

No Charge

عواملی که در عدم شارژ شدن گوشی تاثیر دارند در مرحله اول شارژر و کابل شارژ است. اگر شارژر را روی گوشی موبایل دیگری امتحان کرده و مشکل شارژ نداشتید، در این صورت شارژ و کابل شما سالم و ممکن است فلت شارژ، آی سی شارژ، آی سی تغذیه گوشی یا باتری گوشی مشکل داشته باشد. بنابراین باید گوشی موبایل به صورت دقیق بررسی شود تا بتوان جواب قطعی در این مورد داد. تعویض باتری، فلت شارژ و آی سی شارژ  در حداقل زمان در دفتر ماکروتل انجام می گیرد اما آی سی تغذیه ممکن است اول از همه خاموشی غیر قابل برگشت برد را به همراه داشته باشد و حتی اگر هم برد گوشی خاموش نشود امکان برگشت این مشکل وجود دارد. به همین دلیل آی سی تغذیه در دفتر ماکروتل تعمیر نمی شود.

 - دلایل داغ شدن گوشیهای موبایل و تعمیر آن

Hot

دلایل داغ شدن گوشیهای موبایل چیست؟

گرم شدن وسایل الکترونیک به خصوص زمانی که عملیاتی سنگین درحال انجام است، امری طبیعیست. اما درصورتی که گوشی داغ می کند و گرمای آن از حد طبیعی خارج شده، این امکان وجود دارد مشکل نرم افزاری یا سخت افزاری باشد. درمورد گوشی های اندروید به خصوص گوشی های Samsung داغ کردن گوشی به دلیل مشکل نرم افزار، بسیار رایج است. بنابراین سعی کنید گوشی موبایلتان را هر 6 ماه یک بار فلش کنید تا تمامی باگ های نرم افزاری از بین رفته و مشکلاتی از این قبیل را از بین ببرد. درصورتی که با فلش کردن این مشکل حل نشد گوشی موبایل خود را به تعمیرکار سپرده تا برد گوشی و باتری را بررسی و درصورت وجود مشکل آن را تعمیر کند.

سرعت و دقت در فرایند تعمیرات موبایل

در دنیای پرمشغله امروز و همچنین تنوع فراوان مدل های گوشی هوشمند، قطعا برای هر فرد اصالت کالا و همچنین سرعت در فرایند تعمیر گوشی موبایل، از هر چیزی مهم تر است. چیزی که به ما امید و انرژی می دهد این است که اطمینان حاصل کنیم مشتریان با رضایت کامل از دفتر تعمیرات موبایل ماکروتل خارج می شوند. از این رو شرکت ماکروتل تمام وقت خود را صرف جلب رضایت مشتری چه از نظر قیمت و چه از نظر سرعت در تعمیرات و تحویل گوشی کرده است.

در صورتی که هر یک از مشکلات فوق برای گوشی موبایل شما پیش آمده، می توانید گوشی موبایل خود را به تیم تعمیرات موبایل ماکروتل بسپارید اما توجه داشته باشید اگر تعمیر کار دیگری از قبل روی برد گوشی شما کار کرده باشد، شرکت ماکروتل درمورد مشکلات احتمالی که ممکن است پس از تعمیر برای گوشی موبایلتان پیش بیاید هیچ مسئولیتی ندارد.
همچنین این نکته را به یاد داشته باشید که در گوشی های هوشمند به دلیل حساس بودن آن ها اولین کسی که گوشی موبایل را باز می کند سرنوشت گوشی را تعیین می کند. بنابراین در انتخاب تعمیرکار گوشی خود دقت کنید.

درخواست تعمیر موبایل در ماکروتل

Faster

یکی از مهمترین مسائلی که افراد برای تعمیر گوشی موبایل خود با آن روبرو هستند پیدا کردن منابع و تعمیرگاه معتبر است. از این رو تیم ماکروتل با تاسیس دفتر خود در تهران راه کاری برای کاربران گوشی های هوشمند ایجاد کرده که بتوانند به راحتی و در کمترین زمان ممکن گوشی موبایل خود را تعمیر کنند. 

مشکلاتی سخت افزاری  در دفتر ماکروتل  به صورت اختصاصی تعمیر می شوند. همچنین امروزه طراحی بسیاری از گوشی های هوشمند به گونه ای می باشد که امکان تعمیر توسط کاربر وجود ندارد و نیاز است یک تعمیرکار متخصص اقدام به تعمیر آن کند. بنابراین جهت تعمیر دستگاه خود ابتدا با تلفن های دفتر ماکروتل (02188394572 --- 02188394581) جهت مشاوره تماس گرفته تا درصورتی که امکان تعمیر گوشی شما در دفتر ماکروتل وجود دارد مطلع شوید. 

نحوه ارسال از تهران

درصورتی که ساکن تهران هستید، یعد از گرفتن مشاوره می توانید به صورت حضوری برای تعمیر گوشی موبایل خود به دفتر تعمیرات موبایل ماکروتل مراجعه کنید و در صورت امکان منتظر مانده و گوشی خود را تحویل بگیرید. اگر مراجعه حضوری برای شما مقدور نیست، می توانید با پیک یا پست پیشتاز گوشی خود را به دفتر ارسال کنید که پس از بررسی و تعمیر، در کمترین زمان ممکن گوشی موبایل با پیک برای شما ارسال خواهد شد.

نحوه ارسال از شهرستان ها

درصورتی که در شهر های دیگر و شهرستان سکونت دارید، می توانید گوشی خود را با پست پیشتاز برای ما ارسال کنید. گوشی شما پس از انجام فرایند بررسی و تعمیر، از طریق پست پیشتاز برای شما ارسال خواهد شد.

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*