برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

تعویض قاب و شاسی گوشی موبایل در دفتر تعمیرات موبایل ماکروتل

نوشته شده در تاریخ1397-08-28 8418
دوست داشتن0

قاب و شاسی موبایل چیست و شامل چه قطعاتی می باشد؟

ابتدا تفاوت بامپر با قاب گوشی را بدانید، زیرا بسیاری از مردم زمانی که نام قاب به گوششان میخورد، تصویری از محافظ دور گوشی در ذهن دارند. در واقع این محافظ بامپر یا Bumper نام دارد که به معنی سپر جلوی ماشین می باشد. قاب و شاسی که معمولا در جنس های پلاستیکی، شیشه ای و فلزی تولید می شود، همان چیزی است که دور و پشت گوشی قرار می گیرد و برد و قطعات گوشی در آن قرار می گیرد.

قطعات همراه قاب و شاسی در گوشی های مختلف متفاوت است، برای مثال قاب و شاسی گوشی های آیفون شامل فریم دور ال سی دی، درب پشت، شیشه لنز دوربین، شیشه فلش، خشاب سیم کارت یا درپوش سیم، دکمه های پاور و ولوم، خاک گیر اسپیکر و میکروفون و... می باشد.

برای اطلاع دقیق تر از قطعات همراه با قاب شاسی قبل از خرید با شرکت تماس گرفته و مطلع شوید.


قاب و شاسی های قابل تعویض در دفتر تعمیرات موبایل ماکروتل

قبل از اینکه اطلاعات دقیقی درمورد گوشی های قابل تعویض مطرح کنیم، باید گفت تعمیر گوشی ها به دو دسته کم ریسک و پر ریسک تقسیم می شوند. در اینجا گوشی های پر ریسک برای تعویض قاب و شاسی به گوشی هایی گفته می شود که تاچ و ال سی دی به فریم چسبیده باشد، مانند گوشی های Note 3 و Note 4. تعویض قاب و شاسی این گوشی ریسک بالا در شکستن تاچ و ال سی دی دارد. در گوشی های کم ریسک مانند iPhone 5 و iPhone 6 قاب و شاسی به راحتی قابل تعویض است. بنابراین درصورت نیاز به تعویض قاب و شاسی ابتدا با تعمیر کار در این مورد مشورت کرده و سپس اقدام به تعویض آن کنید.

مدت زمان لازم برای تعویض و هزینه تعویض قاب و شاسی موبایل چقدر است؟

برای تعویض قاب شاسی باید کل اجزای گوشی شامل تاچ و ال سی دی، برد، باتری و... باید باز شود، بنابراین مدت زمان تعویض قاب و شاسی هر مدل گوشی متفاوت است، اما بطور کلی مدت زمان تعویض قاب و شاسی در گوشی های کم ریسک بین 20 دقیقه تا یک ساعت و در گوشی های پر ریسک بین 5 ساعت تا یک روز متغیر است. هزینه تعویض قاب و شاسی موبایل با توجه به مدت زمان تعویض و ریسک های تعویض بین 60 تا 400 هزار تومان می باشد.

تعویض قاب و شاسی در منزل ممکن است؟

تعویض قاب و شاسی نیاز به دقت بالایی دارد و حتی امکان شکستن تاچ و ال سی دی  و آسیب دیدگی دیگر قطعات وجود دارد بنابراین اگر در تعمیرات موبایل تخصصی ندارید به هیچ عنوان بدون کمک تعمیرکار متخصص اقدام به تعویض قاب و شاسی گوشی موبایل خود نکنید. برای تعویض قاب و شاسی گوشی موبایل  به مراکز تعمیرات موبایل معتبر مراجعه کنید، در صورت تمایل می توانید به دفتر تعمیرات موبایل ماکروتل در تهران مراجعه کنید.

در چه صورت قاب و شاسی گوشی موبایل نیاز به تعویض دارد؟

به احتمال زیاد برای شما هم پیش آمده که گوشی موبایلتان از دستتان بیوفتد یا با وسیله ای مانند کلید و چیز های دیگر کنار یا پشت گوشی خطو خش بیوفتد. خط و خش های جزئی از نظر ظاهری دردسر ساز می شوند ولی مشکل دیگری ایجاد نمی کنند. اگر تمایل نداشته باشید می توانید بدون تعویض قاب و شاسی از گوشی موبایلتان استفاده کنید. برای پوشاندن قسمت های خش دار می توانید از کاور و محافظ پشت استفاده کنید.

2

اما اگر آسیب دیدگی جدی، به صورتی که در آنتن دهی گوشی مشکل ایجاد کرده، انحنا ایجاد شده و یا هر نوع ضربه که مانع درست کار کردن گوشی شده باشد، قاب و شاسی گوشی شما نیاز به تعویض دارد. داشتن انحنا در قاب شاسی موجب ضرر های جبران ناپذیری در برد گوشی یا تاچ و ال سی دی می شود.

3

دقت کنید که در زمان خرید قاب و شاسی، جنس های اصل و با کیفیت خریداری کنید. جنس های تقلبی در گوشی شما مشکلات زیادی به جود می آورند که آنتن دهی نامناسب یکی از مهمترین آن هاست. به علاوه اگر قاب شاسی با کیفیت بالا نباشد باعث می شود قطعات به درستی سر جای خود نصب نشوند که علاوه بر ظاهر زشت آن، موجب می شود گوشی موبایل به درستی کار نکند یا حتی برخی قطعات آسیب ببیند.

قاب و شاسی گوشی های موبایل چگونه تعویض می شود؟

تعویض قاب و شاسی ها با توجه به مدل گوشی ها متفاوت است. در برخی از گوشی های موبایل ابتدا باید تاچ و ال سی دی گوشی باز شود اما در برخی دیگر قاب پشت بصورت مستقیم باز می شود.
در گوشی های iPhone که تعمیرات آن به صورت تخصصی در شرکت ماکروتل انجام می گیرد، قاب مستقیما باز شده و تعویض می شود. کم ریسک بودن و تعویض سریع قاب شاسی های آیفون به همین دلیل است.
در اکثر گوشی های HTC برای تعویض قاب و شاسی باید تاچ و ال سی دی باز و سپس اقدام به تعویض قاب و شاسی شود.
در گوشی های Huawei، Samsung و LG هر مدل متفاوت است. بنابراین نمی توان بصورت کلی و جامع گفت که قاب و شاسی گوشی های موبایل چگونه تعویض می شود.

و در آخر نکاتی که لازم است به آن توجه کنید این است که

• تعویض قاب و شاسی برخی گوشی ها که ریسک شکستن تاچ و ال سی دی وجود دارد به عهده مشتری و تعمیر کار هیچ مسئولیتی در این قبال ندارد.
• به دلیل عدم وجود زمان کافی برای بررسی کامل گوشی، تعمیر کار فقط معایبی که از طرف مشتری بیان شده را ثبت و بررسی خواهد کرد و هیچ مسئولیتی در قبال معایب دیگر ندارد. بنابراین قبل از مراجعه تمامی مشکلات مورد نظر را یادداشت کرده و به تعمیرکار اطلاع دهید.
• به دلیل عدم سوء استفاده، تعمیرگاه در قبال مشکلات و معایب ظاهری مانند خطو خش افتادن روی گوشی موبایل، هیچ مسئولیتی قبول نخواهد کرد.
• درهنگام تحویل گوشی قبضی را دریافت خواهید کرد که شامل اطلاعات شما می باشد، بنابراین از این قبض به خوبی مراقبت کنید زیرا تنها دارنده ی قبض صاحب گوشی به شمار می رود.
• پس از دریافت قبض شما به مدت یک هفته برای تست گوشی موبایلتان مهلت دارید، بنابراین در این مدت از زمان گوشی موبایل خود را کاملا تست کنید.

شرایط و نحوه ارسال و دریافت گوشی موبایل جهت تعمیر و تعویض قطعات

یکی از مهمترین مسائلی که افراد برای تعمیر گوشی موبایل خود با آن روبرو هستند پیدا کردن منابع و تعمیرگاه معتبر است. از این رو شرکت ماکروتل با تاسیس دفتر خود در تهران راه کاری برای کاربران گوشی های هوشمند ایجاد کرده که مردم بتوانند به راحتی و در کمترین زمان ممکن گوشی موبایل خود را تعمیر کنند. 

تاچ و ال سی دی های موجود در دفتر ماکروتل و آی سی شارژ گوشی های آیفون به صورت اختصاصی برای تعویض در دفتر موجود و امکان ارسال چنین قطعاتی مقدور نیست. همچنین امروزه طراحی بسیاری از گوشی های هوشمند به گونه ای می باشد که امکان تعویض باتری توسط کاربر وجود ندارد و نیاز است یک تعمیرکار متخصص اقدام به تعویض آن کند. بنابراین جهت تعمیر دستگاه خود ابتدا با تلفن های دفتر ماکروتل (02188394572 --- 02188394581) جهت مشاوره تماس گرفته تا درصورتی که امکان تعمیر گوشی شما در دفتر ماکروتل وجود دارد مطلع شوید. 

پس از دریافت مشاوره در صورتی که با شرایط موافق بودید می توانید به دفتر مراجعه کرده و تعمیرکاران متخصص ما اقدام تعمیر گوشی موبایلتان می کنند. درصورتی که امکان مراجعه حضوری برای شما وجود ندارد، اگر در شهر تهران سکونت دارید می توانید گوشی خود را از طریق پیک موتوری ارسال کنید و پس از اتمام تعمیر گوشی که زمان آن با توجه به مشکل گوشی متفاوت است، برای شما فاکتور صادر می شود و پس از پرداخت هزینه گوشی از طریق پیک برای شما ارسال خواهد شد. 

در صورتی که در شهرستان یا شهر های دیگر سکونت دارید روند کاری به همین صورت است فقط با این تفاوت که شما با پست گوشی خود را ارسال می کنید و پس از اتمام فرایند تعمیر و پرداخت، گوشی موبایل از طریق پست پیشتاز برای شما ارسال خواهد شد.

4 نظر
 • اح********

  اح******** 1398-08-15

  سلام
  تعویض اگر گوشی htc one m9 plus جهت تعویض باتری و قالب بفرستم خدمتتون با مشکل آنتن دهی ربرو نمیشم؟

  • 1398-08-15

   خیر مشکلی پیش نمیاد
   با شماره 02188394572 تماس بگیرید

 • ام****** ****ضا

  ام****** ****ضا 1398-06-06

  با سلام.
  شیشه لنز دوربین گوشی htc10 من افتاده و کیفیت عکسهای دوربین اصلی بسیار پایین اومده .از طرفی آنتن دهی موبایلم هم پایین اومده(که احتمالا بخاطر ضربه هایی هست که گوشی خورده وخط آنتن پشت قاب آسیب دیده).
  خواستم بدونم با تعویض قاب و شاسی آنتن دهی گوشی بهتر میشه ؟
  و با توجه به اینکه قاب و شاسی ،شیشه لنز دوربین هم داره کیفیت دوربین اصلی مثل اولش میشه یا نه ؟
  ممنونم

  • 1398-06-06

   سلام
   مشکل شیشه دوربین حل میشه اما مشکل آنتن رو باید بررسی کنیم چون احتمال زیاد قطعه آنتن مشکل داره
   تشریف بیارید دفتر تعمیرات موبایل ما بررسی میکنیم و بهتون اطلاع میدیم
   موفق باشید

ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

فهرست

حساب کاربری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم