برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

انواع شارژر موبایل و تشخیص اصل یا تقلبی بودن آنها

نوشته شده در تاریخ1398-03-05 1300
دوست داشتن0

انواع شارژر گوشی

امروزه شارژر گوشی به یکی از ابزارهایی تبدیل شده است که نبود آن باعث اختلال در زندگی بشر می گردد. شارژر موبایل دارای انواع و اقسام خاص و متنوعی است که هر کدام کارایی خاص خود را دارد و در موقعیت های مختلف کمک حال افراد می گردد تا با شارژ دستگاه موبایل آن ها سبب بهره مندی از موبایل افراد در موقعیت های مختلف حتی خارج از منزل می باشد. به عنوان مثال زمانی که برق منزل قطع شده است و شارژ موبایل هم رو به پایان است، بهره مندی از شارژرهای گوشی که با منبع سوخت یا باتری کار می کنند، نقش پررنگ و برجسته خود را به خوبی نمایان می سازنند. این دسته از شارژرها را می توان در مسافرت و فضاهای باز نیز مورد کاربست قرار داد و در شرایط اضطراری بسیار ارزشمند هستند.

شارژر و کابل کپی و تقلبی و معایب استفاده از آن

تشخیص دقیق شارژر گوشی اصلی با شارژر گوشی کپی وتقلبی در وهله نخست قبل از خرید شارژر از اهمیت بسزایی برخوردار است چرا که شارژر کپی و تقلبی معایب بسیار زیادی دارد که در زیر به ذکر آن ها می پردازیم:

1- آسیب رساندن به باتری گوشی
2- خرابی سوکت شارژ و ایجاد مشکل در این قطعه
3- خراب شدن و آسیب دیدن کابل به خاطر استاندارد های کیفیتی ضعیف.
4- کابل ها شکننده تر هستند و درون دستگاه ممکن است شکسته شوند.
5- ممکن است کابل فیک یا تقلبی اتصالی کرده و باعث آتش سوزی شود.
6- کابل تقلبی به خوبی کابل شارژ اورجینال در دستگاه قرار نمیگیرد
7- عدم توانایی در همگام سازی دستگاه با کامپیوتر و ...
8- خرابی ای سی شارژ و اتصالات مربوط به مسیر شارژ و ایجاد اختلال در دستگاه
9- هنگ کردن گوشی های ایفون هنگام استفاده از کابل کپی یا فیک
10- پرش شارژ ناگهانی ( ممکن است گوشی شما 100 درصد شارژ داشته باشد اما بدلیل استفاده از شارژر کپی این شارژ، شارژ کاذب به حساب می‌آید).

با وجود تمامی این معایب و آسیب هایی که شارژرهای تقلبی می توانند داشته باشند، پس شناخت شارژر اصلی از تقلبی اهمیت بسزایی به خود می گیرد تا با انتخابی درست و بجا سطح کیفی دستگاه موبایل را در حد بالای خود نگه داشت و موجبات خرابی و آسیبی به دستگاه وارد نساخت.

تشخیص شارژر اصلی گوشی و تقلبی

تفاوت شارژر گوشی اصلی با تقلبی و کپی

با توجه به رشد چشمگیر انواع شارژرها به تبع آن شارژر موبایل فیک و غیر استاندارد نیز در بازار رواج یافته است که می بایست تفاوت این شارژرها را از همدیگر دانست و آن ها را از هم تفکیک نمود تا در خرید شارژر موبایل با هیچ گونه مشکلی مواجه نشد. چرا که استفاده از شارژرهای تقلبی باعث خرابی و آسیب به دستگاه شده و بسیار خطرآفرین است. این تفاوت ها در نگاه اول بسیار ریز و موشکافانه است و با یک نگاه سرسری نمیتوان تشخیص داد که کدامیک از این شارژرها اصلی است. تنها راه تشخیص در نگاه اول این است که دو تا شارژر و کابل USB اصلی و کپی را کنار هم قرار داد تا با نگاهی به این دو پی به تفاوتی درون هر دو برد که در اینجا به ذکر وجه تمایز این دو نوع شارژر موبایل می پردازیم.

تفاوت شارژر گوشی اصلی و تقلبی

1- توجه به آرم و نوشته های روی شارژر گوشی

در وهله نخست می بایست به آرم و نوشته های روی شارژر عنایت ورزید. چرا که ضخامت حرف A بر روی شارژر تقلبی ضخیم تر از شارژر اصلی است. لوگوی سامسونگ نیز در شارژر اصلی سامسونگ و با کیفیت در تمامی حروفش ضخامت یکسانی دارد. لوگوی UL نیز در پشت شارژر موبایل می بایست در ردیف پایین و سمت چپ شارژر نوشته باشد. این علامت یک سازمان ایمنی و به معنای حفظ استانداردهای ایمنی برای تمامی تکنولوژی های بازار است؛ بنابراین اگر شارژری این لوگو را نداشت، به منزله تقلبی بودن آن است و نباید از آن استفاده نمود.

2- کیفیت ساخت شارژر گوشی

کیفیت ساخت شارژر موبایل بسیار حائز اهمیت است. شارژر اصلی از کیفیتی به مراتب بالاتر برخوردار است و محکم است ولی شارژرهای تقلبی از پلاستیک ارزان قیمت ساخته شده اند که قابل مقایسه با شارژر اصلی نیستند. ضمن اینکه گوشه های شارژر تقلبی ناهموار و دارای پلاستیک های اضافه است در حالی که شارژر اصلی لبه های نرم و صافی را داراست.

3- وزن شارژر گوشی

با وزن کردن شارژر اصلی در مقابل شارژر تقلبی پی به این قضیه خواهید برد که شارژر اصلی نسبت به تقلبی از وزنی سنگین تر برخوردار است و با یک سنجش ساده می توان به این تفاوت دست یافت.

تشخیص اصل یا تقلبی بودن شارژر گوشی موبایل

4- تفاوت اتصالات شارژر گوشی موبایل اصلی از کپی

هر دو شارژر موبایل چه اصلی چه تقلبی هر دو دارای یک مفصل یا اتصال در کلگی شارژر هستند با این تفاوت که شارژر اصلی اتصالی صاف و تخت دارد تقلبی تیز و برجسته است و تشخیص اصل یا تقلبی بودن شارژر گوشی را از این طریق به راحتی میتوان فهمید.

5- اسلات پورت USB

شکاف پورت کانکتور USB در شارژرهای تقلبی دارای گوشه ها و لبه های ناهموار است در حالیکه در شارژرهای اصلی تخت و با کیفیت ساخت نرم می باشد. به همین دلیل است که در شارژر های تقلبی معمولا کانکتور USB کابل سیاه شده و خراشیده میشود یا برای متصل کردن کابل به کلگی شارژر به سختی میتوان این کار را انجام داد.

6- تشخیص سری شارژرها اصلی از تقلبی

کلگی شارژر اصلی موبایل دارای یک لایه اضافی از پلاستیک روی قسمت انتهایی پایین ساختار کلگی شارژر دارند تا دوام و مقاومت آن را بالاتر ببرد در مقابل در کلگی شارژرهای تقلبی چنین چیزی وجود ندارد بلکه ساده و بدون ساختار دوام است.

7- تفاوت کانکتور میکرو USB اصلی از تقلبی

سطح پوسته کانکتور کابل USB اصلی دارای یک دندانه کوچکی است درحالیکه در شارژر تقلبی این سطح تخت است. در سایز میکرو USB نیز تفاوت قابل توجهی بین سایز آن با تقلبی وجود دارد. چرا که شارژر اصلی درست برعکس تقلبی طول کمتری دارد و به بدنه شارژر نزدیک تر است در حالیکه فضای بیشتری که در شارژرهای تقلبی بین کانکتور و بدنه وجود دارد احتمال شکستگی آن را بعد از استفاده مکرر از آن بیشتر می سازد. با نگریستن به سر کانکتور USB متوجه شکل ذوزنقه ای اتصالات میکرو اصلی خواهید شد که فاصله های مساوی از هم دارند در حالیکه در مقابل شارژر تقلبی به شکل مربع و به گونه ای نامتقارن کنار هم قرار گرفته اند. نماد USB نیز که روی بدنه کانکتور میکرو USB حک شده است نیز در شارژر اصلی لیزری کمرنگ دارد و در شارژر تقلبی رنگ تیره تری دارد.

8- داغ شدن بیش از حد شارژر گوشی

شارژر تقلبی نسبت به اصلی بعد از چندین بار استفاده بیشتر داغ می گردد. این دلیل به نوع ساخت برد شارژر بر میگردد که در شارژر کپی بعد از مدتی مواد ساخته شده در اثر استفاده داغ شده و بهم دیگر میچسبد و موجب داغ شدن شارژر و در نهایت آسیب به دستگاه شما میشود.

9- رنگ پورت شارژر گوشی

برخی از مواقع پیش می آید که خود شارژر اصلی است اما کابل USB آن تقلبی می باشد. برای تشخیص این دو می توان با نگاهی به سایز پورت و رنگ آن متوجه اصلی و تقلبی بودن آن شد. چرا که رنگ پورت شارژر تقلبی تیره تر از اصلی و سایز آن کمی بلندتر است.

10- سنجیدن زمان شارژ

زمان شارژ در شارژرهای تقلبی طولانی تر است و برای 50 درصد شارژ اولیه به زمانی بیش از 30 دقیقه استاندارد خود لازم دارد.
با دقت نظر در این تفاوت ها می توان انتخابی شایسته داشت و شارژر اصلی را از کپی و تقلبی از هم دیگر بازشناخت چرا که شارژر اصلی، دستگاه موبایل را از زیادی شارژ شدن و زیادی تخلیه شدن حفظ می کند در مقابل شارژرهای تقلبی به ظاهر دستگاه را شارژ می کنند ولی بعد از گذشت یک ساعت به این نتیجه خواهید رسید که این آداپتور فقط باعث روشن شدن چراغ شارژ شده است؛ لذا می بایست در هنگام خرید به این موارد دقت زیادی کرد.

11- کابل شارژ کپی ایفون

هنگامیکه کابل شارژ کپی آیفون را به دستگاه متصل میکنید بعد از 2 دقیقه کار کردن با دستگاه، گوشی شما شروع به تاچ خودکار یا هنگ کردن صفحه میکند. این امر بدلیل این است که گوشی اپل ورودی های دستگاه را می شناسد و اگر شما یک ورودی کپی به دستگاه داشته باشید سیستم عامل IOS بلافاصله عکسالعمل نشان میدهد و اگر آن کابل شارژر

شارژر اصلی گوشی را از کجا بخریم؟

برای خرید شارژر اصلی موبایل می بایست به فروشگاه های معتبر در سطح شهر مراجعه نمود که کالاهای خود را تضمینی به مشتریانی خود می فروشند و امکان پس دادن، تست یا تعویض شارژر موبایل را در اختیار مشتری قرار می دهند تا رضایت مشتری و اعتماد آن ها را به خود جلب نمایند؛ لذا برای خریدی مطمئن باید به این فروشگاه های معتبر مراجعه نمود. البته در وبسایت شارژرهای اورجینال با گارانتی تست نیز موجود است فقط کافیست شما مدل شارژر قبلی خودتان را به خاطر داشته باشید و به ماکروتل مراجعه کرده و در قسمت سرچ سایت مدل شارژر خود را سرچ کنید و یا از طریق Menu سایت به قسمت شارژر و کابل رفته و از آنجا شارژر دیواری، شارژر فندکی و یا شارژر وایرلس مورد نظر خود را خریداری کنید. در ادامه این مطلب به انواع شارژر های موبایل و کارایی های آنها در مکان ها و زمان های مختلف میپردازیم

شارژر گوشی اصلی را از کجا بخریم؟

انواع شارژر گوشی موبایل

خریداران عادی شارژر گوشی که طیف عظیمی از مردم در این دسته هستند، خیال می کنند تنها همین دست از شارژرهای موبایل در بازار قابل دسترس است که می توانند با خرید آن ها دستگاه خود را به پریز برق زده و آن را شارژ نمایند. در حالیکه امروزه انواع و اقسامی از شارژرهای موبایل وجود دارند که نیاز قشر خاصی از مردم را برآورده می کند و آن ها را در شرایط اضطراری مدد می رساند. چرا که همیشه پریز برق و کامپیوتر در دسترس و نزدیکی افراد نیست پس می بایست رو به یک سری شارژرهای دیگر آورد تا نیاز مردم را در شرایط مختلف برآورده سازند. در این بین شارژرهای وجود دارند که با منابع انرژی کار می کنند. بنابراین هر نوع از شارژری مشتری خاص خود را می طلبد و ممکن است برخی از افراد از چندین نوع شارژر همزمان با هم بهره جویند تا آن فرد را در شرایط مختلف یاری رساند تا بتواند با شارژ فول گوشی خود تماس های ضروری بگیرد و نیازهای روزانه خود را به خوبی انجام دهد. البته پیش از خرید هر نوع شارژری می بایست نسبت به اینکه شارژر مذکور یا گوشی آن ها سازگاری و سنخیت دارد یا خیر؟ اطلاعاتی را کسب نماید تا فقط در صورت سنخیت با گوشی وی اقدام به خرید شارژر گوشی کند.

انواع شارژرها برای استفاده در موقعیت های مختلف

  1- شارژرهای دیواری  

امروزه با توجه به رشد تکنولوژی، شارژرهای مختلفی در شرایط گوناگون تولید و به بازار روانه گردیده اند تا نیاز مشتری را در هر شرایط و موقعیت جغرافیایی برآورده سازند. غالب شارژرهای گوشی که ما با آنها آشنایی داریم ، برای خانه و سرکار مناسب هستند. این گونه شارژر ها را شارژر دیواری یا شارژر خانگی می‌نامند. شارژرهای دیواری جزو بهترین و پرفروش ترین شارژر های موبایل و استاندارد ترین آنهاست.

انواع شارژر های دیواری

  2- شارژر فندکی  (مخصوص ماشین)

اما برخی از شارژرهای موبایل به شکل تخصصی ساخته شده و در جاهای مختلفی می توان از آن ها بهره برد به عنوان مثال برخی از شارژرها برای استفاده در ماشین طراحی شده اند تا رانندگان در طول مسیر خود در داخل ماشین گوشی خود را شارژ نمایند. این شارژر موبایل مناسب حال آن دسته از افرادی می باشد که دائما از شهری به شهر دیگر در حال سفر هستند. استفاده از این نوع شارژرها که منبع تغذیه آن ها باتری است در شرایط اضطراری بیشتر نمود پیدا می کند. استفاده از این نوع شارژر را برای گوشی های اپل آیفون پیشنهاد نمیکنیم

شارژر فندکی

3- شارژرهای با منبع انرژی جایگزین

برخی دیگر از انواع شارژرهای گوشی از طریق منبع انرژی هستند که بدون نیاز به پریز برق برای دوستداران محیط زیست کارایی زیادی دارد چرا که شارژ دریافتی خود را از منابع انرژی جایگزین می گیرد و با انرژی های جایگزین خود کار می کند که مناسب حال دوستداران محیط زیست است که بیشتر وقت خود را در طبیعت می گذرانند و می توانند با استفاده از این نوع شارژرها خیال خود را نسبت به شارژ گوشی خود راحت و آسوده نمایند.

انواع شاؤزر خورشیدی

4- شارژرهای خورشیدی

برخی از شارژرها خورشیدی بوده و در مدل های مختلف امروزه وارد بازار شده اند که برخی از آن ها دارای یک سلول خورشیدی کوچک قابل حمل هستند و برخی دیگر در سایزهای بزرگتر هستند و مقدار بیشتری از نور خورشید را جذب می نمایند که در نهایت منجر به شارژ سریع تر و بیشتر گوشی های تلفن می گردد. شاید تنها عیب این دسته از شارژرها این باشد که حتما باید در برابر تابش مستقیم نور خورشید واقع گردند که البته در شرایطی که زیر نور خورشید برای تفریح و طبیعت گردی روانه می گردیم در آنجا اهمیت این شارژرها بیشتر محسوس و ملموس می گردد.

5- شارژر دستی تلفن همراه

این دسته از شارژرهای موبایل در شرایط اورژانسی و تغییرات آب و هوایی نامساعد بسیار مفید و کارآمد هستند و به وسیله دست شارژ می شوند. بدین صورت که روی این شارژرها یک دسته یا میل لنگ قرار دارد که با چرخاندن آن و قدرت عضله های خود الکتریسیته از خود تولید می کنند. هر چند که این دسته از شارژرها نمی توانند گوشی همراه شما را تا مدت زمان طولانی شارژ نمایند اما می توانند به اندازه کافی گوشی شما را برای گیر افتادن در شرایط اضطراری شارژ نمایند.

شارژر دستی

6- شارژر موبایل سلول سوختی

این دسته از شارژرها با تکنولوژی سلول سوختی کار می کنند و بسیار کارآمد و مفید هستند. این دسته از شارژرها کم هزینه و کوچک هستند و برای حمل در هواپیما به اندازه کافی ایمن هستند.

شارژر سلول سوختی گوشی

  7- پاوربانک یا شارژر های همراه  

این دسته از شارژرهای موبایل نیز بسیار کارآمد و مفید هستند. در اندازه های کوچک هستند و به راحتی قابل حمل در جیب افراد می باشد تا در هر زمانی بتواند از آن بهره گیرد.
با توجه به انواع مختلف شارژر موبایل در اینجا به تفکیک تک تک آنان را مورد ارزیابی قرار دادیم، هر کدام از این دست شارژرها افراد را می توانند در شرایط مختلف یاری رسانند؛ لذا به عنوان مثال رانندگان ماشین به دنبال شارژری برای شارژ موبایل خود در ماشین می گردند و طبیعت دوستان دنبال شارژری برای شارژ موبایل خود در دل طبیعت می گردند و به همین ترتیب سایر اقشار مردم بنا بر نیاز خود رو به یکی از این دست شارژرها می آورند.

ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

فهرست

حساب کاربری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم