برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

8 گام برای تشخیص باتری اصلی موبایل از تقلبی

نوشته شده در تاریخ1396-02-17 73814
دوست داشتن1

تشخیص باتری اصلی موبایل از تقلبی: گوشی های هوشمند با ویژگی های خاص شان مشتریان زیادی را به سمت خود جلب کرده اند. با این حال این ویژگی ها معمولا منجر به تخلیه سریع شارژ باتری می شود که نتیجه آن بالا گرفتن شکایت های فراوان در مورد عملکرد بد باتری در میان دارندگان گوشی های هوشمند است. اگر باتری گوشی شما از نوع جداشدنی باشد این مشکل از طریق باتری یدکی رفع می شود. اما از آن بدتر، جدیدا گزارش هایی مبنی بر داغ شدن بیش از حد باتری گوشی ها افزایش یافته است. معضل داغ شدن گوشی به دغدغه اصلی کاربران اسمارت فون ها تبدیل شده است. این معضل شاید به خاطر باتری معیوب اتفاق بیفتد. بنابراین، لازم است تا اطلاعات لازم برای تشخیص باتری اصل از تقلبی را کسب کنید تا زمان تعویض باتری قدیمی یا تهیه یک باتری یدکی برای گوشی خود خاطر جمع باشید و فریب نخورید. 

برای خرید باتری اصلی موبایل از فروشگاه اینترنتی ماکروتل روی عکس کلیک کنید

خرید باتری اصلی موبایل از فروشگاه ماکروتل

گوشی های تلفن همراه تنها محصولات الکترونیکی نیستند که توسط متقلبان هدف قرار می گیرند. بازار سیاه باتری های تلفن و شارژرها نیز به بازار نفوذ کرده است که کاربران را باتری های به طور بالقوه تقلبی یا اصل روبرو می کند. باتری ها و شارژرهای تقلبی اغلب در وب سایت های حراجی و یا فروشگاه های معمولی با قیمتی به مراتب پایین تر از محصولات اصلی فروخته می شوند.

با توجه به ظاهر یکدست اکثر باتری ها و شارژرهای موبایل، سخت است که محصولات تقلبی را از اصلی تشخیص دهید. 

ما در این جا نکته های تشخیص باتری اصل از تقلبی را روی باطری گوشی galaxy s3 بررسی می کنیم اما بررسی این موارد روی همه گوشی ها برای اصل بودن یا نبودن کارساز است. باتری های سامسونگ Samsung I9300 خیلی محبوب هستند و از این رو گوشی ها و تقلبی فراوانی از آن در بازار موجود می باشد. اگرچه هیچ آنتن ارتباط نزدیک(NFC) در بسیاری از باتری های تقلبی سامسونگ I9300 وجود ندارد، بسیاری از کاربران به خاطر وجود NFC به اصل بودن باتری اعتماد کرده و فریب ظاهر آن را می خورند.

با دنبال کردن راهکارهای زیر تشخیص باتری های تقلبی و اصلی برای شما می شود.

تشخیص باتری اصلی موبایل از تقلبی با نشانه های زیر

مرحله 1: جعبه باتری را بررسی کنید

جعبه باتری اصلی موبایل را بررسی کنید

بسته بندی جعبه باطری های اصل کیفیت خوبی دارند و بهتر می توانند از باتری محافظت کنند. رنگ های نوشته های روی جعبه نیز ظاهر طبیعی دارند.

مرحله 2: بررسی تاریخ تولید باتری

بررسی تاریخ تولید باتری

تاریخ ساخت روی جعبه باتری و روی خود بدنه باطری را مقایسه کنید. برای باطری اصل، تاریخ ساخت چاپ شده روی بدنه باتری با تاریخ روی جعبه آن یکی است.

مرحله 3: بازرسی اتصال NFC و مشخصات زیر ورقه باتری

بازرسی اتصال NFC و مشخصات زیر ورقه باتری

زمانی که نگاهی به پشت باتری بیندازیم، متوجه می شویم که NFC دارد یا که NFC نوعی ارتباطی برای گوشی است. یکی از چیزهایی که در باتری های تقلبی گلگسی s3 می باشد این است که زمانی که ورقه باتری را پاره کنیم اتصال NFC را مشاهده نمی کنیم. شما بعد از پاره کردن کاغذ باتری می توانید اتصال داخلی NFC را مشاهده کنید. بعد از پاره کردن برچسب باتری، تراشه NFC باتری اصل به خوبی پیچیده شده است و سطح باتری صاف و یکدست می باشد. تراشه NFC روی باتری تقلبی نوشته های چاپی برچسبی دارد و سطح باتری به جای آن که صاف باشد اندکی برآمدگی دارد. ضمنا گاهی باتری های تقلبی فاقد NFC بوده و فقط نوشته های چاپ شده را زیر کاغذ پاره شده باتری مشاهده می کنید. 

تشخیص باتری اصلی موبایل از تقلبی با NFC

زمانی که به پشت ورق باتری نگاه کنیم می توانیم رنگ پیوتر را ببینیم. این یک شناسه کلیدی است. اگر به جلوی ورقه باتری نگاه کنیم پیوتری با رنگ مشابه را خواهیم دید. باتری های تقلبی معمولا پیوتر انعکاسی با رنگ نقره ای دارند. این چیزی است که در مورد باتری های تقلبی امری شناخته شده است.

باتری اصلی موبایل از تقلبی را چگونه بشناسیم

زمانی که برچسب طرف دیگر باتری را بکنید نوشته Samsung را می بینید. در باتری های تقلبی این را نمی بینید. به علاوه می بینید که سطح آن چقدر درخشان و براق است. اگر ما باتری تقلبی خریداری کنیم و برچسب آن را بکنیم نوشته برند Samsung  را روی آن نمی بینیم و سطح آن معمولا بسیار ضخمت و خشن است.

مرحله 4: با دقت بدنه و شکاف مقوایی باتری را چک کنید

بدنه‌ی باتری اصلی موبایل را از تقلبی بررسی کنید

باتری اصلی موبایل و باتری تقلبی

بباتری اورجینال موبایل از باتری فیک را تشخیص دهید

تمام قطعات اصلی با تکنولوژی درزگیری گرمایی بسته بندی شده است و قطعات تقلبی صرفا بسته بندی ساده دارند یا این که اصلا فاقد بسته بندی می باشد. بسته بندی باتری تقلبی با لبه های برچسب نامنظم و برآمده غیراصلی بودنش مشخص می شود درحالی که در باتری اصل برچسب روی آن تمیز و مرتب تمام لبه ها را پوشانده و هیچ جایی از لبه های برچسب آن برآمدگی ندارد. فاصله بین برچسب از لبه باتری اصلی خیلی کم است و ظاهر صاف و یکنواخت با کیفیت ساخت بالا دارد درحالی که فاصله برچسب باتری های تقلبی از خود باتری بیشتر است و لبه های نامنظم چسب خورده با کیفیت ساخت پایین دارد.

مرحله 5: بررسی کردن فونت های نوشته های روی باتری

بررسی کردن فونت های نوشته های روی باتری

فونت باتری های اصل با نوشته ای توپر و کاملا سیاه چاپ شده است. اما حروف روی باتری تقلبی با رنگ تار و چاپ نازک و ضعیف نوشته شده است.

مرحله 6: بازرسی زوایای باتری یکی از راه های تشخیص باتری اصلی موبایل است

بازرسی زوایای باتری یکی از راه های تشخیص باتری اصلی موبایل است

زاویه پایین باتری اصل دارای ساخت دقیق و تمیز با لبه های کوچکتر می باشد. درحالی که زوایه پایین باتری تقلبی بزرگ تر بوده و لبه های خشن و کیفیت ساخت پایینی دارد.

مرحله 7: اتصالات باتری اصلی موبایل از تقلبی متفاوت است

اتصالات باتری اصلی موبایل از تقلبی متفاوت است

اتصالات باتری اصل سامسونگ s3 i9300 با اتصالات باتری تقلبی آن نیز متفاوت است. این اتصالات در باتری های تقلبی نسبت به باتری های اورجینال کوچکتر و تاریک تر هستند و پلاستیک ما بین آن ها بزرگتر از مدل های اصلی می باشد.(در بالا سمت راست باطری اصل است). 

فاصله میان اتصالات از سطح خود باتری در باتری های تقلبی بزرگتر از باطری های اصل می باشد. ضمنا، محدوده ای که توسط کاغذ پوشیده شده است در باتری های اصل اندکی بزرگتر از مدل های تقلبی است. در عکس زیر باتری اصلی سمت راستی است.

باتری تقلبی را از باتری اصلی موبایل تشخیص دهید

رنگ اتصالات فلزی باتری نیز ممکن است متفاوت باشد. اتصالات فلزی باتری های اصل رنگ تیره تری دارند و انعکاسی نیستند. انعکاسی بودن یا نبودن را می توانید زیر نور آفتاب به خوبی تشخیص دهید. اتصالات فلزی باتری های تقلبی به شدت نور را انعکاس می دهند. 

مرحله 8: جنس پلاستیک باتری 

باتری اصلی موبایل را بشناسید

به سطح پلاستیکی و جنس پلاستیک باتری نگاه کنید. باتری های اصل سطح یکنواختی دارند که در آن ها از پلاستیک PC استفاده شده است ولی باتری های تقلبی پوشش ضمختی دارند و در آن ها از پلاستیک بازیافتی استفاده شده که شکننده و ترد می باشد.

متریال پوشش باتری های اصل در برابر ضربه محکم و سخت است و رنگ سطح آن یکنواخت، تمیز، شفاف و بدون هیچ گونه خراش و آسیب دیدگی است.

روش های ذکر شده در بالا برای تشخیص اصل بودن باتری galaxy s3 بودند که برای دیگر کاربران اسمارت فون ها نیز مفید هستند. اگرچه مدل های گوشی بسیاری نظیر آیفون 5، گلگسی s4 یا باتری سامسونگ گلکسی نت 4 و غیره در بازار موجود هستند اما روش شناسایی باتری اصلی آن ها همگی مشابه هم است.

خرید از فروشنده معتبر

شما باید صرفا لوازم جانبی موبایلی را بخرید که توسط تولید کننده قابل اعتماد ساخته شده باشد. اگر به دنبال تعویض باتری خود هستید باید به اطلاعات اصلی تولیدکننده رجوع کنید تا مطمئن شوید باتری مناسبی برای مدل گوشی خود خریداری می کنید. این مهم است که شارژر مخصوص به تولیدکننده گوشی را برای شارژر کردن باتری موبایل خود بخرید.

سایت رسمی سامسونگ توصیه کرده است که تنها از باتری های اصل و تایید شده سامسونگ که به طور ویژه برای محصولات سامسونگ طراحی شده اند استفاده کنید. چرا که استفاده از باتری ها، کابل ها و شارژرهای تقلبی ایمن نیستند و استفاده از آن ها می تواند به گوشی تان آسیب وارد کردده و منجر به صدمات خارجی شود.

باتری سامسونگ را از فروشندگان معتبر و مورد تایید خریداری کنید تا مطمئنا شوید که تقلبی نیستند. فقط از باتری ها، شارژرها، لوازم جانبی و قطعات موبایل اصلی استفاده کنید چرا که استفاده از باتری های می تواند عمر دستگاه شما را کاهش داده یا آن را از کار بیندازیند. آن ها حتی ممکن است باعث منفجر شدن باتری یا آتش سوزی شوند. باطری ها و شارژرهای تقلبی می توانند صدمات جدی به دستگاه تان وارد کنند.

سامسونگ مسئولیت ایمنی کاربرانی که از لوازم جانبی یا قطعات موبایلی که تحت پوشش گارانتی سامسونگ نیستند را قبول نمی کند. هر گونه صدمه ای که به خاطر استفاده از باتری های غیر اصلی سامسونگ برای دستگاه شما ایجاد شود تحت پوشش گارانتی سامسونگ نیست.

 تا آن جا که ممکن است از واحد های تجاری رسمی برای گوشی خود باتری خریداری کنید و رسید خرید آن را نگهدارید تا اگر احیانا تقلبی بود بتوانید پس بدهید.

گارانتی

همه تولیدکنندگان اصلی تلفن همراه گارانتی محدودی ارائه می دهند که خود گوشی، نرم افزارها و لوازم جانبی آن را تحت پوشش قرار می دهد. بیشتر لوازم جانبی اصل از تاریخی که خریداری می شوند تا مدت زمان محدودی تحت پوشش گارانتی هستند. به علاوه تولیدکنندگان و فروشندگان معتبر پشتیبانی و خدمات مشتری در مورد محصولات آسیب دیده ارائه می کنند. باتری ها و شارژرهای بازار سیاه به ندرت گارانتی دارند و پشتیبانی و خدمات مشتری برای محصولات آسیب دیده ندارند.

بنابراین باید رسید خرید لوازم جانبی موبایلی که خریداری کرده اید را باید نزد خود نگهدارید تا در صورت خراب شدن آن بتوانید از گارانتی آن استفاده کنید.

قیمت

اگر قیمت یک باتری بیش از اندازه ارزان به نظر برسد پس احتمال تقلبی بودن می رود. باتری ها و شارژرهای تقلبی از ترکیبات زیر استاندارد و ارزان قیمت ساخته شده اند و این باعث می شود که بتوانند در کسری از قیمت باتری های اصلی تولید شوند. به علاوه، تولیدکنندگان تقلبی مجبور نیستند در تحقیقات، طراحی، ایمنی و ازمایش کردن محصول هزینه صرف کنند. آن ها مالیات و هزینه های گمرکی واردات و صادرات را نمی پرددازند و محدود به رعایت تجارت عادلانه و حداقل دستمزد برای کارکنان نیستند. تمام عوامل بالا باعث می شود که باتری های فیک و تقلبی در قیمتی بسیار پایین تر از نمونه های اصلی به فروش برسند. 

سایت ماکروتل مفتخر به ارائه انواع لوازم جانبی موبایل؛ اعم از تاچ ال سی دی، باتری، شارژر، دوربین و ...است و با وجود گارانتی تعویض، قیمت منصفانه و معقول و پشتیبانی و خدمات پس از فروش برای محصولات ارائه شده جای هیچ شک و تردیدی در مورد تقلبی بودن محصولات خود به جای نمی گذارد. 

برچسب: باتری
نوشته‌های مرتبط
محصولات مرتبط
220,000 تومان
باتری اصلی نوت 4 سامسونگ با ظرفیت 3320 میلی آمپر ساعت است. این باتری اصلی مخصوص گوشی Galaxy Note 4 تک سیم هست که مدل عددی آن EB-BN910BBE است. با خرید باتری Galaxy Note 4 کارایی دستگاه خود را بهبود دهید.
380,000 تومان
باتری سامسونگ نوت 5 با ظرفیت 3000 میلی آمپرساعت از نوع جدانشدنی Li-Po است تعویض باتری نوت 5 در دفتر تعمیرات موبایل ماکروتل در تهران زیر 2 ساعت انجام می‌شود برای اطلاع از هزینه تعویض باتری Note 5 با...
350,000 تومان
باتری نوت 8 با ظرفیت 3300 میلی آمپرساعت مدل BN950ABE. تعویض باتری Samsung Galaxy Note 8 در دفتر تعمیرات موبایل ماکروتل در تهران 1 ساعته انجام می‌شود.
390,000 تومان
تعویض باتری آیفون 7 در دفتر تعمیرات موبایل ماکروتل کمتر از 20 دقیقه انجام می‌شود. اگر تهران هستید و قصد مراجعه حضوری برای تعویض باتری خود را دارید؛ شارژر و کابل شارژ خود را برای تست آمپر به همراه داشته...
28 نظر
 • Morteza 1398-10-06

  سلام.
  باتری برای Desire 816 دارید?

  • 1398-10-06

   سلام


   بله موجوده از این لینک میتونید خرید کنید

 • MARZIYE 1398-09-15

  سلام باتری برای گوشی j700f دارید ؟

  • 1398-09-15

   سلام


   متاسفانه فعلا باتری اصلیش رو نداریم موجود بشه روی سایت میتونید خرید کنید

 • Sajjad 1398-08-25

  باطری ال جی جی 4 دارین؟

  • 1398-08-25

   سلام


   خیر متاسفانه در حال حاضر باتری اصلیش موجود نیست

 • اس4 1398-08-22

  سلام . باتری اصل ساموسونک برا اس 4 میخوام دارید ؟اگر دارید لینگش رو بدید . متشکر.

  • 1398-08-22

   سلام


   میتونید از این لینک خرید کنید 

 • @rr1143a 1398-08-21

  باطری iPAQ110(hp)Pocket Pc
  Windows phone که7خانه داره اتصال باطریش رو موجود دارید وچه قیمته...چه قیمته؟ ممنون

  • 1398-08-21

   سلام


   خیر موجود نداریم متاسفانه


 • جاوید حقی 1398-08-18

  سلام.
  من باطری Ipad Air رو می خوام. آیا شما موجود می کنید؟

  • 1398-08-18

   درود
   خیر موجود نداریم

 • Ali Khsroabadi 1398-07-17

  سلام باطری Samsung s5 اصلیش رو موجود دارید؟؟

  • 1398-07-17

   درود
   بله باتری گوشی S5 موجوده توی این لینک میتونید خرید کنید


 • حسین 1398-03-11

  باسلام آیا باطری اصلی Note 3 موجود هست؟
  ممنون

 • لطیف 1398-01-25

  سلام .باطری نوت 3 N9005 اصل موجود دارین؟
  باتشکر

  • 1398-01-25

   سلام وقت بخیر
   بله روی جعبه پایین این متن کلیک کنید صفحه خرید باتری نوت 3 براتون باز میشه


   باتری نوت 3


 • عباس 1397-09-07

  سلام ببخشید باطری سامسونگ گرند پرایم پلاس موجود دارید بی زحمت قیمتشم بفرمایید

  • 1397-09-07

   سلام وقت بخیر
   اینجا میتونید کلیک کنید و خرید ثبت کنید


   موفق باشید • ابراهیم 1397-08-24

  باطری اورجینال فقط روی گوشی اکبندی هست که میخریم،بقیه فیک وهای کپی هستند،اگر مراعات نکنی تا۴ماه خراب میشه،ارجینال اصلا وجودنداره تو ایران

  • 1397-08-24

   سلام بعضی از مدلها موجود داریم و زود هم تموم میشه توی سایت نگاه کنید روزانه فروش میره و ناموجوده چون واقعا اصلی موجود میکنیم .

 • امیرحسین 1397-08-06

  من به شرکت شما خیلی اعتماد داشتم و ازتون باتری خریدم و 6ماه ضمانت داشت راس 7 ماه باتری باد کرد و از کار افتاد و واقعا به حال خودم تاسف خوردم که از شما خرید کردم

  • 1397-08-06

   باد کردن باتری بدلیل استفاده نادرست کاربر اتفاق میفته
   مثلا استفاده کردن از فندکی ماشین یا پاور بانک یا لپتاپ و یا شارژر غیر اصل برای شارژ کردن دستگاه و ممکنه گوشی مشکل داشته باشه مثلا سوکت شارژ گوشی آب خورده باشه یا در مسیر شارژ اتصالی وجود داشته باشه که باعث بشه آمپر کنترل نشده وارد گوشی بشه و به باتری یا ای سی U2 گوشی ضربه بزنه
   موفق باشید

 • علی 1397-06-12

  ایا باطری a3 2016 دارید

 • علی حکیمی 1397-03-29

  آیا باطری اصل j7سامسونگ 2015 را موجود دارید؟
  قیمت آن چقدر است ؟

ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

فهرست

حساب کاربری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم