برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

معرفی کارآمدترین لوپ‌های دیجیتال در تعمیرات موبایل

نوشته شده در تاریخ1398-06-13 1270
دوست داشتن0

بهترین لوپ دیجیتال

تنوع در بین میکروسکوپ‌های موجود در بازار زیاد است و یکی از برندهای شناخته شده که در این زمینه فعالیت دارد شرکت یاکسون است. این شرکت بزرگ، محصولاتی با کیفیت بالا و کارایی‌های متفاوتی دارد. در این بررسی که به لوپ دیجیتال اختصاص دارد چند مدل از آن‌ها را با هم مقایسه می‌کنیم. برخی از این لوپ‌های دیجیتال هم به صورت آنالوگ و هم به صورت دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرند و برخی فقط به صورت دیجیتال استفاده می‌شوند. با این وجود بهترین لوپ دیجیتال آن دسته از میکروسکوپ‌هایی هستند که چند ویژگی را همزمان با هم داشته باشند. به طور مثال در لوپ‌های دیجیتال کیفیت‌های مختلفی برای دوربین‌ آن‌ها در نظر گرفته شده است. دوربین‌هایی از 2  مگاپیکسل تا 38 مگاپیکسل روی این میکروسکوپ‌ها قرار دارد و بدون شک میکروسکوپی که دوربینی با کیفیت بالاتری دارد هم گران قیمت‌تر و هم کارایی بیشتری دارد. ویژگی بعدی مربوط به استفاده به دو صورت دیجیتال و آنالوگ است. برای مثال AK28 هم به صورت دیجیتال و هم آنالوگ مورد استفاده قرار می‌گیرد اما AK23 فقط برای استفاده به صورت دیجیتال کاربرد دارد. از دیگر امکاناتی که این محصولات دارند می‌توان به مانیتوردار بودن یا بدون مانیتور بودن‌ آن‌ها اشاره کرد. میکروسکوپ‌های سه چشمی مانیتوردار هم قابلیت پخش تصویر روی مانیتور تعبیه شده روی خود را دارند هم به کمک خروجی‌های مشخص شده می‌توانند روی تلوزیون‌ آن‌ها را پخش کرد. البته وجود این ویژگی‌ها بستگی به کاربران دارد و شما با توجه به نیاز خود می‌توانید آن‌ها را خریداری کنید. همچنین برخی از این دستگاه‌های هوشمند قابلیت ضبط ویدیو و پخش ویدیو با ظرفیت‌های مختلف را دارند.

لوپ دیجیتال تعمیرات موبایل

لوپ دیجیتال تعمیرات موبایل یا همان میکروسکوپ‌ها از مهمترین تجهیزات مورد نیاز برای کسانی است که به صورت حرفه‌ای روی برد گوشی‌های هوشمند و یا دیگر بردهای الکتریکی کار می‌کنند. کار عیب‌یابی قطعات یا جایگزین کردن قطعات سالم با معیوب، بدون در دست داشتن ابزار تعمیرات موبایل مثل لوپ‌ دیجیتال غیر ممکن است. در این مقاله مروری روی این محصولات  و معرفی چندین مدل برتر از برند شناخته شده‌ی یاکسون خواهیم داشت. اگر قصد خرید یکی از این دستگاه‌ها را دارید و دنبال ویژگی‌ها و مشخصات فنی بهترین مدل‌های میکروسکوپ هستید با ما تا پایان مقاله همراه باشید.

البته باید توجه داشت که این دستگاه تعمیرات موبایل صرفا فقط در شغل تعمیرات مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و به صورت گسترده در صنعت کشاورزی، تحقیقات پزشکی، آزمایشگاه‌های زیست شناسی، گیاه شناسی، طلاسازی‌ها و تشخیص خط مورد استفاده قرار می‌گیرد. بهترین لوپ دیجیتال تعمیرات موبایل را باید با توجه به ویژگی‌های آن مورد بررسی قرار داد و از این رو میکروسکوپ‌ها به دو دسته دیجیتال و آنالوگ تقسیم می‌شوند. در این مطلب یه بررسی لوپ‌ دیجیتال می‌پردازیم و در مقاله معرفی بهترین لوپ‌های آنالوگ و دیجیتال در تعمیرات موبایل می‌توانید مدل‌های آنالوگ را نیز مشاهده کنید.

بررسی بهترین لوپ‌های دیجیتال/آنالوگ 

این دسته از دستگاه‌ها تمامی امکاناتی که شما از یک میکروسکوپ انتظار دارید را در خود دارند. یعنی هم به صورت دیجیتال و هم به صورت آنالوگ مورد استفاده قرار می‌گیرند. هم قابلیت ضبط و پخش ویدیو را روی مانتیور خود دارند و هم این ویدیوها را می‌توان به کمک کابل مخصوص به مانیتورهای بزرگرتر متصل کرد. ویژگی‌هایی مثل فاصله کار یا کیفیت دوربین و اندازه نمایشگر نیز در بررسی ما مورد توجه قرار می‌گیرد. اما برای بررسی تخصصی‌تر می‌توانید به خود محصول مورد نظر در وبسایت ماکروتل مراجعه کنید. مشخصات لنز و قدرت نور و اندازه دستگاه را در این مقاله بررسی نخواهیم کرد و بیشتر به مطالبی که ویژگی‌های لوپ دیجیتال محسوب می‌شود توجه داریم. پس در این بخش سه مدل از بهترین میکروسکوپ دیجیتال/آنالوگ تعمیرات موبایل را بررسی می‌کنیم:

سه چشمی یاکسون AK28

 AK28 هم به صورت دیجیتال و هم آنالوگ مورد استفاده قرار می‌گیرد و مانیتوردار است. دلیل اصلی که این محصول در لیست ما قرار گرفته است نه فقط ویژگی‌های دیجیتالی آن بلکه کیفیت لوازم آن است. مثل کیفیت لنز و عدسی و بدنه مستحکم آن مورد توجه بوده و از جمله ویژگی‌های دیگری که در بررسی هر میکروسکوپی اهمیت دارد قدرت زوم یا بزرگ‌نمایی و فاصله کار آن است تا بتوان هنگام کار به راحتی از هیتر یا هویه استفاده کرد. در زیر مشخصات کلی سه چشمی دیجیتال AK28  را می‌بینید. توجه داشته باشید که برخی از لوازم جانبی مثل دوربین دو مگاپیکسلی یا کارت حافظه و لنز این محصول قابل تعویض است.

صفحه نمایش: 10.1 اینچ

دوربین: 2 مگاپیکسل (قابلیت تعویض دارد)

فاصله کار: 10 سانتی‌متر

خروجی: خروجی این میکروسکوپ VGA است

قدرت بزرگ‌نمایی: 3.5X  تا 45X

دارای کارت حافظه جهت ضبط ویدیو

جرثقیلی سه چشمی یاکسون AK31:

 AK31 نه تنها یکی از بهترین‌ها در بین لوپ‌ دیجیتال بلکه می‌توان از آن به عنوان یکی از بهترین میکروسکوپ‌های موجود در بازار نام برد. قابلیت متحرک بودن این دستگاه مهم‌ترین ویژگی آن محسوب می‌شود که در کمتر محصولی می‌توان آن را دید. کیفیت دوربین، فاصله کاری متحرک و قدرت زوم بسیار بالا، AK31 را ممتاز کرده است. البته ضعف‌هایی نیز دارد. به طور مثال بسیار جاگیر است و باید در محیط کار بزرگ از آن استفاده کرد

صفحه نمایش: 10.1 اینچی

دوربین 21 مگاپیکسی (قابلیت تعویض دارد)

فاصله کار: متحرک و قابل جابجایی

بزرگنمایی: 3.5X  تا 90X  

لامپ LED برای روشنایی دارد.

خروجی: VGA

برای آشنایی و یا خرید لوپ جرثقیلی می‌توانید به لوپ AK31 مراجعه کنید.

سه چشمی یاکسون AK17:

 AK17  نیز از جمله دستگاه‌های مانیتور دار است که از کیفیت بالایی در جنس بدنه خود برخوردار است. البته قدرت زوم بالایی نیز دارد. دوربینی که روی آن قرار دارد 38 مگاپیکسلی بوده که در کمتر میکروسکوپی می‌توان آن را مشاهده کرد. این دستگاه نیز مانند دو مدل بالا هم به صورت آنالوگ و هم به صورت دیجیتال استفاده می‌شود.

صفحه نمایش: 7 اینچ

دوربین: 38 مگاپیکسلی

بزرگنمایی 7X  تا 90X

دارای کارت حافظه جهت ضبط ویدیو

خروجی HDMI

در ادامه سعی می‌کنیم چند محصول دیگر که فقط به صورت دیجیتال می‌توان از آن‌ها استفاده کرد را بررسی کنیم.

بررسی بهترین لوپ دیجیتال تعمیرات موبایل

لوپ دیجیتال همانطور که اشاره شد آن دسته از میکروسکوپ‌هایی هستند که فقط به صورت دیجیتال می‌توان از آن‌ها استفاده کرد و قابلیت استفاده آنالوگ را ندارند. برخی از این دستگاه‌ها مانیتور دارند و برخی فقط با اتصال به رایانه می‌توانند تصویر مورد نظر را نشان دهند. در بررسی تیم فنی ماکروتل دو مدل از بهترین‌ها را با هم مقایسه می‌کنیم که هر دو مدل از آن‌ها مربوط به شرکت یاکسون هستند و بررسی بیشتر باید به خود محصول مراجعه کنید

دیجیتال یاکسون AK23B

قابلیت‌های این لوپ دیجیتال تعمیرات موبایل بسیار بالاست و از جمله مهم‌ترین ویژگی آن می‌توان به فاصله کار و زاویه دید مناسب آن اشاره کرد. فاصله کار این دستگاه حدود 14 سانتی‌متر است و در این فاصله با کیفیت بالا تصویر زیر میکروسکوپ قابل مشاهده است. این فاصله کار برای تعمیرکارانی که زیر دستگاه کار می‌کنند بسیار مناسب است. همچنین صفحه این دستگاه تعمیرات موبایل بزرگ بوده و این خود یکی دیگر از ویژگی‌های این ابزار تعمیرات موبایل به حساب می‌آید

  •          صفحه نمایش هشت اینچی رنگی
  •          مجهز به دوربین 2 مگاپیکسل با خروجی VGA
  •          فاصله کار 9.5 تا 14 سانتی‌متر
  •          ابعاد پایه 37X25.5 سانتیمتر
  •          قابلیت اتصال به صفحه نمایش‌های بزرگ
  •          قابلیت تنظیم بزرگ‌نمایی به صورت دستی

 برای بررسی بیشتر رویلوپ یاکسون AK23Bکلیک کنید.

یاکسون AK15:

یکی از ارزان قیمت‌ترین و با کیفیت‌ترین لوپ‌ دیجیتال در بازار AK15  است. این دستگاه دیجیتال مانیتور ندارد و فقط به کمک اتصال به رایانه قابل استفاده است و شما با نصب سی دی تنظیمات آن روی سیستم خود می‌توانید از این دستگاه استفاده کنید. قیمت ارزان و کیفیت بالای این دستگاه آن را در بین کاربران محبوب کرده است. اندازه بسیار کوچک AK15 آن را برای حمل نقل مناسب کرده و برای استفاده‌های علمی و تعمیرات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دوربین: 2 مگاپیکسل

بزرگ‌نمایی: 40X

حافظه: 128 گیگابایت

به طور کلی انتخاب یک دستگاه مناسب به این بستگی دارد که شما از  آن چه انتظاراتی دارید. برای مثال لوپ‌های دیجیتال برای کسانی که چشمان ضعیفی دارند مناسب است. زیرا استفاده طولانی مدت از میکروسکوپ‌های آنالوگ باعث می‌شود سلامتی چشمان شما در خطر باشد. همچنین برای موارد آموزشی مثل استفاده در آموزشگاه‌ها نیز انتخاباین محصولات گزینه بهتری است تا از این طریق ویدیو تعویض قطعات روی برد را برای همه به نمایش بگذارید. ما در این مطلب سعی کردیم فقط چند مدل از این ابزار تعمیرات را بررسی کنیم و شما برای بررسی و انتخاب بهتر می‌توانید با مراجعه به بخش خرید لوپ مناسب برای تعمیرات موبایل تمامی مدل‌ها را مشاهده کنید.

ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

فهرست

حساب کاربری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم