باتری HTC Windows Phone 8X - BM23100
15/3.6 رای   - 

باتری HTC Windows Phone 8X - BM23100

  • 30 روز گارانتی تعویض ماکروتل
موجود
110,000 تومان

توضیحات و بررسی تخصصی باتری گوشی موبایل HTC Windows Phone 8X

این گوشی دارای باتری جدانشدنی Li-ion با ظرفیت 1800mAh است که وظیفه ی تغذیه ی نمایشگر 4.3 اینچ گوشی را بر عهده دارد. در ضمن تراشه ی Snapdragon MSM8960 روی این گوشی قرار دارد. مشخصات این گوشی بسیار شبیه به گوشی One X است با این تفاوت که صفحه نمایش One X دارای ابعاد 4.7 اینچ می باشد. ما تست های رایج باتری را روی گوشی فوق انجام دادیم که نتایج زیر بدست آمد.

خریدباتری گوشی اچ تی سی

زمان مکالمه

این گوشی زمان مکالمه ی 3G نسبتا خوب و 12 ساعت و 7 دقیقه داشت که برای باتری نسبتا متوسط آن واقعا خوب می باشد. این زمان برای گوشی One X حدود 10 ساعت و 35 دقیقه است که در شکل زیر مشاهده می کنید. همان طور که مشاهده می کنید باتری گوشی RAZR MAXX موتورلا با ثبت زمان حدود 21 ساعت بهترین عملکرد را در این زمینه دارد.

زمان وب گردی

زمان وب گردی این گوشی حدود 6 ساعت بود که زمان خیلی کمی است. زمان وب گردی پارامتر مهمی برای کاربران گوشی های همراه به شمار می رود چون آنها بیشتر وقت خود را صرف وب گردی می کنند. در شکل زیر زمان وب گردی با گوشی های هم رده ی HTC 8X را مشاهده می کنید که گوشی آیفون 5 با ثبت زمان حدود 10 ساعت بهترین عملکرد را بین آنها دارد.

زمان پخش ویدئو

مدت زمان ویدئو دیدن با این گوشی نسبتا متوسط وحدود 6 ساعت و 30 دقیقه است. همان طور که می بینید گوشی های One X و Desire V اچ تی سی نیز عملکرد مشابهی در این زمینه دارند ولی این دو گوشی صفحه نمایش بزرگتری دارند. بنابراین انتظار داشتیم گوشی 8X عملکرد بهتری داشته باشد.

زمان پایداری

اگر چه باتری گوشی فوق عملکرد نسبتا خوب و بالاتر از حد متوسط در تست های رایج باتری از خود نشان داد ولی یک مشکل اساسی دارد که آن مصرف شارژ زیاد در حالت Standby است. ما زمان پایداری این گوشی را محاسبه کردیم که رقم 31 ساعت به دست آمد. این عدد یعنی اگر گوشی تان را یک بار شارژ کنید و روزانه یک ساعت با آن وب گردی یا مکالمه کنید و یا ویدئو ببینید و در بقیه اوقات در حالت Standby باشد، آنگاه گوشی شما کمتر از 2 روز دوام می آورد که اصلا خوب نیست.. البته این روش سنجش، استاندارد تست های باتری است و دوام کلی گوشی شما کاملا بستگی به نحوه ی کار شما با آن دارد. پیشنهاد می کنیم حتما وای فای گوشی را در مواقع غیر ضروری خاموش کنید. به عنوان مثال، اگر وای فای گوشی روشن باشد در طول شب حدود 12 درصد از شارژ باتری را مصرف خواهد کرد.

در کل می توان گفت زمان مکالمه ی این گوشی نسبتا خوب است ولی زمان وب گردی، پخش ویدئو و حتی پایداری آن نسبتا ضعیف می باشد. به نظر می رسد یکی از دلایل اصلی عملکرد ضعیف باتری این گوشی وجود سیستم عامل Windows Phone 8 مایکروسافت باشد که شارژ زیادی مصرف می کند.

مشخصات باتری

ظرفيت : 1800 ميلي آمپر ساعت (mAh)
مدل : BM23100
نوع باتری : Li-ion لیتیوم یون
ولتاژ : 3.7V
  • میثم
    1397-06-16

    سلام آیا این باتری را موجود دارید؟

    پاسخ مدیر

    سلام بله موجوده.