(2 رای)

باطری گوشی Sony Xperia Z3 compact

باطری موبایل سونی اکسپریا زد 3 کمپکت با 6ماه گارانتی تعویض
موجود
87,000 تومان

باطری Sony Xperia Z3 Compact/سونی اکسپریا زد 3 کمپاکت ظرفیت 2600 میلی آمپر ساعت دارد و از نوع لیتیوم یونی می باشد. باطری sony z3 compact توسط خود کاربر قابل تعویض نمی باشد. با خرید باطری اصلی Z3 Compact بهترین بهره وری را برای گوشی خود فراهم کنید. طبق اطلاعات رسمی این باتری در حالت استندبای گوشی در شبکه ی 3g تا 920 ساعت می تواند شارژ نگه دارد. به علاوه در مکالمه ی پیوسته در این شبکه نیز تا 14 ساعت می تواند دوام بیاورد.

ما دریافته ایم که با استفاده ی متوسط تا اندکی سنگین باتری این گوشی تا دو روز دوام می آورد که آن شامل وبگردی از طریق وای فای و 4G، گوش دادن به موزیک و بازی کردن می باشد.

در استفاده ی کمتر با یک بار شارژ شدن حتی تا 3 روز کامل دوام می آورد. ما متوجه شدیم که استفاده از باتری Z3 Compact بعد از آپدیت اندروید 5.0 به خاطر نرخ تخلیه ی اولیه ی بسیار سریعی که بعد از مدتی کاهش می یابد اندکی نامنظم شده است. مطمئن نیستیم که آیا این معضل مربوط به نرم افزار یا اپ پس زمینه ی بهینه سازی خاصی می باشد یا نه. در حقیقت این که این گوشی تا دو روز می تواند شارژ نگه دارد به این معنی است که معضل مذکور خیلی بزرگ نیست.

هنگامی که شارژ باتری به میزان خاصی می رسد، گوشی Xperia Z3 Compact حالت استقامت(stamina mode) را به شما پیشنهاد می کند. هنگامی که stamina فعال باشد گوشی Z3 Compact وای فای و داده های تلفن همراه را غیر فعال می کند در حالی که صفحه گوشی را خاموش نگه داشت، به علاوه عملکرد سخت افزار گوشی را برای حفظ باتری کاهش می دهد. این حالت را زمانی گه گوشی تان داغ شده باشد نیز می توانید فعال کنید.

حالت stamina تا حدی می تواند سفارشی سازی شود برای مثال می توانید اپ هایی که را که می خواهید فعال بمانند را انتخاب کنید تا حتی هنگامی که حالت stamina روشن است فعال بمانند.

هنگامی که حالت stamina فعال باشد باعث می شود که شارژ باتری تان یک روز بیشتر دوام بیاورد البته این در صورتی است که از گوشی خود در حد معمول استفاده کنید. چنانه چه استفاده ی سنگینی از Xperia z3 compact داشته باشید حالت Stamina برای تامین چنین صرفه جویی ناکام می ماند و تنها چند ساعت بیشتر باعث دوام عمر باتری می شود. زیرا حالت stamina روی خاموش کردن اتصال برنامه ها زمانی که گوشی در حالت خواب باشد تمرکز می کند و اگر گوشی در حالت بیدار و مدام در حال استفاده باشد حالت Stamina مجالی برای صرفه جویی شارژ باتری پیدا نمی کند.

تست باتری

در تستی که انجام دادیم یک ویدئوی با کیفیت بالا در حداکثر میزان روشنایی صفحه نمایش به طور پیوسته پخش شد بعد از گذشت 90 دقیقه میزان شارژ باتریZ3 Compact  از 100% به 79%کاهش یافته بود. این نتیجه بسیار بهتر از نتیجه ی باطری Xperia Z3 می باشد که در همین تست شارژ باتری آن از 100%  به 31% کاهش یافت. در تست مذکور باطری گوشی های Galaxy S5 Mini و  iPhone 6 به ترتیب از 100% به 84% و 74% رسیدند. 

ویژگی های باطری

نوع باتری : Li-ion
(0)
دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*

برچسب ها