نماد اعتماد الکترونیکی 2 ستاره

نماد اعتماد الکترونیک دو ستاره

پروانه کسب مجازی

پروانه کسب مجازی

رهگیری سفارش

کد امنیتی

تولید کننده‌ها

دلایل داغ شدن گوشی های موبایل چیست؟

تاریخ انتشار: 96/12/15 سه شنبه
نمایش: 10645
(67 رای)

چرا گوشی های موبایل داغ می شوند و چطور جلوی آن را بگیریم؟ گوشی ها از زمانی که برای اولین بار آن ها را روشن می کنیم گرم می شوند و این امری اجتناب ناپذیر است و خطری هم ندارد. اما داغ شدن گوشی یک مسئله جدی است و موجب خرابی گوشی می شود و عملکرد آن را تحت تاثیر قرار می دهد. در این مقاله، ما به سه پرسش مهم می پردازیم؛ چه چیزی باعث گرم شدن گوشی می شود، چه چیزی باعث داغ شدن آن می شود و چطور می توان از آن جلوگیری کرد؟

چرا گوشی ها گرم می شوند؟

این جواب به یک اصل ساده فیزیک برمی گردد؛ حرکت موجب تولید گرما می شود. گوشی های ما مجبورند به طور فیزیکی چیزهایی را جابه جا کنند تا بتوانند کار کنند بنابراین الزاما در طول این حرکت ها گرما تولید می شود. میزان گرمایی که گوشی شما تولید می کند عمدتا با مقدار الکتریسیته که از آن عبور می کند متناسب است.

اگر در حال انجام بازی هستید که از واحد پردازنده مرکزی و گرافیک(که هر دو در سیستم روی تراشه مرکزی قرار دارند ) کار زیادی می کشد، آن ها گرم می شوند چرا که به برق بیشتری برای انجام دادن وظایف شان نیاز پیدا می کنند. 

گرم شدن گوشی موبایل شما جای نگرانی ندارد، آن ها برای کار کردن به این شکل طراحی شده اند اما اگر گوشی تان داغ شود جای نگرانی هست.

چرا گوشی های موبایل داغ می شوند؟

به طور کلی، سیستم روی تراشه ها(SoC) به خوبی بهینه سازی شده اند و داغ شدن به ندرت به یک معضل تبدیل می شود. آن ها به طور خاص برای کار کردن در دماهای بالا طراحی شده اند. زمانی که گوشی شما با یک افزایش دمایی مواجه می شود که ممکن است خرابی به بار بیاورد، پردازنده سرعت خودش را کم می کند. کند کار کردن گوشی یکی از علائم داغ شدن گوشی است و تحت شرایط دمایی بیشتر ممکن است یک هشدار در صفحه گوشی تان ببینید که از شما درخواست می کند تا زمان خنک شدن گوشی تان از آن استفاده نکنید.

اگر گوشی شما مکررا داغ می شود، ممکن است چندین عامل باعث آن شده باشد که عمدتا مربوط به کار کشیدن زیاد از سخت افزار است. البته برای هر کدام راه حلی وجود دارد.

کار کشیدن زیاد از GPU به مدت زیاد یکی از دلایلی است که سریعا باعث داغ شدن گوشی می شود. هر کسی که از فناوری واقعیت مجازی Gear VR روی گوشی خودش استفاده کرده باشد این را به خوبی درک کرده است.

همین امر با اپلیکیشن های سنگین نیز اتفاق می افتد، اما در این جا فشار بر روی CPU گوشی است. قابلیت ها و عملکردهای چند منظوره و سنگین همانند ویجت ها و یا به خاطر هر چیزی که گوشی شما مجبور باشد اتصال خود را(بلوتوث، وای فای و...) را چک کند همگی نیاز به کار و قدرت پردازنده هست که این باعث گرم شدن SoC می شود و فرستادن جریان برق بیشتر به این واحد باتری را نیز گرم می کند.

چیزهای دیگری که می تواند منجر به داغ شدن گوشی شما شود عوامل بیرونی است؛ برای مثال رها کردن گوشی زیر نور مستقیم خوشید یا قرار دادن آن نزدیک اجاق گاز و فر.

اگر از گوشی خود زیاد کار نمی کشید و همچنان به طور مرتب داغ می شود حتما اشکالی در سخت افزار آن وجود دارد و بهتر است فکر تعویض قطعه خراب آن باشید.

هیچ مثالی بهتر از Snapdragon 810 بدنام برای سخت افزار با بهینه سازی ضعیف که منجر به داغ شدن گوشی می شود وجود ندارد. این پردازنده پرچمدارهای 2015 بود و تقریبا روی تمام دستگاه های پرچمدار آن سال به کار رفته بود. این پردازنده از همان ابتدا با بحث های مربوط به مشکل داغ شدن گره زده شد و درحالی که عملکرد آن از دستگاهی به دستگاه دیگر فرق می کرد، ولی به طور کلی این تراشه سرعت پردازش خود را مرتبا و به شدت کاهش می داد تا از داغ شدن گوشی جلوگیری کند که در نهایت باعث کند کار کردن گوشی می شد.

این به ویژه در گوشی های سونی مشکل ساز شد که به خاطر آن کمپانی سونی چندین ضمیمه نرم افزاری برای گوشیXperia Z3+ ارائه کرد و حتی لوله های خنک کننده به گوشی های مدل Xperia Z5 اضافه کرد؛ چیزی که سامسونگ نیز با پرچمدارهای نسل 10 خود یعنی گلگسی اس 7 و اس 7 اج انجام داد.

درحالی که بررسی های ایمنی وجود دارد و اکثر گوشی ها با داغ شدن مکرر مواجه نمی شوند، زمانی که این اتفاق به طور مرتب یا با شدت زیاد اتفاق بیفتد، گرمای ایجاد شده ممکن است به گوشی شما آسیب برساند.

داغ شدن گوشی موبایل باعث خراب شدن چه قطعاتی می شود؟

باتری

در داخل گوشی های مدرن معمولا از باتری های لیتیوم یونی استفاده می شود. این ها ترفندهای هوشمند تکنولوژی هستند. باتری های غیر قابل شارژ فقط یک واکنش شیمیایی را اجازه می دهند و برای تولید برق طراحی شده اند و فقط در یک جهت اتفاق می افتند؛ الکترون ها باتری ها را برای حرکت درون یک مدار(گوشی شما) ترک می کنند. باتری های قابل شارژ به این واکنش اجازه می دهند تا به صورت دوطرفه انجام شود بنابراین باتری ها می توانند صدها بار شارژ و دشارژ شوند.

باتری های لیتیوم یونی بهترین نوع باتری های قابل شارژ موجود در حال حاضر هستند اما آن ها هنوز هم کاملا بدون عیب نیستند.

آن ها دو مشکل اساسی دارند:

1) این که آن ها بعد از گذشت زمان فرسوده می شوند حتی اگر مورد استفاده قرار نگیرند. این اتفاق نسبتا آهسته اتفاق می افتد اما اگر خوش شانس باشید نهایت دو تا سه سال می توانید از عمر مفید آن ها بهره مند شوید.

2)آن ها بسیار حساس به گرما هستند. هر درجه ای بالاتر از 30 درجه سانتی گراد شروع به گذاشتن تاثیرات منفی بر روی باتری های لیتیوم یونی می کند و این همان دمایی است که هر زمان که شارژ می کنید احتمالا دمای گوشی شما به بالاتر از آن می رسد.  

اثر اصلی گرما بر روی باتری افزایش سرعت خرابی و فرسودگی آن است و به این ترتیب با سرعت بیشتری ظرفیت آن کاهش می یابد و زودتر با یک باتری سوخته مواجه می شوید.

یکی از پیامدهای داغ شدن باتری های لیتیوم یونی ایجاد انفجار و آتش سوزی است. اگرچه ما همگی داستان های ترسناکی در مورد این موضوع شنیده ایم اما احتمال انفجار باتری ها خیلی کم است. چون برای این اتفاق به یک فرار حرارتی، یک چرخه بازخورد معیوب یا چیزی که دمای واکنش درون باتری را افزایش دهد نیاز هست که همگی دست به دست هم می دهند و دما را تا حد آتش گرفتن بالا می برند. این فرآیند هم می تواند به خاطر یک سوء عملکرد قطعات داخلی گوشی باشد(که معمولا تحت کنترل یک قطع کننده مدار است) یا توسط عوامل خارجی اتفاق بیفتد برای مثال هنگامی که گوشی تان درون آتش می افتد.

برای این که باتری تان آتش بگیرد یا منفجر شود نیاز به دمای بالاتر از 200 درجه سلسیوس است که اتفاق افتادن آن در زندگی روزمره بسیار غیر معمول است.

سیستم روی تراشه(System-on-a-chip)

زمانی که گوشی تان داغ می شود اثری که روی سیستم روی تراشه یا SoC دارد این است که آن را وادار می کند تا برای جلوگیری از داغ شدن سرعت پردازش خود را کاهش دهد برای همین سرعت عملکرد گوشی شما به شدت کند می شود یا به عبارتی هنگ می کند و گاهی اوقات گوشی تان به حدی کند کار می کند که نمی توانید عملا از آن استفاده کنید.

اگر داغ شدن گوشی تان بیش از حد طولانی شود، ممکن است این تراشه به طور فیزیکی خراب شود. بازهم همانند انفجار باتری ها احتمال این اتفاق خیلی کم است چرا که برخی ملاحظات ایمنی در گوشی ها برنامه ریزی شده که از این اتفاق جلوگیری می کند.

اما بالاخره در هر صورت داغ شدن گوشی و منتظر ماندن تا خنک شدن آن یک معضل ناخوشایند است. برخی از گوشی ها بیشتر مستعد داغ شدن هستند مثل Sony Xperia Z3+ اما داغ شدن بقیه گوشی ها اتفاقی غیر معمول است.

چطور از داغ شدن گوشی های موبایل جلوگیری کنیم؟

نکات مربوط به باتری

بدترین چیزی که می توانید روی باتری یک گوشی انجام دهید این است که آن را زمانی که کاملا پرشارژ است در معرض گرما قرار دهید، بنابراین 100 درصد شارژ کردن گوشی خوب نیست. عمق تخلیه نیز تاثیر منفی روی عمر باتری می گذارد بنابراین بهتر است اجازه ندهید که میزان شارژ گوشی تان به صفر درصد برسد و بعد آن را به شارژ بزنید. برای مثال اگر همیشه سطح شارژ گوشی تان را بین 30 تا 80 درصد نگهدارید عمر باتری تان بیشتر می شود و احتمال داغ شدن آن نیز کمتر است. اگرچه این کار ممکن است پرزحمت به نظر برسد اما تعداد چرخه های شارژی که می توانید از باتری استفاده کنید را دوبرابر می کند.

اگر مجبورید قبل از خواب گوشی تان را در حالت شارژ رها کنید تا صبح که بیدار می شوید گوشی پرشارژ داشته باشید بهتر است آن را روی یک سطح سخت و خنک قرار دهید نه این که روی مبل یا تخت خواب که گرما را حبس می کند بگذارید.

از قرار دادن گوشی در حالت شارژ و در زیر لحاف تختی که روی آن خواب هستید به شدت خودداری کنید. به دلایل مشابه، گوشی تان را زیر نور مستقیم خورشید رها نکنید.

حالت صرفه جویی در باتری(Power saving)

برای کنترل یا جلوگیری از داغ شدن سیستم روی تراشه(SoC) مطمئن شوید که در حال انجام دادن بازی های سنگین یا تماشای ویدئو به مدت طولانی نیستید، در حال استفاده از وظایف چند منظوره یا اپلیکیشن هایی که نیاز به پردازش زیاد دارند نیستید، از استفاده طولانی بلوتوث خودداری کنید و به جای از وای فای استفاده کنید. به طور کلی تا جای ممکن از کارهایی که نیاز به پردازش زیاد دارند خودداری کنید تا گوشی تان خنک شود.

نظرات کاربران
(47)
 • محمد
  1397-04-03

  عالی بود
  من تازگی ها یک گوشیه سامسونگ j5 گرفتم و چند وقتی هست که قسمت بالای گوشی داغ میشه علتشو نمیدونم

  لطفا بهم جواب بدید؟

  پاسخ مدیر:

  سلام

  در وهله‌ی اول بهترین کار این است که گوشی خود را فلش کنید. چون یکی از دلایل داغ شدن گوشی مربوط به مشکلات نرم افزاری است. 

  اگر بعد از فلش کردن گوشی باز همان مشکل وجود داشت باید سخت افزار گوشی بررسی شده و آی سی که باعث داغ شدن گوشی می‌شود را تعویض کنید

 • عماد
  1397-04-13

  خیلی خوب بود.
  منم گوشیم داغ میشد، فلَش کردم باز داغ میکنه.
  از ترس نمیشه بُرد برای تعمیر. بیشتر میزنن خراب میکنن. یا باید کلی هم وایسم تا تعمیر بشه

 • علی
  1397-04-22

  سلام من گوشیم الجیg3هست تا یکذره با ان کار میکنم گوشیم داغ میکنه کلا پشتش داغ میکنه بهم بگید چکار کنم

  پاسخ مدیر:

  سلام احتمالا از هارد باشه باید به یک تعمیرکار نشون بدین.

 • راضیه یزدانی وفا
  1397-05-01

  سلام من پنج روزه که یک گوشی نوکیا2خريده ام و زمانی که از گوشی استفاده میکنم مخصوصااا زمان شارژ بالای گوشی خیلی داغ میشه
  خواهش میکنم بگید چرا اینطور میشه

  پاسخ مدیر:

  سلام وقتتون بخیر
  گوشی شما نیاز به عیب یابی دارد چون دلایل زیادی باعث داغ شدن گوشی موبایل میشه
  لطفا اگر تهران تشریف دارید به دفتر ما مراجعه کنید (آدرس پایین سایت) همکاران ما به صورت رایگان گوشی شما را عیب یابی میکنند

  موفق و پیروز باشید

 • پروانه
  1397-05-02

  بسیار گرما در گوشی را بطور ساده وقابل استفاده بیان فرمودید جناب مهندس من از شما سپاس گذارم اگر در مشهد نماینده وفرد مورد اعتماد دارید .ادرس بدید وچه بهتر که اگر درهرجا نماینده دارید ذکر کنید

  پاسخ مدیر:

  سلام وقتتون بخیر
  خیر در مشهد شعبه ای نداریم
  شما میتونید گوشی رو پس از هماهنگی با دفتر برای ما ارسال کنید و مشکل گوشی بررسی و گوشی تعمیر میشه توسط تعمیر کاران ما ( آدرس و شماره تلفن پایین سایت)
  موفق و پیروز باشید

 • امیر
  1397-05-04

  من یک گوشی j7 2015 دارم از وقتی گوشیمو تاج و ال سی دی رو عوض کردم داغ میکنه میتونه مشکلش از ال سی دیش باشه یا یه چیز دیگس

  پاسخ مدیر:

  سلام وقتتون بخیر
  میتونه مشکل نرم افزاری داشته باشه اول گوشی رو به یک نرم افزار کار بسپارید تا مشکل نرم افزاری گوشی رو حل کنه و اگر گوشی باز هم داغ کرد باید باز بشه و عیب یابی بشه
  موفق و پیروز باشید

 • y.t
  1397-05-05

  سلام خسته نباشید
  یه سوال داشتم. گوشی من بعد تعویض باتری ، موقع شارژ داغ میشه و شارژ گوشی قطع میشه و تا خاموش و روشن نکنم دیگه شارژ نمیکنه.
  مشکل گوشی چی میتونه باشه؟
  سوکت گوشی رو هم تعمیرکار تعویض کرد، فلش هم کردم درست نشد.

  پاسخ مدیر:

  سلام وقتتون بخیر
  لطفا با شماره تماس های دفتر تماس بگیرید همکاران ما اطلاعات دقیق تری از شما میگیرن و راهنماییتون میکنن
  موفق و پیروز باشید

 • حسین
  1397-05-06

  سلام من نزذیک 1/5ماه هست گوشی mate 10 lite خریدم. اوایل داغ نمیکرد. وقتی بازی نصب کردم یکم گرم میشد موقع بازی. بازی هارو پاک کردم.
  الان وقتی نت گوشی رو روشن میکنم پشت گوشی قسمت بالاش تقریبا داغ میشه
  به نظرتون چیکار باید بکنم

  پاسخ مدیر:

  سلام وقتتون بخیر
  گوشی مشکل نرم افزاری داره و باید توسط نرم افزار کار فلش بشه (لطفا برای فلش کردن گوشی موبایلتون رو حتما به نرم افزار کار بسپارید)
  موفق و پیروز باشید

  علی
  1397-05-31

  سلام من نزدیک 2ماه گوشی huawei mate10 lite
  خریدم و اوایل هم خوب بود
  و بعد از 2هفته وقتی اینترنت روشن میکنی گوشی داغ میکنه
  یکی دیگر هم چند روز پیش خرید اون هم گفت داغ میکنه
  لطفا میشه دقیق بگین چیکار کنم

 • صادقی
  1397-05-07

  سلام خسته نباشید یک سوال داشتم
  ایا عیب یابی برد اسپیکر بلوتوثی رو هم انجام می دید؟؟

  پاسخ مدیر:

  سلام وقتتون بخیر
  بله انجام میشه اما برای راهنمایی بیشتر لطفا با دفتر فروشگاه تماس بگیرید و ایراد گوشی خودتون رو توضیح بدید برای قسمت فنی
  موفق و پیروز باشید

 • مجتبی حسنی
  1397-05-25

  با سلام من گوشی j5 دارم روشن که میکنم خطای داغ شدن گوشز رو میده و گوشی کار نمیکنه باید ریست کنم دوباره همون اتفاق میفته ممنون میشم راهنماییم کنین

  پاسخ مدیر:

  سلام وقت بخیر
  احتمالا یکی از ای سی ها اتصالی داره و گوشی باید باز بشه و چک بشه ببینیم اتصالی از کجا هست
  تشریف بیارید دفتر فروشگاه که ادرسش توی سایت هست همکاران ما در خدمتتون هستن
  موفق باشید

 • تکتم
  1397-05-26

  سلام من گوشی جی سون دارم که وفتی زیاد باهاش کار میکنم وبویژه زمانی که به اینترنت متصل هست زیاد داغ میکنه چیکار باید بکنم ؟ چه مشکلی برای موبایلم پیش اومده لطفا راهنمایم کنید ؟؟

  پاسخ مدیر:

  سلام وقت بخیر
  احتمالا گوشی حافظه ش پر شده و سی پی یو گوشی داره داغ میکنه گوشی رو یه فلش بزنید پیش نرم افزار کار یکم حافظه گوشی سبک تر بشه کمتر داغ میکنه
  موفق باشید

 • امین
  1397-06-21

  سلام من یه تبلت Asus دارم سه ساله که دارم ازش استفاده میکنم.من نوجوانم و بخاطر همین بازی زیاد میکنم توی این چند سال اصلا داغ نمیکرد اما از چند هفته پیش وقتی بازی نسبتا با گرافیک بالا بازی میکردم خیلی داغ میشد بازی رو پاک کردم ولی زمانی که تبلتم رو روشن میکنم یا به شارژ میزنم قسمت بالایی اون گرم میشه. نرم افزار های کنترل دما هم بیشترین دمایی رو که نشون دادن ۴۲ درجه بوده آیا جای نگرانی هست?

  پاسخ مدیر:

  سلام وقت بخیر
  اگر داغ کردگی بیش از حد هست باید گوشی رو بیارید شرکت بررسیش کنیم
  موفق باشید

 • کمال
  1397-06-22

  سلام گوشی شیامی مدل نوت ۴ دارم که قبلاً گرم نمیشد الان یه ماهی هست که هم زود گرم می‌کنه هم زود شارژ باطری خالی می‌کنه تنظیمات اولیه کارخانه هم زدم حل نشد...لطفا راهنمایی کنید سپاسگزارم...

  پاسخ مدیر:

  سلام
  گوشی رو ببرید پیش نرم افزار کار فلش 4 فایل براتون بزنه اگر بازهم مشکل رفع نشد اقدام به تعویض باتری بکنید
  موفق باشید

 • رشته
  1397-06-22

  سلام من یک گوشی جی سون 2015دارم قسمت بالای گوشی مخصوصا پایین دوربین عقب وقتی ک یه کم از گوششی استفاده میکنم به شدت داغ میکنه گوشیو ریست کردم حافظ ش خالی هست ولی بازم داغ میکنه اباید چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ مدیر:

  سلام وقت بخیر
  گوشی رو بدید نرم افزار کار فلش 4 فایل بزنه اگر مشکلش رفع نشد تشریف بیارید شرکت سخت افزارش رو چک کنیم
  موفق باشید

 • Raha
  1397-07-08

  سلام من گوشی htc desire 826 دارم موقع اتصال به اینترنت داغ میشه.یه بارم فلش زدن ولی وقتی متصل میشه به اینترنت داغ میشه و زود باتری تموم میشه .علت چیه؟میشه راهنمایی کنین؟

  پاسخ مدیر:

  سلام وقت بخیر
  میتونه مشکل از باتری باشه یا ای سی آنتن دهی گوشی باید بیارید بررسیش کنیم
  موفق باشید

 • سعیده
  1397-07-12

  من مدتی هست که وقتی با گوشیم بیش از یک دقیقه کار میکنم داغ میشه

  پاسخ مدیر:

  گوشی رو فلش بزنید اگر مشکلش حل نشد بیارید چک کنیم

 • هادی
  1397-08-01

  سلام. ال سی دی گوشی سامسونگ s 6 من شکست .الان که بردم تعمیر میگه ال سی دی که گذاشتم روش بعد زدم به شارژ و اومدم دیدم داغ کرده و بعد خاموش شده و الان روشن نمیشه.
  میشه علت رو بهم بگید؟

  پاسخ مدیر:

  سلام وقت بخیر
  باید بررسی بشه احتمال زیاد ای سی پاور داغ کرده و از جاش جابه جا شده
  موفق باشید

 • amir
  1397-08-11

  گوشی سامسونگ نوت 5دارم داغ میشد بردم نشون دادم باتریش خراب بود عوض کرد گفت دیگه مشکل نداره هنوزم داغ میکنه مشکل چیه دمای گوشی به 36درجه میرسه

  پاسخ مدیر:

  گوشیتون رو بیارید به آدرس دفتر یا  ارسال کنید همکارا بررسیش میکنن
  موفق باشید

 • ali baharvand
  1397-08-18

  سلام من ۶ ماهه که s8 خریدم الان یه هفتس وقتی پابجی بازی میکنم باهاش بشدت داغ میشه جوریه دستم میسوزه. میدونم بازی به گوشی فشار میاره ولی اخه رفیقام مدل گوشیشون خیلی پایین تر از منه همین بازیو میکنن هیچ مشکلی ندارن. گرافیک بازیم پایین اوردم بازم درست نشد

  پاسخ مدیر:

  احتمالا مشکل نرم افزاری هست ببرید پیش نرم افزار کار گوشی رو چک کنه
  موفق باشید

 • Mohammad amin
  1397-08-18

  سلام
  من گوشی هوآوی y550 دارم گوشیم همش داغ میشه و باتری به سرعت خالی میشه توی بخش کنتترل باتری ،تنظیمات
  بیشترین کار رو پردازشmedia server انجام میده هر کاری کردم این مشکل حل نشد
  لطفا کمکم کنید

  پاسخ مدیر:

  گوشی رو فلش کنید مشکل نرم افزاریه
  موفق باشید

 • امیرحسین
  1397-08-26

  سلام خسته نباشین
  من گوشیم سامسونگ c5 هست
  گوشی موقع بازی,هر بازی سبکی هم ک اجرا میکنم,به شدت پشتش داغ میشه
  و حتی اکثرا وقتا اخطار میده که گوشیه شما بیش از حد داغ شده است و ۲۰ ثانیه بعد خود به خود بازیو میبنده گوشی
  گوشی هم خودش خیلی زود شارژش تموم میشه,جوری که هر روز ۴,۵ بار گوشیو میزنم تو شارژ
  بنظرتون میخام باتریو عوض کنم,میشه مشکل از باتری باشه?

  پاسخ مدیر:

  سلام وقت بخیر
  گوشی رو فلش کنید مشکلتون حل میشه
  موفق باشید

 • اشکان
  1397-09-01

  سلام من گوشی سونیc903دارم چرا گرم میکند باتریش رو هم عوض کردم وقتی بازی میکنم گرم میشه و قاتی میکنه خودش لطفا یه راه بگین

  پاسخ مدیر:

  گوشی رو فلش بزنید
  موفق باشید

 • رسول
  1397-09-02

  سلام من یک گوشی شیائومی می 4 دارم من وقتی کار بازی pubg موبایل را بازی کنم گوشیم داغ میشه مشکل چون بازی pubg کیفیت زیادی داره یا خیر

  پاسخ مدیر:

  باید گوشی رو فلش کنید
  موفق باشید

 • آرزو
  1397-09-04

  من گوشی اچ تی سی دیزایر 816 دارم حدودا چهارسال دستمه،پشتش داغ میشد از همون اوایل، چندین ماه به مشکل برخوردم وقتی شب میزنم شارژ صبح که پامیشم صد درصد پرشدا باتری بعد میرم سرکلاس و میام میبینم گوشیم خاموش شده!!! باتری صفر شده،یا گاهی وقتا از کیف ک درمیارم انقدر داغ شده که حد نداره و باتریش همینطور میاد روبه پایین ،تو شارژم که میزنم به جا اینکه درصد شارژشدن بره بالا میاد روبه پایین یا ثابت میمونه رو یه عدد،سر پونزده درصد هم خاموش میشه،میشه اگه میدونید علتش و بگید بهم? با شارژر داداشمم شارژ میکنم ولی باز سریع خالی میشه

  پاسخ مدیر:

  سلام وقت بخیر
  باتری مشکل داره باید تعویض بشه
  برای تعویض باتری میتونید به دفتر ما در تهران مراجعه کنید آدرس دقیق و لوکیشن پایین سایت هست
  موفق باشید

 • Maedeh
  1397-09-07

  سلام من گوشی galaxy j7 دارم . داشتم باهاش کار میکردم که دیدم پشت گوشی داغ شد و پیام اومد که دستگاه بیش از حد داغ است. یه قسمت از سمت چپ بالای باتری خیلی داغ بود بعدشم گوشیو گذاشتم رو حالت هواپیما و نورشو صداشو کم کردم ولی بهتر نشد باتریشم دراوردم بعد که جا زدم دیدم بازم همونجوریه. بعد از چند دقیقه گوشی خاموش شد و الان چند ساعته که گوشی روشن نمیشه . وقتی هم که میزنمش به شارژ دوباره قسمت بالای سمت چپ باتری داغ میشه ولی روشن نمیشه

  پاسخ مدیر:

  سلام وقت بخیر
  بیارید بررسیش کنیم اتصالی روی برد هست

  موفق باشید

 • ارسلان
  1397-09-08

  سلام من دو گوشی j5pro وj7proدارم در هردو گوشی وقتی ک در حال شارژ بود بازی اجرا کردم بعد از چند دقیقه بازی حالت روان گوشی کم شد وبعد ازاون کلا ی حالت گیر کردن تو باز کردن برنامه ها داره مشگل از کجا میتونه باشه ممنون

  پاسخ مدیر:

  سلام وقت بخیر
  گوشی رو بیارید بررسی کنیم

  موفق باشید

 • عرفان
  1397-09-12

  سلام من گوشی xperia z دارم چند وقتی هستش خیلی داغ میشه .فلش هم کردم درست نشد .درب پشتش رو هم باز کردم و دیدم که باتری داغ نمیشه .وفکرکنم cpu داغ میشه بن نظرتون باید چیکار کنم .ممنون

  پاسخ مدیر:

  سلام وقت بخیر

  اگرCPU باشه ما انجام نمیدیم کلا روی برد گوشی های سونی کار نمیکنیم تخصصی روی برد اپل کار میکنیم

  موفق باشید

 • yaser
  1397-09-20

  سلام خدمت شما من وقتی با نت فرجی یا3G وارد بازی کلش میشم گوشیم داغ میکنه اخطار میده بازی رو ببندین قبلا اینجوری نبوده گوشیم سامسونگ c5 راهنمایی کنید مرسی

  پاسخ مدیر:

  سلام وقت بخیر
  گوشی رو بدید به نرم افزار کار موبایل فلش کنه اندروید جدید با دستگاه بریزه روی گوشی

  موفق باشید

 • A
  1397-10-02

  باسلام،من اچ تی سی دیزایر دارم بالای گوشیم خیلی داغ میشه ،من کلی ویدیو دیدم درصورتی که باطری گوشی پایینه وپایین گوشیم اصلا داغ نمیشه هرجامیرم میگن مشکل باطریه ،گوشیم زمانی که خیلی داغ میشه باطریش میاد پایین و خاموش میشه و این داغی از سمت بالاست، اما وقتی سرد باشه کم میشه از مقدارباطریش اما نه زیاد،دقیقا مشکل از کجاست ?

  پاسخ مدیر:

  سلام وقت بخیر
  باید بیارید بررسی کنیم گوشی رو

  موفق باشید

 • زهرا
  1397-10-07

  سلام و خسته نباشید
  گوشی من باتریش خراب شد تعویض کردم بعد درست شد اما بعد از مدتی دیگه بعضی وقت سیم کارت رو نمیخوونه یا اگه هم بخوونه با وجود سیم کارت خیلی داغ میکند بخصوص جای سیم کارتش گوشی من A5هستش

  پاسخ مدیر:

  سلام
  گوشی رو بیارید بررسی کنیم

  موفق باشید

 • مسعود
  1397-10-07

  سلام.من گوشیj7سامسونگ دارم.گوشیم یکدفعه شارژ از بالا به صفر امد وخاموش شد.درستش کردم.ولی الان Gpuزیاد داغ میکنه.چیکار باید کرد؟

  پاسخ مدیر:

  سلام
  بیارید بررسی بشه مشکلش حل میشه
  موفق باشید

 • پریا
  1397-10-09

  سلام.من دانشجو هستم میخوام گوشی هواوی بخرم در رنج قیمت2 تا 2.5 میلیون.خیلی دارم تحقیق میکنم اما هیچ چیز به پای تجربه استفاده یا تعمیر گوشی نمیرسه.با تجربه ای که در زمینه تعمیر گوشی دارید لطفا بگید کدام نوع هواووی بهتره؟ویژگی های مورد نظرم :
  رم 4گیگ (چون غالبا زیر این مقدار هواوی زیاد هنگ میکنه)
  نداشتن نویز در عکسها
  باتری قابل تعویض(چون باتری داخلی میگن خوب نیست و دردسر داره.ممنون میشم در این مورد هم نظرتون رو بگید)
  ضمنا کیفیت کدام نوع صفحه نمایش در هواوی بهتره ؟

  پاسخ مدیر:

  سلام وقت بخیر
  هواوی سری NOVA گوشیهای خوبی هست
  موفق باشید

 • Saber
  1397-10-15

  سلام خسته نباشید گوشی شیائومی دارم وقتی دو سیم کارت رو گوشی میذارم دمای گوشی خیلی بالا میره مشکل از کدام قسمت گوشی هستش؟ممنون اگر جواب بدین

  پاسخ مدیر:

  سلام وقت بخیر
  گوشی رو ببرید پیش نرم افزار کار فلش بزنه مشکلش حل نشد بیارید سخت افزارش رو چک کنیم
  موفق باشید

 • HOSSIEN
  1397-10-20

  سلام من یه‌گوشی الجی دارم وقتی میرم تو بازی بازی تا دودیقه کار میکنه بعد داغ میشه بازی گیرمی کنه بعد میبرمش جای هوای سرد درست می شه مشکل چیع

  پاسخ مدیر:

  ای سی ها داغ میکنه
  کلا با گوشی بازی نکنید برای بازی طراحی نشده موبایل
  اگر بازی میکنید بازی های سبک و اینکه ماهی یبار حتمن دستگاه رو فلش کنید
  موفق باشید 

 • امید
  1397-10-29

  سلام ببخشید‌ گوشی‌نوکیا۵دارم ولی بعضی روزها برای مدتی کوتاه یهو تایپش سنگین میشه مثلا برای خیلی کوتاه بعد میبنم سی پی بوش دماش بالاس تا خنکش میکنم درست میشه آیا جای نگرانی نداره بیشتر هم تو لمس دکمه های تلگرام ودتایپ اینطور میشه و سنگین میشه ولی لمس جای دیگه اکی هست ولی من با گوشی هم خیلی کار میکشم مثلا اینترنت زیاد وصله یا آهنگ و بازی باهاش نمی کنم میشه راهنمایی کنید

  پاسخ مدیر:

  سلام وقت بخیر
  گوشی رو فلش کنید داغ کردن باعث میشه ای سی های روی برد تکون بخوره و برد گوشی خامویش بشه
  موفق باشید

 • امیر
  1397-11-06

  سلام گوشی من الجی k8 2016 هست موقعه بازی کردن داغ میکنه چه بازی سبک باشه چه سنگین
  ولی باش 24 ساعت هم کار کنی جز بازی. هیچ داغ نمیکنه البته موقعه بازی هم ک داغ میکنه. هنگ نمیکنه نه اصلا. مشکل از چیست

  پاسخ مدیر:

  سلام وقت بخیر
  گوشی مشکل نرم افزاری داره ببرید پیش نرم افزار کار موبایل فلش 4 فایل بزنه درست میشه
  موفق باشید

 • علی گونجی
  1397-11-11

  سلام.گوشی LG g5..وقتی اینترنت رو روشن میکنم خیلییییییی داغ میکنه...چی کنم

  پاسخ مدیر:

  گوشی رو فلش کنید اگر مشکلش حل نشد بیارید بررسی بشتر روی برد انجام بدیم
  موفق باشید

 • علی
  1397-11-11

  سلام و عرض خسته نباشید،من گوشیم سامسونگ j5 2016 هست مدتیه داغ میکنه از سمت کم و زیاد کردن صدای گوشی هر موقع که گوشیو استفاده میکنم خیلی داغ میکنه این مشکل واس من زمانی اتفاق افتاد که اندروید گوشیمو از بخش تنظیمات گوشی آپدیت کردم به نسخه 7.1.1 نسخه اولیه گوشی 6.0.1 بود دقیقا مشکل از چی میتونه باشه و چجوری این مشکل حل میشه؟

  پاسخ مدیر:

  سلام وقت بخیر
  گوشی رو ببرید پیش نرم افزار کار اول فلش بزنه بعد دوباره فایل آپدیت براتون بزنه
  موفق باشید

 • بهمن
  1397-11-13

  باسلام من یه گوشی سامسونگ j5دارم که روزانه 4بار باید خاموش وروشن کنم .هنگ میکند .خیلی داغ میکند از ترس باطریشو در میارم که آتیش نگیره اندروید رابه 5 تعمیرکار ارتقاع داده .واز آن روز همش گرفتارم .لطفا یه نماینده گی که باتعهد بتواند مشکل رابر طرف کند معرفی نمایید

  پاسخ مدیر:

  سلام
  گوشی رو ببرید پیش نرم افزار کار فلش بزنه مشکلش حل میشه اگر حل نشد مشکل از برد دستگاه هست باید بیارید بازش کنیم ببینیم چه قطعه ای داغ میکنه
  موفق باشید

 • فاطمه
  1397-11-24

  سلام من یک ماه گوشی جی ۶ پلاس خریدم اما خیلی داغ میکننه وقتی به اینترنت روشنه داغ میکننه یعنی به حدی که دیگه باهاش کار نمی کنم نمیدونم چیکار کنم تو تدا راهنمایم کنیم

  پاسخ مدیر:

  سلام 

  این مشکل متاسفانه توی گوشی Galaxy J6 plus رایجه و متاسفانه راه حلی نداره.

 • Amir
  1397-11-25

  سلا ببخشید من مشکل داغ کردن گوشب هنگام بازی داشتم
  شما گفتید فلش چهار فایل بزن
  ولی فلش چهار فایل برای سامسونگه فقط
  گوشی من الجی k8 هست
  لطفا راهنمایی کنین

  پاسخ مدیر:

  سلام

  به نرم افزار کار مراجعه کنید با استفاده از باکس براتون فلش می کنن.

 • سید حسین
  1397-11-27

  سلام وقت عالی بخیر
  گوشی من سامسونگ s3 دوسه روزه پشتش (زیر باتری) خیلی داغ میکنه باتری هم به سرعت خالی میشه به شارژ هم متصل میکنم قطع و وصل میشه.فلش هم زده شده ولی حل نشد
  لطفا راهنمائی بفرمائید

  پاسخ مدیر:

  سلام

  ممکنه تعویض باتری مشکل رو حل کنه در غیر این صورت مشکل از مسیر شارژه.

  برای اطمینان بیشتر با یه کابل و شارژر دیگه هم تست کنید.

 • Zeynab
  1397-12-01

  سلام من گوشیم گلکسیه سامسونگ باطریشو عوض کردم چون شارج خالی میکرد باطری دومی هم همینطوری شده بود رفتم اونم عوضش کردم حالا دوماه نگذشته میبینم اونم به زیر۲۰که میرسه باهاش کار نمیکنم اونم خالی میکنه نمیدونم چیکار کنم خواهش میکنم کمکم کنید

  پاسخ مدیر:

  سلام

  دلایل زیادی میتونه داشته باشه، مشکلات نرم افزاری، مشکل آی سی شارژ، کابل و شارژر و حتی اتصالی توی برد گوشی باعث میشه باتری های جدیدی که می خرید هم خراب بشه.

 • بهمن
  1397-12-15

  سلام من j6plusخریدم‌ یه کم داغ میکنه راهی داره واسه خنک شدن ؟ آیا گوشی مشکلی داره ؟بنظرتون گوشی رو بفروشم یا نگه دارم ؟

  پاسخ مدیر:

  سلام

  گوشی J6 plus یک گوشی ضعیفه اگه استفاده سنگین ازش بشه داغ کردنش طبیعیه سعی کنی کنید از گوشی استفاده سنگین مث بازی کردن، نکنید.

  موفق باشید

 • محسن
  1397-12-17

  سلام من گوشی z2 سونی دارم.الان چند روزه با یه کار حتی ساده هم پشت گوشی و زیر دوربین داغ میکنه و اینکه تو این مواقع وقتی به شارژ میزنم به جای charging مینویسه charging slow(با کابل شارژ
  دلیلش واسه باتریه؟
  گوشی رو 5 ساله که دارم باتریشم عوض نکردم

  پاسخ مدیر:

  سلام

  گوشی رو یه فلش بکنید ممکنه به دلیل مشکلات نرم افزاری باشه اگه درست نشد باید از نظر سخت افزاری بررسی بشه

  موفق باشید

 • علی
  1397-12-21

  سلام
  مدت دوماه است گوشی سامسونگ +j6خریدم
  اصلااا داغ نمیکرد فقط بالا صحفه میزد بروز رسانی نسخه جدید
  این کارو کردم بحدی گوشیم داغ میشه ک وقتی ی ربع نتم روشنه نمیتونم دستم بگیرم
  مشکل از بروزرسانی ک کردم ؟

  پاسخ مدیر:

  سلام
  بله دستی نباید بروزرسانی کنید باید بدید به نرم افزار کار 
  موفق باشید

 • امیر احمد
  1397-12-24

  با سلام
  ویبره گوشی من چن وقتی بود کار نمیکرد به همین دلیل ویبرشو خودم عوض کردم ولی بعد از سر هم کردن گوشی و روشن کردن دیدم اصلا سیمکارو نشون نمیدهدبعد از چند بار وارد و خارج کردن سیمکارت ها گوشی اونارو نشون داد ولی مشکل اصلی که الان دارم اینه که وقتی اهنگ باز میکنم یا نت رو روشن میکنم و میرم تل گوشیم تو یک دقیقه داغ میکنه خاموش میشه لطفا راهنماییم کنید ممنون

  پاسخ مدیر:

  سلام
  ممکنه در اثر ضربه یا آب خوردگی آی سی دستگاه مشکل براش پیش اومده باشه و دلیل داغ شدن همینه
  موفق باشید

دیدگاه خود را بنویسید
*
*