تعمیرات گوشی آیفون iPhone در تهران

تاریخ انتشار: 97/05/01 دوشنبه
نمایش: 343
(38 رای)

تعمیرات آیفون در دفتر مرکزی ماکروتل


گوشی های آیفون از ساختار پیچیده ای برخوردارند و به دلیل اینکه نمایندگی رسمی اپل و اپل استور (Apple Store) در ایران وجود ندارند تعمیر و تعویض قطعات این گوشی موبایل ریسک بالایی دارد بنابراین برای اطمینان از اینکه گوشی موبایلتان به درستی تعمیر می شود بهتر است به تعمیر کاران حرفه ای مراجعه کنید. شرکت ماکروتل با در اختیار داشتن تعمیر کاران حرفه ای با بیش از 10 سال سابقه کار آماده ارائه خدمات می باشد. در ابتدا بهتر از درمورد مشکلات گوشی های آیفون که نیاز به تعمیر دارند بیشتر اطلاع داشته باشید و سپس برای تعمیر گوشی موبایل خود اقدام کنید.


1. تاچ و ال سی دی آیفونتان شکسته است؟ تاچ گوشی کار نمی کند؟

مشکلاتی از این قبیل مانند شکستن تاچ و ال سی دی بر اثر ضربه از جمله رایج ترین مشکلات کاربران گوشی های هوشمند می باشد. گاهی اوقات ممکن است شکستگی در صفحه نمایش ایجاد نشود اما تاچ به درستی کار نکند یا صفحه چشمک بزند در این صورت نیز صفحه نمایش شما نیاز به تعویض دارد. اگر تاچ گوشی شما کار نمی کند و اخیرا محافظ صفحه نمایش بر روی گوشی موبایلتان نصب کرده ابتدا محافظ را بردارید و دوباره امتحان کنید اگر در این صورت نیز تاچ کار نکرد به تعمیر کار مراجعه کنید تا نرم افزار و سخت افزار شما را بررسی کرده و در صورت نیاز صفحه نمایش را تعمیر و یا تعویض کند.

lcd

2. شارژ آیفونتان زود تمام می شود؟ دیرتر از حالت معمول شارژ می شود؟

باتری های عصر امروز عمر مفید حدود 2 سال دارند اما گاهی اوقات ممکن است بر اثر مسائلی دیگر حتی زودتر هم خراب شود. گوشی های آیفون به صورتی طراحی شده اند که تعویض باتری توسط کاربر ممکن نیست پس حتما مطمئن شوید که برای تعویض باتری گوشی خودتان اقدام نکنید. اگر مشکلاتی از قبیل داغ شدن گوشی از دست دادن سریع شارژ یا دیر شارژ شدن گوشی و یا کند کار کردن برنامه ها دارید ابتدا گوشی موبایلتان را به آخرین نسخه موجود به روز رسانی کرده ، نرم افزار هایی که از آن ها استفاده می کنید را بررسی کنید و مطمئن شوید که مشکل از طرف آن ها نبوده و همچنین از کابل شارژر و آداپتور دیگری برای شارژ استفاده کنید، اگر بازهم مشکل برطرف نشد برای رفع این مشکل به تعمیر کار مراجعه کنید.

battery

3. درب پشت گوشی موبایلتان شکسته؟ رنگ قاب آیفونتان از بین رفته؟

داشتن گوشی های شیک و ظریف علاوه بر زیبایی های آن ها مشکلاتی هم دارند. ممکن است گوشی موبایلتان فقط یک بار زمین بخورد یا ضربه ای به آن وارد شود. همین ضربه جزئی ممکن است باعث فرو رفتگی یا ایجاد خطو خش و از بین رفتن رنگ درب پشت یا قاب و شاسی آن می شود. قطعا همچین مشکلی خوشایند نیست و شما نیاز دارید هرچه سریع تر درب پشت یا قاب و شاسی گوشی موبایلتان را تعویض کنید. قاب و شاسی های موجود در شرکت ماکروتل به صورت کامل ارائه می شود و شامل قاب دور، شاسی، درب پشت و دکمه های گوشی می باشد بنابراین دیگر نیاز نیست هر قطعه را جداگانه بخرید.

frame and door

4. دوربین آیفونم صفحه کاملا مشکی نشان می دهد؛ چگونه این مشکل را حل کنم؟

ممکن است برای شما هم پیش آمده است که دوربین آیفون (به خصوص آیفون 7 پلاس iPhone 7 Plus) صفحه ای کاملا مشکی یا رنگ های دیگر را نشان می دهد. همچنین ممکن است دوربین گوشی عکس های تار ثبت کند یا بر اثر ضربه کاملا شکسته باشد. توجه داشته باشید که قطعات در تمام دستگاه های الکترونیکی امروزه به خصوص گوشی های موبایل بسیار فشرده در کنار هم قرار گرفته اند. بنابراین ممکن است حتی کوچک ترین ضربه ها مانند انداختن گوشی روی تخت یا مبل یا هرجای دیگری در عملکرد دستگاه مشکل ایجاد کند. فلت و لنز دوربین آیفون نیز بسیار ظریف است و ممکن است به مرور زمان کارایی خود را از دست بدهد. اما توجه کنید که مشکلات نرم افزاری هم باعث این قبیل مشکلات می شود پس ابتدا هر دو دوربین جلو و پشت را بررسی کرده سپس گوشی آیفونتان را به آخرین نسخه موجود به روزرسانی کنید اگر مشکل رفع نشد به تعمیر کار مراجعه کنید.

camera

5. اسپیکر گوشی موبایلتان درهنگام تماس صداهای نامفهموم ایجاد می کند؟

همانطور که در بحث های اخیر گفتیم به دلیل فشرده بودن قطعات الکترونیکی، گوشی های موبایل در هنگام ضربه خوردن باعث خرابی برخی قطعات آن ها می شود. اسپیکر گوشی و بازر اسپیکر (بلند گویی که برای پخش موزیک یا تماس در حالت بلندگو از آن استفاده می شود) نیز از جمله قطعاتی هستند که بیشتر در معرض آسیب دیدگی قرار دارند. البته از مشکلات نرم افزاری نمی توان چشم پوشی کرد اما تشخیض دقیق مشکلات فقط توسط تعمیرکاران حرفه ای قابل تشخیص است.اما شما قبل از درخواست برای تعمیر گوشی میزان بلندی صدا را بررسی کرده و با شروع مجدد گوشی موبایلتان بار دیگر امتحان کنید اگر همچنان هرکدام از اسپیکر های گوشی موبایلتان مشکل داشت به تعمیر کار مراجعه کنید.

speaker

6. آنتن وای فای آیفونتان ضعیف یا بطور کامل از کار افتاده است؟

از جمله مشکلاتی که برای کاربران آیفون پیش می آید که خدمات تلفن همراه (اصطلاحا آنتن دهی) و یا وای فای گوشی به درستی کار نمی کند یا کاملا از کار افتاده است. در چنین مواردی ابتدا گوشی موبایلتان به حالت Airplane برده و دوباره این حالت را غیر فعال کرده، درصورت عدم نتیجه مثبت یک بار گوشی را خاموش و روشن (Restart) کنید، اگر مشکل حل نشد احتمالا فلت آنتن وای فای گوشی موبایلتان آسیب دیده و برای تعمیر یا تعویض آن به تعمیر کار مراجعه کنید.

wifi

7. گوشی موبایلتان شارژ نمی شود ؟میکروفون گوشی به درستی کار نمی کند؟

ممکن است متوجه شوید که گوشی آیفونتان نسبت به قبل دیر تر شارژ می شود یا کلا شارژ نمی شود. حتی ممکن است شارژ شده باشد اما به سرعت نسبت به حالت عادی شارژ خود را از دست بدهد. در چنین مواردی ممکن است فلت یا سوکت شارژ گوشی موبایل شما آسیب دیده باشد.همچنین ممکن است متوجه شوید که در هنگام مکالمه صدایی از طرف شما ارسال نمی شود. میکروفون و سوکت شارژ گوشی های آیفون هردو از یک فلت استفاده می کنند. ممکن است که آسیب دیدگی فلت شارژ را با مشکلات باتری اشتباه بگیرید اما تشخیص دقیق آن توسط تعمیر کاران ممکن است. ولی به یاد داشته باشید قبل از مراجعه به تعمیر کار ابتدا شارژر و کابل شارژ دیگری برای شارژ کردن گوشی خود استفاده کنید. همانند گفته های اخیر ابتدا گوشی خود را خاموش روشن کرده و در صورت عدم رفع مشکلتان به تعمیر کار مراجعه کنید.

charg and mic

8. تاچ آیدی گوشی موبایلم کار نمی کند. دکمه هوم (Home) آیفونم خراب است.

دکمه های پاور (Power) و ولوم (Volume) و دکمه هوم (Home) گوشی دکمه هایی هستند که درصورت شکستگی کار های زیادی را برای ما سخت یا حتی غیر ممکن می سازند. درصورت خرابی یا شکستگی آن ها می توانید ست کامل دکمه های آیفون متناسب با مدل گوشی خود را تهیه کرده و آن را تعویض کنید. توجه کنید که خودتان برای تعویض آن ها اقدام نکنید چون ممکن است باعث آسیب رساندن به دیگر قطعات گوشی شوید. گاهی اوقات ممکن است که تمام دکمه های پاور ، هوم و ولوم از نظر ظاهری سالم باشند اما بطور کلی کار نکنند. در چنین شرایطی ممکن است که فلت هوم یا فلت پاور و ولوم گوشی موبایلتان آسیب دیده باشد. درهنگام آسیب دیدگی فلت هوم حتی درصورت سالم بودن ظاهری دکمه آن ممکن است عملکرد های این دکمه از جمله تاچ آیدی و اثر انگشت یا زمانی که برای فراخوانی Siri تلاش می کنید به درستی انجام نشود. آسیب دیدگی فلت پاور و ولوم نیز باعث می شود قفل کردن گوشی یا کم و زیاد کردن صدای زنگ یا موزیک به سختی انجام شود یا کاملا غیر ممکن باشد.

homepower and volume


توجه:
تعویض تاچ و ال سی دی و باتری همه مدل های گوشی آیفون بجز گوشی iPhone X در مدت زمان 10 الی 30 دقیقه انجام می شود. گوشی iPhone X به دلیل ظرافت و حساس بودن آن مدت زمان بیشتری برای تعویض قطعات نیاز دارد اما بصورت کلی برای مشتریان حضوری مدت زمان تعمیر و تعویض گوشی بیشتر از 2 ساعت طول نخواهد کشید.
تمامی قطعات موجود در ماکروتل کاملا اورجینال می باشد و تعمیر کاران ما بسیار ماهر و با بیش از 10 سال سابقه کاری اقدام به تعمیر یا تعویض قطعات گوشی موبایل شما می کنند.
شما می توانید گوشی موبایل خود را از طریق پست ارسال کرده و یا حضورا به دفتر ماکروتل در تهران مراجعه کرده و برای تعمیر گوشی خود اقدام کنید.
تعمیرگاه متعهد می شود که هیچگونه دسترسی به محتوای داخل گوشی شما نداشته باشد پس شما با اعتماد کامل و خیال راحت گوشی موبایلتان را به ما بسپارید.
قبل از مراجعه به دفتر برای درخواست تعمیر موبایل خود ابتدا یک پشتیبان از محتوای داخل گوشی خود تهیه کنی چرا که تعمیرگاه هیچ مسئولیتی در قبال از بین رفتن اطلاعات شما قبول نمی کند.
به دلیل عدم زمان کافی جهت باز کردن و تست کامل گوشی در زمان تحویل، تعمیرگاه تنها معایب اظهار شده از طرف مشتری را ثبت و برطرف می‌ کند و در قبال بقیه معایب هیچ گونه مسئولیتی ندارد.
جدا کردن برچسب شفاف و مهر از روی تاچ ال‌سی‌دی و باتری و یا مخدوش کردن برچسب‌های گارانتی (هر چند جزئی) به معنای ابطال گارانتی تست است.
تست گوشی فقط در محل تعمیرگاه امکان پذیر است. پس از دریافت تلفن همراه خود و امضا رسید که نشان از رضایت شما از کیفیت کالا و تعمیر آن است تعمیرگاه هیچ‌گونه مسولیتی نسبت به هرگونه مشکلی ندارد.
برای اطلاعات بیشتر و مشاوره با شماره های 02188394572 و 02188394581 تماس حاصل فرمایید.

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*